Norvegas Halvoras Egneris Granerudas tapo šuolių su slidėmis Keturių tramplinų turnyro nugalėtoju, norvegas Johannesas Hosflotas Klabo ir švedė Frida Karlsson laimėjo daugiadienes slidinėjimo „Tour de Ski“ lenktynes, JAV teniso rinktinė tapo pirmą kartą surengto Jungtinės taurės turnyro čempione, o Europos greitojo čiuožimo pirmenybėse visus aukso medalius susižėrė olandai.

Pasaulio sporto savaitė. Naujo teniso turnyro čempionai ir žiemos sporto įvykiai.<br> Reuters/Scanpix nuotr.

Jan 9, 2023, 9:01 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 2 d. Bostone Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Klasikinėse žiemos rungtynėse, rengiamose po atviru dangumi, „Boston Bruins“ nugalėjo „Pittsburgh Penguins“ 2:1. Rungtynes „Fenway Park“ beisbolo stadione stebėjo 39 tūkst. žiūrovų.

Sausio 4 d. Garmiše-Partenkirchene (Bavarija, Vokietija) kalnų slidinėjimo vyrų pasaulio taurės etape slalomo varžybas laimėjo norvegas Henrikas Kristoffersenas. Zagrebe kalnų slidinėjimo moterų pasaulio taurės etape slalomo varžybas laimėjo bendrosios įskaitos lyderė amerikietė Mikaela Shiffrin. Antrosios varžybos, numatytos sausio 5 d., atšauktos dėl šilto oro.

Sausio 5 d. Halifakse (Naujoji Škotija, Kanada) pasaulio jaunių (iki 20 m.) ledo ritulio čempionato finale Kanada nugalėjo Čekiją 3:2 (po pratęsimo). Bronzos medalius laimėjo JAV. Kanadiečiai šios amžiaus grupės čempionais tapo 20-ąjį kartą per 47 turnyrus. Čekai iškovojo pirmuosius medalius nuo 2005 m.

Sausio 5–8 d. Pokliukoje (Slovėnija) biatlono pasaulio taurės etape abejas vyrų lenktynes (sprinto ir persekiojimo) laimėjo norvegas Johannesas Thingnesas Bo, abejas moterų lenktynes – švedė Elvira Oberg, mišrios estafetės – Prancūzija. Pasaulio taurės vyrų bendrojoje įskaitoje pirmauja 7 iš 10 lenktynių laimėjęs J.Th.Bo (779 tšk.), norvegas Sturla Holmas Lagreidas (675) ir prancūzas Quentinas Fillonas-Maillet (377), moterų – prancūzė Julia Simon (606), E.Oberg (575) ir vokietė Denise Herrmann (432).

Sausio 6 d. Profesionalų teniso reitinge pirmąją vietą užimantis 19-metis ispanas Carlosas Alcarazas ir daugkartinė Didžiojo kirčio turnyrų laimėtoja 42 metų amerikietė Venus Williams pranešė, kad dėl traumų nedalyvaus šių metų Australijos atvirajame čempionate, kuris prasidės sausio 16 d.

Sausio 6 d. Mirė buvęs futbolininkas ir futbolo treneris italas Gianluca Vialli (58).

Sausio 6 d. Keturių tramplinų šuolių su slidėmis turnyro nugalėtoju tapo norvegas Halvoras Egneris Granerudas, antrąją vietą užėmė lenkas Dawidas Kubacki, trečiąją – slovėnas Anže Lanišekas. H.E.Granerudas laimėjo trejas varžybas Oberstdorfe, Garmiše-Partenkirchene (Vokietija) ir Bišofshofene (Austrija), D.Kubacki nugalėjo Insbruke (Austrija). H.E.Granerudas tapo pirmuoju norvegu, laimėjusiu Keturių tramplinų turnyrą nuo tada, kai 2007 m. nugalėjo Andersas Jacobsenas. Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje po 12 iš 32 etapų pirmauja D.Kubacki (930 tšk.), A.Lanišekas (822) ir H.E.Granerudas (796).

Sausio 7 d. Prancūzijos futbolo federacija pranešė, kad pratęsė sutartį su vyrų rinktinės treneriu Didier Deschamps‘u, kuris šias pareigas eina nuo 2012 m. Nauja sutartis galios iki 2026 m. vasaros.

Sausio 7–8 d. Adelbodene (Šveicarija) kalnų slidinėjimo vyrų pasaulio taurės etape slalomo milžino varžybas laimėjo bendrosios įskaitos lyderis šveicaras Marco Odermattas, slalomo – norvegas Lucasas Braathenas. Kranio kalne (Slovėnija) kalnų slidinėjimo moterų pasaulio taurės etape pirmąsias slalomo milžino varžybas laimėjo pirmąją karjeros pergalę iškovojusi kanadietė Valerie Grenier, antrąsias – bendrosios įskaitos lyderė amerikietė Mikaela Shiffrin, kuri šį sezoną nugalėjo 8 iš 18 etapų.

Sausio 8 d. Sidnėjuje pirmą kartą surengtame teniso mišrių komandų Jungtinės taurės finale JAV nugalėjo Italiją 4:0. JAV atstovavo Tayloras Fritzas, Francesas Tiafoe, Jessica Pegula ir Madison Keys.

Sausio 8 d. Teniso turnyro Adelaidėje („ATP 250“) finale serbas Novakas Džokovičius nugalėjo amerikietį Sebastianą Kordą 6:7, 7:6, 6:4. 35 metų N.Džokovičius iškovojo 92-ąjį karjeros titulą. Turnyro Punėje (Indija, „ATP 250“) nugalėtoju tapo 26 metų olandas Tallonas Griekspooras, pirmą kartą žaidęs ATP turnyro finale.

