Pasaulio sporto savaitė: teniso favoritų griūtis Australijoje, bausmė „Juventus“ klubui Italijoje ir vienvaldystė biatlone

Italijos futbolo federacija nubaudė Turino „Juventus“ klubą, iš Australijos atvirojo teniso čempionato pirmuosiuose ratuose iškrito čempiono vardą gynęs ispanas Rafaelis Nadalis, pirmoji pasaulio raketė Iga Šwiątek ir nemažai kitų favoritų, norvegas Johannesas Thingnesas Bo pratęsė pergalių virtinę biatlono pasaulio taurės etapuose, Leik Plesido universiadoje daugiausiai medalių iškovojo Japonijos ir Pietų Korėjos sportininkai, o Monte Karlo apylinkėse buvo atidarytas naujas pasaulio ralio čempionato sezonas.

Italijos futbolo federacija nubaudė Turino „Juventus“ klubą.<br> Zuma/Scanpix nuotr.
R.Nadalis.<br>AP/Scanpix nuotr.

Jan 23, 2023, 9:58 AM, atnaujinta Jan 23, 2023, 9:59 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 16 d. Melburne prasidėjo Australijos atvirasis teniso čempionatas. Vyrų turnyro nugalėtojo vardą gynė ispanas Rafaelis Nadalis, praėjusių metų moterų turnyro nugalėtoja australė Ashleigh Barty pernai baigė profesionalės karjerą.

Sausio 16 d. Pietryčių Azijos vyrų futbolo čempionu tapo Tailandas, atsakomosiose finalo rungtynėse Patchumtchanyje nugalėjęs Vietnamą 1:0 (pirmosios rungtynės Hanojuje baigėsi 2:2). Tailandas regiono čempionu tapo 7-ąjį kartą per 14 turnyrų.

Sausio 18 d. Australijos atvirojo teniso čempionato antrajame rate pirmoji turnyro raketė, čempiono vardą gynęs ispanas Rafaelis Nadalis pralaimėjo amerikiečiui Mackenzie McDonaldui 4:6, 4:6, 5:7. 36 metų R.Nadalis pirmą kartą nuo 2016 m. Didžiojo kirčio turnyre nepateko į trečiąjį ratą. Po mačo paskelbta, kad R.Nadalis dėl dubens traumos negalės žaisti apie du mėnesius.

Sausio 19 d. Australijos atvirojo teniso čempionato antrajame rate iškrito antroji vyrų turnyro raketė norvegas Casperis Ruudas, pralaimėjęs amerikiečiui Jensonui Brooksby, amerikietis Tayloras Fritzas bei vokietis Alexanderis Zverevas ir antroji moterų pasaulio raketė tunisietė Ons Jabeur, pralaimėjusi čekei Marketai Vondroušovai.

Sausio 19 d. Basroje (Irakas) Arabijos įlankos futbolo čempionato finale Irakas nugalėjo Omaną 3:2 (po pratęsimo). Irakas čempionu tapo ketvirtąjį kartą per 25 turnyrus (praėjusį kartą – 1988 m.).

Sausio 19–22 d. Anterselvoje (Pietų Tirolis, Italija) biatlono pasaulio taurės etape abejas vyrų lenktynes (sprinto ir persekiojimo) laimėjo norvegas Johannesas Thingnesas Bo (jis laimėjo 7 pastarąsias lenktynes). Moterų sprinto lenktynes laimėjo italė Dorothea Wierer, persekiojimo – vokietė Denise Herrmann. Vyrų estafetę laimėjo Norvegija, moterų – Prancūzija. Vyrų bendrojoje įskaitoje pirmauja norvegai J.Th.Bo (1139 tšk.), Sturla Holmas Lagreidas (920) ir Vetle Christiansenas (588), moterų – prancūzė Julia Simon (811), švedė Elvira Oberg (735) ir italė Lisa Vittozzi (641). Kitas pasaulio taurės etapas vyks vasario 27 – kovo 5 d. Novo Mieste (Čekija), po pasaulio čempionato.

