Pasaulio sporto savaitė: „Barcelona“ titulas, vienvaldis biatlono sezono lyderis ir pasaulio rankinio pirmenybių pradžia

„Barcelona“ iškovojo Ispanijos futbolo supertaurę, stipriausios vyrų rankinio ir vyrų žolės riedulio rinktinės pradėjo kovą dėl pasaulio pirmenybių medalių, norvegas Johannesas Thingnesas Bo pratęsė pergalių virtinę biatlono pasaulio taurės etapuose, o Nyderlandų sportininkai išsivežė krūvą medalių iš Europos greitojo čiuožimo trumpame take pirmenybių.

„Barcelona“ iškovojo Ispanijos futbolo supertaurę.<br> AP/Scanpix nuotr.
K.Valijeva.<br>ZP/Scanpix nuotr.
Vengrijos rankininkai.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2023-01-16 11:46

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 9 d. Velsietis Garethas Bale‘as paskelbė, kad baigia futbolininko karjerą. 33 metų G.Bale‘as buvo Velso rinktinės kapitonas, o žaisdamas Madrido „Real“ klube penkis kartus tapo Čempionų lygos nugalėtoju.

Sausio 9 d. Portugalijos futbolo rinktinės treneriu paskirtas ispanas Roberto Martinezas, kuris 2016–2022 metais treniravo Belgijos rinktinę.

Sausio 9 d. Inglvude (Kalifornija, JAV) Nacionalinės koledžų sporto asociacijos (NCAA) amerikietiškojo futbolo 2022 m. pirmenybių finale Džordžijos universitetas nugalėjo Teksaso krikščioniškąjį universitetą 65:7. Džordžijos universitetas ketvirtąjį kartą tapo NCAA čempionu (praėjusius kartus – 1942, 1980 ir 2021 m.)

Sausio 10 d. Flachau (Austrija) kalnų slidinėjimo moterų pasaulio taurės etape slalomo varžybas laimėjo slovakė Petra Vlhova.

Sausio 11 d. Švedijoje ir Lenkijoje prasidėjo 28-asis pasaulio vyrų rankinio čempionatas. Jame dalyvauja 32 komandos, čempionės vardą gina Danija. Atidarymo rungtynėse Katovicuose šeimininkė Lenkija pralaimėjo olimpinei čempionei Prancūzijai 24:26. Finalo rungtynės vyks sausio 29 d. Stokholme.

Sausio 11 d. Buvusi pirmoji pasaulio teniso raketė, keturių Didžiojo kirčio turnyrų nugalėtoja Naomi Osaka pranešė, kad laukiasi kūdikio ir 2023 m. nedalyvaus profesionalų varžybose.

Sausio 11–15 d. Rūpoldinge (Bavarija, Vokietija) biatlono pasaulio taurės etape abejas vyrų lenktynes (asmenines ir bendro starto) laimėjo norvegas Johannesas Thingnesas Bo, moterų asmenines lenktynes – italė Lisa Vitozzi, bendro starto – prancūzė Julia Simon. Abi estafetes (vyrų ir moterų) laimėjo Norvegija. Pasaulio taurės vyrų bendrojoje įskaitoje pirmauja norvegai J.Th.Bo (959 tšk.), Sturla Holmas Lagreidas (785) ir Vetle Christiansenas (503), moterų – J.Simon (756), švedė Elvira Oberg (615) ir L.Vitozzi (538). J.Th.Bo šį sezoną laimėjo 9 iš 12 etapų.

Sausio 13 d. San Antonijaus (Teksasas, JAV) „Alamadome“ stadione pasiektas Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lankomumo rekordas. „San Antonio Spurs“ ir „Golden State Warriors“ rungtynes stebėjo 68323 žiūrovai. NBA čempiono vardą ginantis „Warriors“ nugalėjo 144:113.

Sausio 13 d. Rusijos antidopingo agentūra (RUSADA) pranešė, kad 2022 m. Pekino olimpinių žaidynių dailiojo čiuožimo čempionė Kamila Valijeva „nėra kalta dėl to, kad į jos organizmą pateko draudžiamos medžiagos“, rastos per žaidynes paimtame dopingo mėginyje. RUSADA panaikino visas K.Valijevai skirtas bausmes.

