Pasaulio sporto savaitė: dopingo bylos ir futbolo klubų sugrįžimas

Prieš pat šventes nemalonių žinių sulaukė Kenijos ir Rusijos lengvaatlečiai bei Kinijos sunkiosios atletikos garsenybė, įsipainioję į naujas ar atnaujintas dopingo bylas, o keliose Europos šalyse po pertraukos, per kurią vyko pasaulio pirmenybės, buvo atnaujintos futbolo klubų varžybos.

Pasaulio antidopingo agentūra (WADA) paskelbė, kad dėl draudžiamų medžiagų vartojimo nušalino trijų olimpinių aukso medalių laimėtoją, penkiskart pasaulio čempioną kiną Lyu Xiaojunį.

Dec 26, 2022, 1:02 PM

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gruodžio 19 d. Aukštutinėje Badijoje (Pietų Tirolis, Italija) kalnų slidinėjimo vyrų pasaulio taurės etape slalomo milžino varžybas laimėjo bendrosios įskaitos lyderis šveicaras Marco Odermattas.

Gruodžio 19–20 d. Lengvosios atletikos garbingo elgesio padalinys dėl draudžiamų medžiagų vartojimo diskvalifikavo penkis Kenijos lengvaatlečius: sprinterį Marką Otieno – dvejiems metams, maratono bėgikus Alice Jepkemboi Kimutai ir Johnstone‘ą Kibetą Maiyo – trejiems metams, 2017 m. Paryžiaus maratono nugalėtoją Purity Rionoripo – penkeriems metams, 2021 m. Bostono maratono nugalėtoją Dianą Kipyokei – šešeriems metams. Šiuo metu bausmes už draudžiamų medžiagų vartojimą atlieka 60 Kenijos lengvaatlečių.

Gruodžio 21 d. Lengvosios atletikos garbingo elgesio padalinys pranešė, kad paaiškėjus pakartotinio dopingo mėginių tyrimo rezultatams, iš rusės Natalijos Antiuch atimtas olimpinės čempionės vardas, kurį ji iškovojo 2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse laimėjusi 400 metrų bėgimo su barjerais varžybas. Rusija po pakartotinių dopingo mėginių tyrimų neteko šešių iš septynių aukso medalių, kuriuos šios šalies sportininkai laimėjo Londono žaidynėse.

Gruodžio 22 d. Pasaulio antidopingo agentūra (WADA) paskelbė, kad dėl draudžiamų medžiagų vartojimo nušalino trijų olimpinių aukso medalių laimėtoją, penkiskart pasaulio čempioną kiną Lyu Xiaojunį, kurio dopingo mėginyje rasta eritropoetino.

Gruodžio 22 d. Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) rinktinių reitinge pirmojoje vietoje liko Brazilija, į antrąją vietą pakilo naujoji pasaulio čempionė Argentina (iš trečiosios), į trečiąją – Prancūzija (iš ketvirtosios), į ketvirtąją vietą nukrito Belgija (iš antrosios), penktojoje vietoje liko Anglija.

Gruodžio 22 d. Anglijos futbolo lygos taurės aštuntfinalio rungtynėse šalies čempionas „Manchester City“ namie nugalėjo titulą gynusį „Liverpool“ 3:2.

Gruodžio 22 d. Kampilijaus Madonoje (Trentinas, Italija) kalnų slidinėjimo vyrų pasaulio taurės etape slalomo varžybų nugalėtoju tapo šveicaras Danielis Yule. Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje pirmauja šveicaras Marco Odermattas.

Gruodžio 23 d. Pasaulio profesionalų biliardo ir snukerio asociacija (WPBSA) dėl įtarimų dalyvavus sutartuose mačuose nušalino kiną Chenį Zifanį. Gruodžio mėnesį dėl įtarimų dalyvavus sutartuose mačuose nušalinti septyni Kinijos snukerio žaidėjai.

Gruodžio 24 d. Kaire Hasano Moustafos sporto rūmuose per Egipto krepšinio supertaurės rungtynes tarp Kairo „El Ahly“ ir Aleksandrijos „Ittihad“ įgriuvus tribūnai buvo sužeisti apie 30 žiūrovų.

Gruodžio 25 d. Turkijos futbolo lygos lyderiu tapo Stambulo „Galatasaray“, namie nugalėjęs „Istanbulspor“ 2:1. Buvęs lyderis Stambulo „Fenerbahçe“ išvykoje pralaimėjo čempiono vardą ginančiam „Trabzonspor“ 0:2. Po 14 turų pirmauja „Galatasaray“ (30 tšk.), „Fenerbahçe“ (29), Adanos „Demirspor“, Stambulo „Basaksehir“ (po 27) ir „Trabzonspor“ (26).

„Nauja diena“: R. Žemaitaitis sulaužė priesaiką – ar gali kandidatuoti?