Sausio 20 d. Italijos futbolo federacija (FIGC) skyrė Turinus „Juventus“ klubui 15 taškų baudą už pažeidimus, padarytus tvarkant futbolininkų perėjimų apskaitą. Vienuolikai „Juventus“ vadovybėje dirbusių arba iki šiol dirbančių asmenų, tarp jų – 2022 m. lapkritį atsistatydinusiems klubo prezidentui Andrea Agnelli ir viceprezidentui Pavelui Nedvedui, skirta įvairios trukmės diskvalifikacija.

Sausio 20–22 d. Sapore (Japonija) šuolių su slidėmis pasaulio taurės etape pirmosios ir trečiosios dienų varžybas laimėjo japonas Ryoyu Kobayashi, antrosios dienos – austras Stefanas Kraftas. Bendrojoje įskaitoje po 16 iš 32 etapų pirmauja lenkas Dawidas Kubacki (1164 tšk.), norvegas Halvoras Egneris Granerudas (1116) ir slovėnas Anže Lanišekas (941).

Sausio 20–22 d. Kicbiuelyje (Austrija) kalnų slidinėjimo vyrų pasaulio taurės etape pirmąsias greitojo nusileidimo varžybas laimėjo austras Vincentas Kriechmayras, antrąsias – norvegas Aleksanderis Aamodtas Kilde, slalomo varžybas – šveicaras Danielis Yule. Bendrojoje įskaitoje po 23 iš 39 varžybų pirmauja šveicaras Marco Odermattas (1186 tšk.), norvegai A.A.Kilde (961) ir Henrikas Kristoffersenas (710).

Sausio 20–22 d. Ampeco Kortinoje (Lombardija, Italija) kalnų slidinėjimo moterų pasaulio taurės etape pirmąsias greitojo nusileidimo varžybas laimėjo italė Sofia Goggia, antrąsias – slovėnė Ilka Štuhec, super milžino varžybas – norvegė Ragnhild Mowinckel. Bendrojoje įskaitoje po 24 iš 39 varžybų pirmauja amerikietė Mikaela Shiffrin (1317 tšk.), slovakė Petra Vlhova (796) ir šveicarė Lara Gut-Behrami (781).

Sausio 21 d. Livinijuje (Lombardija, Italija) slidinėjimo pasaulio taurės etape sprinto varžybas laimėjo norvegas Johannesas Hosflotas Klabo ir švedė Jonna Sundling. Šis etapas turėjo vykti Milane, bet buvo perkeltas dėl blogo oro. Pasaulio taurės vyrų bendrojoje įskaitoje pirmauja norvegai J.H.Klabo (1355 tšk.), Palas Goldbergas (1287) ir italas Feerico Pellegrino (1043), moterų – norvegė Tiril Udnes Weng (1447), švedė Frida Karlsson (1160) ir suomė Kerttu Niskanen (1019).

Sausio 21–22 d. Šiaurės dvikovės pasaulio taurės etapas, turėjęs vykti Šo Neve (Prancūzija), buvo atšauktas dėl sniego trūkumo. Bendrijoje įskaitoje po 11 iš 21 etapo pirmauja norvegas Jarlas Magnusas Riiberis.

Sausio 22 d. Melburne Australijos atvirojo teniso čempionato aštuntfinalyje rate pirmoji pasaulio raketė Iga Šwiątek pralaimėjo kazachstanietei Jelenai Rybakinai 4:6, 4:6. Per pirmąją savaitę iš turnyro iškrito septynios iš dešimties aukščiausiai skirstytų moterų (liko tik amerikietė Jessica Pegula, prancūzė Caroline Garcia ir baltarusė Aryna Sabalenka) ir šeši iš dešimties aukščiausiai skirstyti vyrai (liko graikas Stefanos Tsitsipas, serbas Novakas Džokovičius, rusas Andrejus Rubliovas ir danas Holgeris Rune).

