Pasaulio sporto savaitė: JAV plaukikų dominavimas, norvegų pergalės baltosiose trasose ir neprilygstamas L. Messi

JAV plaukikai iškovojo daugiausiai medalių pasaulio pirmenybėse trumpame baseine, Kinijos sportininkai dominavo pasaulio sunkiosios atletikos pirmenybėse, Koneljano „Imoco“ susigrąžino pasaulio moterų tinklinio klubų čempionės vardą, Norvegijos sportininkai skynė pergales kelių žiemos sporto šakų pasaulio taurės etapuose, bet visus praėjusios savaitės sporto laureatus nustelbė pasaulio čempionės vardą susigrąžinusi Argentinos futbolo rinktinė ir jos žvaigždė Lionelis Messi.

Argentinos rinktinė<br> AFP/Scanpix nuotr.

Dec 19, 2022, 12:07 PM

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gruodžio 13 d. Lusaile pasaulio futbolo čempionato pusfinalyje Argentina nugalėjo Kroatiją 3:0. Argentina šeštąjį kartą pateko į finalą.

Gruodžio 14 d. Chaure pasaulio futbolo čempionato pusfinalyje Prancūzija nugalėjo Maroką 2:0. Prancūzija ketvirtąjį kartą pateko į finalą. Marokas buvo pirmoji Afrikos komanda, žaidusi pusfinalyje.

Gruodžio 15–17 d. Gardenos slėnyje (Pietų Tirolis, Italija) kalnų slidinėjimo vyrų pasaulio taurės etape pirmąsias greitojo nusileidimo varžybas laimėjo austras Vincentas Kriechmayras, antrąsias – norvegas Aleksanderis Aamodtas Kilde.

Gruodžio 15–18 d. Gran Bornane (Aukštutinė Savoja, Prancūzija) biatlono pasaulio taurės etape visas trejas vyrų lenktynes laimėjo norvegai Johannesas Thingnesas Bo (sprinto), Sturla Holmas Lagreidas (persekiojimo) ir Johannesas Dale (bendro starto). Moterų lenktynes laimėjo švedės Anna Magnusson (sprinto), Elvira Oberg (persekiojimo) ir austrė Lisa Theresa Hauser (bendro starto). Bendrojoje įskaitoje pirmauja J.Th.Bo ir prancūzė Julia Simon.

Gruodžio 16 d. Bogotoje baigėsi pasaulio sunkiosios atletikos čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Kinija (6 aukso, 3 sidabro ir 3 bronzos). Čempionais tapo 13 šalių sportininkai. Turnyras turėjo vykti Kinijoje, bet buvo perkeltas dėl šioje šalyje galiojančių sveikatos saugumo ribojimų.

Gruodžio 16–18 d. Sankt Morice (Šveicarija) kalnų slidinėjimo moterų pasaulio taurės etape pirmąsias greitojo nusileidimo varžybas laimėjo italė Elena Curtoni, antrąsias – italė Sofia Goggia, super milžino varžybas – bendrosios įskaitos lyderė amerikietė Mikaela Shiffrin.

Gruodžio 17 d. Rajane (Kataras) pasaulio futbolo čempionate rungtynėse dėl trečiosios vietos Kroatija nugalėjo Maroką 2:1. Kroatai trečią kartą iškovojo pasaulio čempionato medalius.

Gruodžio 17–18 d. Engelberge (Šveicarija) šuolių su slidėmis pasaulio taurės etape pirmąsias varžybas laimėjo slovėnas Anže Lanišekas, antrąsias – bendrosios įskaitos lyderis lenkas Dawidas Kubacki.

Gruodžio 17–18 d. Davose (Šveicarija) slidinėjimo pasaulio taurės etape sprinto lenktynes laimėjo italas Federico Pellegrino ir šveicarė Nadine Frahndrich, 20 km – norvegas Simenas Krugeris ir amerikietė Jessica Diggins. Bendrojoje įskaitoje pirmauja norvegai Palas Goldbergas ir Tiril Weng.

Gruodžio 18 d. Melburne baigėsi pasaulio plaukimo trumpame baseine čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo JAV (17 aukso, 13 sidabro ir 6 bronzos) ir Australija (13 aukso, 8 sidabro ir 5 bronzos). Čempionais tapo 13 šalių, medalius laimėjo 24 šalių plaukikai.

Gruodžio 18 d. Aukštutinėje Badijoje (Pietų Tirolis, Italija) kalnų slidinėjimo vyrų pasaulio taurės etape slalomo milžino varžybas laimėjo norvegas Lucasas Braathenas. Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje pirmauja šveicaras Marco Odermattas.

Gruodžio 18 d. Antalijoje (Turkija) moterų tinklinio pasaulio klubų čempionato finale Koneljano „Imoco“ (Italija) nugalėjo titulą gynusį Stambulo „VafiBank“ 3:1. „Imoco“ antrą kartą tapo pasaulio klubų čempionu (pirmą – 2019 m.).

Gruodžio 18 d. Lusaile pasaulio futbolo čempionato finale Argentina nugalėjo čempionės vardą gynusią Prancūziją 3:3 (baudiniai 4:2). Argentina trečiąjį kartą tapo pasaulio čempione (praėjusius kartus – 1978 ir 1986 m.). Geriausiu turnyro žaidėju išrinktas argentinietis Lionelis Messi, rezultatyviausiai žaidė 8 įvarčius įmušęs prancūzas Kylianas Mbappe.