Lietuvos sporto savaitė: R. Meilutytės laimėjimai, pasiektas „Kibirkšties“ tikslas ir silpni sunkiaatlečių rezultatai

Rūta Meilutytė tapo pasaulio plaukimo čempione ir rekordininke, Danas Rapšys taip pat iškovojo pasaulio pirmenybių medalį, Vilniaus „Kibirkšties“ krepšininkės pateko į Europos taurės atkrintamąsias varžybas, Vytautas Strolia vėl rinko taškus biatlono pasaulio taurės etape, Lietuvos aklųjų riedulio rinktinė pralaimėjo lemiamas rungtynes dėl pasaulio pirmenybių medalių, o mūsų šalies sunkiaatlečiai buvo tarp autsaiderių pasaulio čempionate.

R. Meilutytė<br> AFP/Scanpix nuotr.

Dec 19, 2022, 10:20 AM

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gruodžio 12 d. Bogotoje pasaulio sunkiosios atletikos čempionate svorio kategorijoje iki 71 kg Lijana Jakaitė užėmė 32-ąją vietą (197 kg). Svorio kategorijoje iki 96 kg Lukas Kordušas užėmė 21-ąją vietą (308 kg).

Gruodžio 12 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse, kuriose Klaipėdos „Neptūnas“ namie nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“ 86:79, „Neptūno“ žaidėjas Mindaugas Girdžiūnas pelnė 40 taškų ir pasiekė lygos sezono rekordą. LKL pirmenybėse nė vienas krepšininkas nebuvo įmetęs 40 ar daugiau taškų nuo 2018 m. kovo mėn.

Gruodžio 13 d. Bogotoje pasaulio sunkiosios atletikos čempionate svorio kategorijoje iki 76 kg Gintarė Bražaitė užėmė 14-ąją vietą (213 kg).

Gruodžio 13 d. Panevėžio „Lietkabelis“ vyrų krepšinio Europos taurės rungtynėse išvykoje pralaimėjo „Bursaspor“ 69:75 (K.Kullamäe 15, G.Golomanas 12). „Lietkabelis“, laimėjęs visas 4 rungtynes namie ir pralaimėjęs visas 4 rungtynes išvykose, grupėje dalijasi penktąją vietą. Pirmauja Burgo „Jeunesse Laïque“ (6 perg.).

Gruodžio 13 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse išvykoje pralaimėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ 73:77 (K.Evansas 18, E.Ulanovas ir K.Hayesas po 14). „Žalgiris“ patyrė trečiąjį iš eilės pralaimėjimą.

Gruodžio 14 d. Vilniaus „Rytas“ vyrų krepšinio Čempionų lygos rungtynėse namie pralaimėjo „Bnei Herclija“ 90:101 (M.Fosteris 25, E.Fridrikssonas 22). „Rytas“ laimėjo 2 iš 5 rungtynių ir grupėje dalijasi antrąją vietą su „Bnei Herclija“ ir Atėnų „Peristeri“. Pirmauja Lagūnos „Tenerife“ (4 perg.). Paskutiniajame ture gruodžio 21 d. „Rytas“ namie žais su „Tenerife“.

Gruodžio 14 d. Vilniaus „Kibirkštis“ moterų krepšinio Europos taurės rungtynėse išvykoje nugalėjo Djoro „Uni“ 58:53 (L.Juškaitė 14, G.Petronytė ir G.Šulskė po 13). „Kibirkštis“ laimėjo 3 iš 6 rungtynių, grupėje užėmė trečiąją vietą ir pateko į atkrintamąsias varžybas. Dvi pirmąsias vietas užėmė „Uni“ (4 perg.) ir Ašdodo „Makabi“ (3).

Gruodžio 14 d. Melburne pasaulio plaukimo trumpame baseine čempionate Rūta Meilutytė užėmė antrąją vietą 100 metrų plaukimo krūtine pusfinalyje ir pateko į finalą.

Gruodžio 14 d. Domantas Sabonis („Sacramento Kings“) per Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynes pasiekė dvigubą dvigubą dviženklį (21 taškas ir 20 atkovotų kamuolių), o „Kings“ išvykoje nugalėjo „Toronto Raptors“ 124:123.

Gruodžio 15 d. Bogotoje pasaulio sunkiosios atletikos čempionate svorio kategorijoje iki 109 kg Arnas Šidiškis užėmė paskutinę 15-ąją vietą (335 kg).

