Lietuvos sporto savaitė: įsibėgėjęs „Žalgiris“, džiuginantis V. Strolia ir galingi NBA lietuviai

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai laimėjo dvejas Eurolygos rungtynes Italijoje, Vytautas Strolia mynė ant kulnų lyderiams biatlono pasaulio taurės etape, abi Vilniaus krepšinio komandos ir Panevėžio „Lietkabelis“ patyrė nesėkmes Europos turnyruose, geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis krito ATP reitinge, lietuvių ekipažai pasiekė Dakaro ralio finišą, Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas siautė NBA arenose, o kitas Kauno „Žalgiris“ užsitikrino pirmąją vietą Lietuvos salės futbolo A lygos reguliariajame sezone.

Vytautas Strolia.<br>Ch.Manzoni/IBU nuotr.
Domantas Sabonis<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
R.Berankis.<br>S.Čirbos nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jan 16, 2023, 11:24 AM, atnaujinta Jan 16, 2023, 11:28 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 9 d. Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge Ričardas Berankis nukrito iš 168-osios į 185-ąją vietą, žemiausią nuo 2017 m. rugpjūčio mėnesio. Vilius Gaubas užima 756-ąją vietą, Edas Butvilas – 1052-ąją, Matas Vasiliauskas – 1162-ąją. Moterų teniso asociacijos (WTA) reitinge Justina Mikulskytė užima 272-ąją vietą, Klaudija Bubelytė – 754-ąją, Iveta Dapkutė – 791-ąją, Akvilė Paražinskaitė – 822-ąją, Andrė Lukošiūtė – 823-iąją, Patricija Paukštytė – 1090-ąją.

Sausio 9 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) autsaiderių rungtynėse „Gargždai“ nugalėjo „Prienus“ 74:71 ir nutraukė šešių pralaimėjimų seriją. „Prienai“, skaičiuojant praėjusio sezono pabaigą, pratęsė 23 pralaimėjimų seriją.

Sausio 10 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse išvykoje nugalėjo Bolonijos „Virtus“ 87:77 (I.Brazdeikis ir R.Šmitas po 17, E.Ulanovas 15, A.Butkevičius 13).

Sausio 11 d. Vilniaus „Kibirkštis“ moterų krepšinio Europos taurės atkrintamųjų varžybų pirmojo etapo atsakomosiose rungtynėse išvykoje pralaimėjo Šarlvilio-Mezjero „Flammes“ 59:82 (G.Petronytė 13, L.Juškaitė ir R.Theriot po 10; pirmosios rungtynės 65:68) ir nepateko į kitą etapą.

Sausio 11 d. Panevėžio „Lietkabelis“ vyrų krepšinio Europos taurės rungtynėse namie pralaimėjo Slobožansko „Prometej“ 72:80 (J.Morrisas 15, G.Golomanas 13, B.Griciūnas 12) ir patyrė trečiąją iš eilės nesėkmę. „Lietkabelis“ laimėjo 4 iš 10 rungtynių ir grupėje užima aštuntąją vietą.

Sausio 11 d. Vilniaus „Rytas“ vyrų krepšinio Čempionų lygos atkrintamojo etapo antrosiose rungtynėse išvykoje pralaimėjo Salonikų PAOK 78:81 (M.Fosteris 31, M.Echodas ir B.Varadi po 12). Serijos iki dviejų pergalių rezultatas tapo lygus 1:1, lemiamos trečiosios rungtynės dėl teisės žaisti antrajame grupių etape vyks sausio 17 d. Vilniuje.

Sausio 11 d. Rūpoldinge (Bavarija, Vokietija) biatlono pasaulio taurės etape vyrų asmeninėse lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 32-ąją vietą, Tomas Kaukėnas – 49-ąją, Nikita Romanovas – 55-ąją, Karolis Dombrovskis – 68-ąją (startavo 96 sportininkai, nugalėjo norvegas Johannesas Thingnesas Bo). 23 metų N.Romanovas pirmą kartą šį sezoną dalyvavo pasaulio taurės lenktynėse ir pasiekė geriausią karjeros rezultatą.