Sausio 22 d. Adelaidėje (Australija) pasibaigusių „Tour Down Under“ daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju tapo australas Jay Vine‘as („Team Emirates“), antrąją vietą užėmė britas Simonas Yatesas („Jayco“), trečiąją – ispanas Pello Bilbao („Bahrain“). Tai buvo pirmosios šio sezono pasaulio turo lenktynės.

Sausio 22 d. Monte Karlo ralio (pirmojo pasaulio ralio čempionato etapo) nugalėtoju tapo prancūzas Sebastienas Ogier („Toyota“), antrąją vietą užėmė suomis Kalle Rovanpera („Toyota“), trečiąją – belgas Thierry Neuville‘is („Hyunday“).

Sausio 22 d. Leik Pleside (Niujorkas, JAV) baigėsi žiemos universiada. Daugiausiai medalių iškovojo Japonija (21 aukso, 17 sidabro ir 10 bronzos) ir Pietų Korėja (12 aukso, 8 sidabro ir 9 bronzos).

Nacionaliniai futbolo turnyrai

Sausio 17 d. Italijos taurės aštuntfinalyje lygos lyderis „Napoli“ namie pralaimėjo „Cremonese“ 2:2 (baudiniai 4:5).

Sausio 18–19 d. Anglijos lygoje taškus prarado „Manchester United“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su Londono „Crystal Palace“ 1:1. „Manchester City“ namie nugalėjo Londono „Tottenham Hotspur“ 4:2.

Sausio 20 d. Po žiemos pertraukos atnaujintose Vokietijos lygos varžybose lyderis Miuncheno „Bayern“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Leipzig“ 1:1. Po 16 turų pirmauja „Bayern“ (35), Frankfurto „Eintracht“, Berlyno „Union“, „Freiburg“ (po 30), „Leipzig“ (29) ir Dortmundo „Borussia“ (28).

Sausio 21–22 d. Anglijos lygos lyderis Londono „Arsenal“ namie nugalėjo „Manchester United“ 3:2, „Liverpool“ ir Londono „Chelsea“ sužaidė lygiosiomis 0:0, „Newcastle United“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Londono „Crystal Palace“ 0:0. Po 20 turų pirmauja „Arsenal“ (50), „Manchester City“ (45), „Newcastle United“, „Manchester United“ (po 39), Londono „Tottenham Hotspur“ (33), „Brighton“ ir „Fullham“ (po 31).

Sausio 21–22 d. Ispanijos lygoje pergales pasiekė visi lyderiai. Po 18 turų pirmauja „Barcelona“ (44), Madrido „Real“ (41), San Sebastiano „Real Sociedad“ (38), Madrido „Atletico“ ir „Villarreal“ (po 31).

Sausio 22 d. Italijos lygoje Turino „Juventus“ ir Bergamo „Atalanta“ sužaidė lygiosiomis 3:3. Po 19 turų pirmauja „Napoli“ (50), „Milan“ (38), Milano „Inter“, „Roma“ (po 37), „Atalanta“ (35) ir Romos „Lazio“ (34). Dėl 15 taškų baudos į devintąją vietą nukritęs „Juventus“ turi 23 taškus.

Sausio 22 d. Nyderlandų lygoje lyderis Roterdamo „Feyenoord“ ir čempiono vardą ginantis Amsterdamo „Ajax“ sužaidė lygiosiomis 1:1. „Ajax“ lygiosiomis baigė penktas iš eilės rungtynes. Po 17 turų pirmauja „Feyenoord“ (38), Alkmaro AZ (36), „Eindhoven“ (35), Ensedės „Twente“ (34) ir „Ajax“ (33).

Sausio 22 d. Cristiano Ronaldo žaidė pirmąsias oficialias rungtynes Rijado „Al Nassr“ komandoje. Saudo Arabijos lygoje „Al Nassr“ namie nugalėjo Damamo „Al Ettifaq“ 1:0. Po 14 turų pirmauja „Al Nassr“ (33), Rijado „Al Hilal“ (32) ir Džidos „Al Ittihad“ (31).