Gruodžio 15 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse namie nugalėjo Madrido „Real“ 81:72 (K.Evansas 20, E.Ulanovas 19, T.Cavanaugh 15). „Žalgiris“ laimėjo 7 iš 14 rungtynių ir dalijasi septintąją vietą. Pirmauja Stambulo „Fenerbahçe“, „Barcelona“ ir „Monaco“ (po 10 perg.).

Gruodžio 15 d. Gran Bornane (Aukštutinė Savoja, Prancūzija) biatlono pasaulio taurės etape sprinto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 35-ąją vietą, Karolis Dombrovskis – 68-ąją, Tomas Kaukėnas – 85-ąją, Maksimas Fominas – 93-iąją (startavo 100 sportininkų, nugalėjo norvegas Johannesas Thingnesas Bo).

Gruodžio 15 d. Danas Rapšys iškovojo pasaulio plaukimo trumpame baseine bronzos medalį. Jis užėmė trečiąją vietą plaukdamas 400 metrų laisvuoju stiliumi (nugalėjo amerikietis Kieranas Smithas). 100 metrų plaukimo krūtine finale Rūta Meilutytė buvo diskvalifikuota. Ji užėmė antrąją vietą, bet buvo nubausta už neleistinus judesius (nugalėjo amerikietė Lilly King).

Gruodžio 16 d. Gran Bornane biatlono pasaulio taurės etape sprinto lenktynėse Gabrielė Leščinskaitė užėmė 72-ąją vietą, Natalija Kočergina – 77-ąją (startavo 95 sportininkės, nugalėjo švedė Anna Magnusson).

Gruodžio 17 d. Kaune baigėsi pasaulio vaikinų (iki 20 m.) ledo ritulio pirmenybių antrosios pakopos A grupės turnyras. Lietuvos rinktinė per 5 rungtynes iškovojo 10 taškų ir užėmė trečiąją vietą. Lietuviai nugalėjo Ispaniją 4:1, Rumuniją 4:1 ir Nyderlandus 3:1, bet pralaimėjo Didžiajai Britanijai 3:4 ir Kroatijai 1:2 (po baudinių). Vienintelį kelialapį į aukštesnę pakopą iškovojo pirmąją vietą užėmusi Kroatija. Skaičiuojant visas pasaulio pirmenybių pakopas, lietuviai užėmė 25-ąją vietą.

Gruodžio 17 d. Rūta Meilutytė pagerino 50 metrų plaukimo krūtine trumpame baseine pasaulio rekordą (28,37 sek.). Ji šį rezultatą pasiekė pasaulio pirmenybėse laimėjusi pusfinalio varžybas.

Gruodžio 17 d. Gran Bornane biatlono pasaulio taurės etape persekiojimo lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 21-ąją vietą (nugalėjo norvegas Sturla Holmas Lagreidas).

Gruodžio 17 d. Lietuvos aklųjų riedulio rinktinė Matusinjuše (Portugalija) vykusiame pasaulio čempionate užėmė ketvirtąją vietą. Lietuviai grupės varžybose per 7 rungtynes iškovojo 16 taškų (5 pergalės, 1 lygiosios, 1 pralaimėjimas) ir užėmė antrąją vietą, ketvirtfinalyje nugalėjo Japoniją 6:4, pusfinalyje pralaimėjo Brazilijai 4:9, rungtynėse dėl trečiosios vietos – Ukrainai 2:6. Finale Brazilija nugalėjo Kiniją 6:5.

Gruodžio 18 d. Rūta Meilutytė tapo pasaulio plaukimo trumpame baseine čempione. Ji Melburne laimėjo 50 metrų plaukimo krūtine varžybas (28,50 sek.). 200 metrų plaukimo laisvu stiliumi finale Danas Rapšys užėmė septintąją vietą. Pasaulio pirmenybėse dalyvavo trys Lietuvos plaukikai. Lietuva medalių lentelėje užėmė 10-ąją vietą (1 aukso ir 1 bronzos).

Gruodžio 18 d. Gran Bornane biatlono pasaulio taurės etape bendro starto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 23-iąją vietą (nugalėjo norvegas Johannesas Dale). Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje po 8 lenktynių vienintelis taškus iškovojęs lietuvis V.Strolia užima 20-ąją vietą (pirmauja norvegas Johannesas Thingnesas Bo). Vyrų Tautų taurės įskaitoje Lietuva užima 12-ąją vietą.

Gruodžio 18 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Kauno „Žalgiris“ namie nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 85:77. Po 13 turų pirmauja „Žalgiris“ (12), čempiono vardą ginantis Vilniaus „Rytas“, Alytaus „Wolves“, Utenos „Juventus“ (po 9), „Jonava“ ir „Lietkabelis“ (po 8).