Sausio 13 d. Indijoje prasidėjo 15-asis pasaulio vyrų žolės riedulio čempionatas. Turnyre dalyvauja 16 komandų, čempionės vardą gina Belgija.

Sausio 13–15 d. Vengene (Šveicarija) kalnų slidinėjimo vyrų pasaulio taurės etape super milžino ir greitojo nusileidimo varžybas laimėjo norvegas Aleksanderis Aamodtas Kilde, slalomo – norvegas Henrikas Kristoffersenas. Bendrojoje įskaitoje pirmauja šveicaras Marco Odermattas.

Sausio 14 d. Teniso turnyro Adelaidėje („ATP 250“) nugalėtoju tapo korėjietis Kwonas Soonas-wonas (antrasis karjeros titulas), Oklande (Naujoji Zelandija, „ATP 250“) – 36 metų prancūzas Richard‘as Gasquet (16-asis titulas, praėjusį titulą iškovojo 2018 m.).

Sausio 14 d. Teniso turnyro Adelaidėje („WTA 500“) finale šveicarė Belinda Benčič nugalėjo rusę Dariją Kasatkiną 6:0, 6:2. 25 metų B.Benčič iškovojo septintąjį titulą. Turnyro Hobarte („WTA 250“) nugalėtoja tapo 26 metų amerikietė Lauren Davis (antrasis titulas, pirmąjį titulą iškovojo 2017 m.).

Sausio 14–15 d. Sankt Antone (Austrija) kalnų slidinėjimo moterų pasaulio taurės etape pirmąsias super milžino varžybas laimėjo italė Federica Brignone, antrąsias – šveicarė Lara Gut-Behrami. Bendrojoje įskaitoje pirmauja amerikietė Mikaela Shiffrin.

Sausio 15 d. Zakopanėje (Lenkija) šuolių su slidėmis pasaulio taurės etapo nugalėtoju tapo norvegas Halvoras Egneris Granerudas. Bendrojoje įskaitoje pirmauja lenkas Dawidas Kubacki.

Sausio 15 d. Damame (Saudo Arabija) baigėsi Dakaro ralis. Automobilių įskaitos nugalėtoju tapo titulą apgynęs katarietis Nasseras Al Attiyahas („Toyota“, penktąjį kartą), motociklų – po metų pertraukos titulą susigrąžinęs argentinietis Kevinas Benavidesas (KTM, antrąjį kartą), keturračių – titulą apgynęs prancūzas Alexandre‘as Giroud („Yamaha“, antrąjį kartą), sunkvežimių – olandas Janusas van Kasterenas („Iveco“, pirmąjį kartą).

Sausio 15 d. Estersunde (Švedija) pasaulio merginų (iki 18 m.) ledo ritulio čempionato finale Kanada nugalėjo Švediją 10:0. Bronzos medalius laimėjo JAV. Kanadietės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo aštuntąjį kartą per 15 turnyrų (kitus 7 kartus aukso medalius laimėjo JAV).

Sausio 15 d. Siguldoje (Latvija) baigėsi Europos rogučių sporto čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Vokietija (3 aukso, 3 sidabro, 1 bronzos), kurios sportininkai laimėjo 3 iš 5 rungčių varžybas. Kitų rungčių čempionais tapo Latvijos ir Italijos rogutininkai.

Sausio 15 d. Gdanske (Lenkija) baigėsi Europos greitojo čiuožimo trumpame take čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Nyderlandai (6 aukso, 3 sidabro, 1 bronzos), kurių sportininkai laimėjo 6 iš 9 rungčių varžybas. Suzanne Schulting laimėjo 4 aukso ir 1 sidabro, Jensas van‘t Woutas – 3 aukso ir 2 sidabro medalius.

Sausio 15 d. Onžė (Prancūzija) vykusio ledo ritulio Žemyninės taurės (antrojo pagal rangą Europos turnyro) baigiamojo turnyro nugalėtoja tapo „Nitra“ (Slovakija), antrąją vietą užėmė Onžė „Ducs“, trečiąją – Kardifo „Devils“ (Velsas).

