Pasaulio rankinio pirmenybėse baigėsi pirmasis etapas: favoritai taškų niekam nedovanojo

Grupių favoritės Vokietijos, Norvegijos, Egipto ir Danijos rinktinės pasaulio vyrų rankinio pirmenybių pirmąjį etapą baigė nepraradusios nė taško. Jos užsitikrino geriausią starto padėtį prieš antrąjį grupių etapą.

Norvegijos rinktinė.<br> AP/Scanpix nuotr.

Jan 17, 2023, 11:50 PM

Finišas

Pasaulio vyrų rankinio pirmenybėse, kurias rengia Švedija ir Lenkija, antradienį baigėsi pirmasis etapas.

Trečiojo turo rungtynes sužaidus E-H grupių komandoms, paaiškėjo antrojo etapo III ir IV grupių sudėtys.

Į III grupę pateko Norvegija, Vokietija (turi po 4 taškus), Nyderlandai, Serbija (po 2), Kataras ir Argentina (po 0), į IV grupę – Danija, Egiptas (po 4), Kroatija, Bahreinas (po 2), Belgija ir JAV (po 0).

Antrajame etape bus įskaityti pirmojo etapo tarpusavio rungtynių rezultatai.

Antrasis etapas prasidės trečiadienį. I ir II grupių rungtynės vyks trečiadienį, penktadienį ir sekmadienį, III ir IV grupių – ketvirtadienį, šeštadienį ir pirmadienį. Po dvi geriausias grupių komandas pateks į ketvirtfinalį.

Ketvirtfinalio rungtynės bus žaidžiamos sausio 25 dieną (trečiadienį), pusfinalio – sausio 27 dieną (penktadienį), finalo – sausio 29 dieną (pirmadienį). Rankininkai medalius išsidalins Švedijos sostinėje Stokholme.

Intriga

Prieš paskutinįjį turą painiausia padėtis buvo H grupėje. Joje pirmoji užduotį išsprendė Bahreino rinktinė, nugalėjusi pasaulio pirmenybių debiutantę Belgijos komandą 30:28 (15:12).

Nors bahreiniečiai rungtynių pradžioje pateko į labai gilią duobę ir atsiliko 0:5, belgai džiaugėsi trumpai. Azijos komanda jau pirmojo kėlinio viduryje tvirtai perėmė iniciatyvą, antrajame kėlinyje ilgai pirmavo 5–7 įvarčių skirtumu, o europiečiai vėl priartėjo tik paskutinę minutę, kai laiko beveik nebeliko.

Belgijos rankininkams teko laukti paskutiniųjų vakaro rungtynių. Jose grupės lyderė Danijos rinktinė, kaip ir buvo tikėtasi, sutriuškino Tuniso komandą 34:21 (19:14), tad belgai taip pat pateko į antrąjį etapą.

F grupėje lemiamos rungtynėms dėl trečiosios vietos teisėjavo lietuviai Mindaugas Gatelis ir Vaidas Mažeika.

Jie tapo nelauktai įtikinamos Argentinos rinktinės pergalės liudininkais. Argentiniečiai paskutinį kelialapį į antrąjį etapą iškovojo sutriuškinę šiame turnyre netikėtai silpnai žaidžiančią Šiaurės Makedonijos komandą 35:26 (18:11).

Kova

F grupės rungtynėse, kurių rezultatas bus įskaitytas antrajame etape, staigmeną brandino Nyderlandų rankininkai. Jie atkakliai priešinosi Norvegijos rinktinei, kuriai pralaimėjo tik 26:27 (17:13).

Po 62 metų pertraukos pasaulio pirmenybėse žaidžianti Nyderlandų rinktinė ilgai pirmavo 4–6 įvarčių skirtumu. Norvegai vytis pradėjo tik įsibėgėjus antrajam kėliniui, tačiau net tada, kai varžovai persvėrė rezultatą, olandai neleido sunaikinti intrigos ir iki paskutiniųjų minučių kovojo dėl taško.

Autsaideriai

Pirmojo etapo grupių autsaideriai Lenkijos mieste Plocke kovos dėl 25–32 vietų ir Tarptautinės rankinio federacijos (IHF) prezidento taurės.

Šiame paguodos turnyre varžysis viena Europos (Šiaurės Makedonija), dvi Pietų Amerikos (Čilė ir Urugvajus), dvi Azijos (Saudo Arabija ir Korėja) ir trys Afrikos (Alžyras, Marokas ir Tunisas) komandos.

Skirtumas

Pirmajame etape rankininkai žaidė 48 rungtynes.

Kadangi pasaulio pirmenybėse dalyvauja net 32 rinktinės, į turnyrą atvyko labai skirtingo lygio komandos, ir daug rungtynių baigėsi triuškinamais rezultatais.

Dviženkliu skirtumu baigėsi net 19 rungtynių – daugiau nei trečdalis. Danai dviženkliu skirtumu laimėjo visas trejas rungtynes, olandai, norvegai, kroatai ir egiptiečiai – po dvejas.

Turnyro didžiausios pergalės, daugiausiai įmestų ir mažiausiai praleistų įvarčių rekordus pasiekė Švedijos rankininkai. Jie Geteborgo arenoje saviems sirgaliams surengė ugningą pasirodymą, kuriame sutriuškino Urugvajaus komandą 35 įvarčių skirtumu 47:12.

Atkaklių rungtynių buvo mažiau. Lygiosiomis baigėsi vienerios rungtynės (Bahreinas – Tunisas), 1–3 įvarčių skirtumu – 11 rungtynių.

Įvarčiai

Rezultatyviausiai pirmajame etape žaidė islandas Bjarki Maras Elissonas ir danas Mathiasas Gidselis jie įmetė po 26 įvarčius. 25 įvarčius pelnė juodkalnietis Branko Vujovičius, po 24 – olandas Kay Smitsas ir juodkalnietis Milošas Vujovičius, 23 – čilietis Erwinas Feuchtmannas.

3 turas

E grupė (Katovicai)

Alžyras – Vokietija 21:37 (9:16). Aijubas 5 / Kohlbacheris 10. 2350 žr.

Kataras – Serbija 24:34 (14:17). Benali 5, Tarekas 5, Madadi 5 / Radivojevičius 7. 1800 žr.

Lentelė: Vokietija – 6, Serbija – 4, Kataras – 2, Alžyras – 0.

F grupė (Krokuva)

Šiaurės Makedonija – Argentina 26:35 (11:18). Taleskis 5 / D.Simonet 8. 2214 žr.

Nyderlandai – Norvegija 26:27 (17:13). Smitsas 7 / Sagosenas 7. 2750 žr.

Lentelė: Norvegija – 6, Nyderlandai – 4, Argentina – 2, Šiaurės Makedonija – 0.

G grupė (Jonšiopingas)

JAV – Egiptas 16:35 (7:19). Chanas 4, Amitovičius 4 / Elderaa 4, Kaddahas 4, Ah.Mihamedas 4. 2603 žr.

Kroatija – Marokas 36:24 (15:13). Cindričius 9 / Rezzouki 5, El Hakimy 5. 2617 žr.

Lentelė: Egiptas – 6, Kroatija – 4, JAV – 2, Marokas – 0.