Sausio 8 d. Teniso turnyro Adelaidėje („WTA 500“) finale baltarusė Aryna Sabalenka nugalėjo čekę Lindą Noskovą 6:3, 7:6. 24 metų A.Sabalenka iškovojo 11-ąjį titulą. Turnyro Oklande (Naujoji Zelandija, „WTA 250“) nugalėtoja tapo 18-metė amerikietė Coco Gauff, iškovojusi trečiąjį titulą.

Sausio 8 d. „Tour de Ski“ daugiadienių slidinėjimo lenktynių nugalėtojais tapo norvegas Johannesas Hosflotas Klabo ir švedė Frida Karlsson, antrąją vietą užėmė norvegas Simenas Hegstadas Krugeris ir suomė Kerttu Niskanen, trečiąją – norvegas Hansas Christeris Holundas ir norvegė Tiril Udnes Weng. J.H.Klabo laimėjo šešis iš septynių etapų (tik paskutiniajame etape nugalėjo S.H.Krugeris) ir „Tour de Ski“ čempionu tapo trečiąjį kartą. F.Karlsson tapo antrąja Švedijos slidininke, laimėjusia šias daugiadienes lenktynes (pirmoji 2008 m. buvo Charlotte Kalla). Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje pirmauja J.H.Klabo ir T.U.Weng.

Sausio 8 d. Hamare (Norvegija) baigėsi Europos greitojo čiuožimo čempionatas. Visus keturis aukso medalius iškovojo olandai. Daugiakovės čempionais tapo Patrickas Roestas (antrą kartą) ir Antoinette Rijpma-de Jong (trečią kartą), sprinto daugiakovės – Merijnas Scheperkampas (pirmą kartą) ir Jutta Leerdam (antrą kartą).

Nacionalinės futbolo lygos

Sausio 2 d. Škotijos futbolo lygos lyderių rungtynėse Glazgo „Rangers“ ir Glazgo „Celtic“ sužaidė lygiosiomis 2:2. Po 21 turo pirmauja „Celtic“ (58 tšk.), „Rangers“ (49) ir Edinburgo „Hearts“ (32, žaidė 20 rungt.).

Sausio 2–3 d. Anglijos lygos lyderis Londono „Arsenal“ namie sužaidė lygiosiomis su „Newcastle United“ 0:0, „Liverpool“ išvykoje pralaimėjo „Brentford“ 1:3.

Sausio 4 d. Italijos lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė „Napoli“, išvykoje nusileidęs Milano „Inter“ 0:1. Romos „Lazio“ išvykoje pralaimėjo „Lecce“ 1:2, kiti lyderiai pasiekė pergales.

Sausio 5 d. Anglijos lygoje „Manchester City“ išvykoje nugalėjo Londono „Chelsea“ 1:0. Po 18 turų pirmauja „Arsenal“ (44 tšk., žaidė 17 rungt.), „Manchester City“ (39, žaidė 17 rungt.), „Manchester United“ (35, žaidė 17 rungt.), „Newcastle United“ (35), Londono „Tottenham Hotspur“ (33), „Liverpool“ (28, žaidė 17 rungt.) ir „Fulham“ (28).

Sausio 7–8 d. Ispanijos čempiono vardą ginantis Madrido „Real“ išvykoje pralaimėjo „Villarreal“ 1:2, „Barcelona“ išvykoje nugalėjo Madrido „Atletico“ 1:0. Po 16 turų pirmauja „Barcelona“ (41 tšk.), Madrido „Real“ (38), San Sebastiano „Real Sociedad“ (32), Sevilijos „Real Betis“ (28), „Atletico“ ir „Villarreal“ (po 27).

Sausio 7–8 d. Nyderlandų lygoje taškus prarado keturios iš penkių pirmaujančių komandų. „Eindhoven“ namie sužaidė lygiosiomis su Roterdamo „Sparta“ 0:0, Alkmaro AZ – su Arnhemo „Vitesse“ 1:1, Roterdamo „Feyenoord“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Utrecht“ 1:1, Amsterdamo „Ajax“ – su Neimegeno NEC 1:1. Po 15 turų pirmauja „Feyenoord“ (34 tšk.), „Ajax“, „Eindhoven“ (po 31), Ensedės „Twente“, AZ (po 30), „Sparta“ ir „Utrecht“ (po 25).

Sausio 7–8 d. Portugalijos čempiono vardą ginantis „Porto“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Lisabonos „Casa Pia“ 0:0, Lisabonos „Sporting“ išvykoje pralaimėjo Funšalio „Maritimo“ 0:1. Po 15 turų pirmauja Lisabonos „Benfica“ (40 tšk.), Bragos „Sporting“ (34), „Porto“ (33), Lisabonos „Sporting“ (28) ir „Casa Pia“ (27).

Sausio 7–8 d. Italijos lygoje taškus prarado keturi lyderių persekiotojai. Čempiono vardą ginantis „Milan“ ir „Roma“ sužaidė lygiosiomis 2:2, Milano „Inter“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Monza“ 2:2, Romos „Lazio“ namie – su „Empoli“ 2:2. Po 17 turų pirmauja „Napoli“ (44 tšk.), Turino „Juventus“, „Milan“ (po 37), „Inter“ (34), „Lazio“ ir „Roma“ (po 31).