Nacionaliniai futbolo turnyrai

Sausio 11 d. Prancūzijos lygos lyderis Paryžiaus PSG namie nugalėjo paskutinę vietą užimantį ir 10 pralaimėjimų seriją tęsiantį „Angers“ 2:0. Antrąjį įvartį įmušė pirmą kartą nuo pasaulio čempionato žaidęs argentinietis Lionelis Messi. Taškus prarado antrąją vietą užimantis „Lens“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su „Strasbourg“ 2:2.

Sausio 11 d. Anglijos taurės ketvirtfinalyje praėjusių metų šalies čempionas „Manchester City“ išvykoje pralaimėjo „Southampton“ 0:2. Sausio pabaigoje pusfinalyje žais „Southampton“ – „Newcastle United“ ir „Nottingham Forest“ – „Manchester United“.

Sausio 13–14 d. Italijos lygos lyderių rungtynėse „Napoli“ namie nugalėjo Turino „Juventus“ 5:1. Čempiono vardą ginantis „Milan“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Lecce“ 2:2. Po 18 turų pirmauja „Napoli“ (47 tšk.), „Milan“ (38), „Juventus“, Milano „Inter“ (po 37), Romos „Lazio“, Bergamo „Atalanta“ ir „Roma“ (po 34).

Sausio 13–15 d. Ispanijos lygoje taškus prarado „Villarreal“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su Vigo „Celta“ 1:1, ir Madrido „Atletico“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su „Almeria“ 1:1. Po 17 turų pirmauja „Barcelona“ (41 tšk.), Madrido „Real“ (38), San Sebastiano „Real Sociedad“ (35), „Atletico“, „Villarreal“ ir Sevilijos „Real Betis“ (po 28).

Sausio 14–15 d. Anglijos lygoje Mančesterio derbyje „Manchester United“ namie nugalėjo „Manchester City“ 2:0. Lyderis Londono „Arsenal“ išvykoje nugalėjo Londono „Tottenham Hotspur“ 2:0, „Newcastle United“ namie nugalėjo „Fullham“ 1:0. Po 19 turų pirmauja „Arsenal“ (47 tšk.), „Manchester City“ (39), „Newcastle United“, „Manchester United“ (po 38), „Tottenham Hotspur“ (33), „Fullham“ (31) ir „Brighton“ (30).

Sausio 14–15 d. Nyderlandų lygoje penktose iš eilės rungtynėse taškus prarado čempiono vardą ginantis Amsterdamo „Ajax“, namie sužaidęs lygiosiomis su Ensedės „Twente“ 0:0. „Eindhoven“ svečiuose sužaidė lygiosiomis su Sitardo „Fortuna“ 2:2. Po 16 turų pirmauja Roterdamo „Feyenoord“ (37 tšk.), Alkmaro AZ (33), „Ajax“, „Eindhoven“ (po 32), „Twente“ (31) ir Roterdamo „Sparta“ (28).

Sausio 15 d. Prancūzijos lygos lyderis PSG išvykoje pralaimėjo „Rennes“ 0:1. Po 19 turų pirmauja PSG (47 tšk.), „Lens“ (44), „Marseille“ (42), „Monaco“ ir „Rennes“ (po 37).

Sausio 15 d. Portugalijos lygoje Lisabonos derbyje „Benfica“ ir „Sporting“ sužaidė lygiosiomis 2:2. Po 16 turų pirmauja „Benfica“ (41 tšk.), Bragos „Sporting“ (37), „Porto“ (36), Lisabonos „Sporting“ (29) ir Lisabonos „Casa Pia“ (27).

Sausio 15 d. Rijade (Saudo Arabija) Ispanijos supertaurės finalo rungtynėse „Barcelona“ nugalėjo Madrido „Real“ 3:1. „Barcelona“ šalies supertaurę iškovojo 14-ąjį kartą (praėjusį kartą – 2018 m.). Supertaurės turnyras Saudo Arabijoje vyko trečiąjį kartą.