Sausio 11 d. Latvijos-Lietuvos ledo ritulio lygoje Lietuvos komandų rungtynėse „Kaunas“ namie nugalėjo Elektrėnų „Energiją“ 5:2. „Kaunas“ užima šeštąją vietą (21 tšk. per 24 rungt.), „Energija“ – septintąją (21/25), Vilniaus „Punks“ – priešpaskutinę aštuntąją (17/23). Pirmauja Rygos „Mogo“ (48/25) ir Jelgavos „Zemgale“ (40/23).

Sausio 12 d. Rūpoldinge biatlono pasaulio taurės etape moterų asmeninėse lenktynėse Gabrielė Leščinskaitė užėmė 59-ąją vietą, Natalija Kočergina – 76-ąją (startavo 97 sportininkės, nugalėjo italė Lisa Vitozzi).

Sausio 13 d. Jonas Valančiūnas („New Orleans Pelicans“) Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybių rungtynėse pelnė 33 taškus, o „Pelicans“ išvykoje nugalėjo „Detroit Pistons“ 116:110. Domantas Sabonis („Sacramento Kings“) pelnė 19 taškų, atkovojo 15 kamuolių, atliko 16 rezultatyvių perdavimų ir pasiekė ketvirtąjį šį sezoną bei 23-iąjį karjeros trigubą dviženklį, o „Kings“ namie nugalėjo „Houston Rockets“ 139:114. „Pelicans“ laimėjo 26 iš 43 rungtynių ir Vakarų grupėje užima trečiąją vietą. J.Valančiūno vidurkiai – 14,5 taško ir 9,7 atkovoto kamuolio. „Kings“ laimėjo 24 iš 42 rungtynių ir Vakarų grupėje užima ketvirtąją vietą. D.Sabonio vidurkiai – 18,9 taško, 12,6 atkovoto kamuolio ir 7,1 rezultatyvaus perdavimo.

Sausio 13 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse išvykoje nugalėjo Milano „Olimpia“ 66:61 (K.Hayesas 16, E.Ulanovas ir R.Šmitas po 13) ir pasiekė trečiąją iš eilės pergalę. „Žalgiris“ laimėjo 11 iš 19 rungtynių ir dalijasi šeštąją vietą su Vitorijos „Baskonia“. Turnyre pirmauja Madrido „Real“ (13 perg.), Pirėjo „Olympiakos“, Stambulo „Fenerbahçe“, „Barcelona“ ir „Monaco“ (po 12).

Sausio 13 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Oeiraše (Portugalija, „ATP Challenger“) pusfinalyje pralaimėjo prancūzui Arthurui Filsui 5:7, 3:6. R.Berankis, kuris buvo pirmoji turnyro raketė, pirmajame rate nugalėjo vengrą Matę Valkuszą, antrajame – vokietį Lucasą Gerchą, ketvirtfinalyje – kroatą Dino Prižmičių.

Sausio 13 d. Rūpoldinge biatlono pasaulio taurės etape vyrų estafetėje Lietuvos rinktinė užėmė 16-ąją vietą (startavo 21 komanda, nugalėjo Norvegija). Pasaulio taurės vyrų estafetės įskaitoje Lietuva užima 12-ąją vietą (klasifikuota 21 komanda, pirmauja Norvegija).

Sausio 14 d. Justina Mikulskytė su olande Bibiane Schoofs teniso turnyro Lafbore (Anglija, „W25“) dvejetų varžybų finale pralaimėjo slovakei Viktorijai Morvayovai ir čekei Annai Siskovai 3:6, 7:6, 6:10. Iš vienetų varžybų J.Mikulskytė iškrito ketvirtfinalyje.

Sausio 14 d. Leik Plesido žiemos universiadoje kalnų slidinėjimo super milžino varžybose Andrejus Drukarovas užėmė ketvirtąją vietą. Dailiojo čiuožimo ledo šokių varžybose Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala užėmė 11-ąją vietą. Čiuožėja Aleksandra Golovkina dėl traumos atsisakė dalyvauti moterų varžybose.

Sausio 14 d. Lietuvos salės futbolo A lygoje taškus praradus antrąją vietą užimantiems Jonavos „Vikingams“, kurie išvykoje pralaimėjo Mažeikių „Vip“ 0:3, reguliariojo sezono nugalėtojo vardą užsitikrino čempiono vardą ginantis Kauno „Žalgiris“. Po 15 turų pirmauja „Žalgiris“ (43 tšk.), „Vikingai“ (32), „Vip“ (26) ir Gargždų „Pramogos“ (24). Iki reguliariojo sezono pabaigos liko 3 turai.

Sausio 14 d. Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) dėl pirmosios vietos kovojančių komandų rungtynėse „Telšiai“ namie nugalėjo Kauno „Žalgirį-2“ 67:59. Iki pirmojo etapo pabaigos likus dvejoms nukeltoms rungtynės, paaiškėjo, kad antrojo etapo stipresniojoje grupėje žais Marijampolės „Sūduva“ (22 perg., liko 1 rungt.), „Telšiai“ (21), „Žalgiris-2“, Šakių „Vytis“ (16, liko 1 rungt.), „Mažeikiai“ (15), „Šilutė“ (14) ir Kauno „Atletas“ (12).

Sausio 15 d. Rūpoldinge biatlono pasaulio taurės etape bendro starto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė šeštąją vietą (nugalėjo norvegas Johannesas Thingnesas Bo). 30 metų V.Strolia pasiekė geriausią rezultatą šį sezoną ir pakartojo trečią rezultatą karjeroje. Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje V.Strolia užima 21-ąją vietą, Karolis Dombrovskis – 71-ąją vietą (pirmauja J.Th.Bo). Tautų taurės vyrų įskaitoje Lietuva užima 13-ąją vietą (klasifikuotos 28 šalys, pirmauja Norvegija), moterų įskaitoje – 23-iąją vietą (klasifikuotos 28 šalys, pirmauja Švedija).

Sausio 15 d. Damame (Saudo Arabija) baigėsi Dakaro ralis. Automobilių įskaitoje Rokas Baciuška užėmė 23-iąją vietą, Tomas Jančys – 60-ąją, Gintas Petrus – 114-ąją, Benediktas Vanagas ir Vaidotas Žala iki finišo nenuvažiavo. Sunkvežimių įskaitoje paskutinį iš 14 etapų laimėjęs Vaidotas Paškevičius užėmė 17-ąją vietą. Keturračių įskaitoje du etapus laimėjęs Laisvydas Kančius užėmė 7-ąją vietą. Bagių įskaitoje keturis etapus laimėjęs R.Baciuška užėmė 2-ąją vietą, T.Jančys – 18-ąją.

Sausio 15 d. Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) Utenos „Juventus“ namie pralaimėjo Alytaus „Wolves“ 81:86 ir nutraukė 8 pergalių seriją. Po 16 turų pirmauja Kauno „Žalgiris“ (14 perg., žaidė 15 rungt.), Vilniaus „Rytas“ (11, žaidė 15 rungt.), „Wolves“, „Juventus“ (po 11) ir Panevėžio „Lietkabelis“ (10).

Sausio 15 d. Gdanske (Lenkija) Europos greitojo čiuožimo trumpame take čempionate Gabija Astrauskaitė 500 m lenktynėse užėmė 30-ąją vietą, 1000 m – 28-ąją vietą, 1500 m – 30-ąją vietą. Danielius Čechas 500 m lenktynėse užėmė 32-ąją vietą, 1000 m – 39-ąją vietą, 1500 m – 38-ąją vietą.