Pirmąjį setą pralaimėjusi baltarusė A. Sabalenka atsitiesė ir tapo 58-ąja „Australian Open“ turnyro laimėtoja

Šeštadienį baigėsi „Australian Open“ moterų teniso turnyras. Finale dėl taurės ir beveik 2 mln. eurų prizo varžėsi Maskvoje gimusi, tačiau Kazachstanui atstovaujanti Jelena Rybakina (WTA-22) ir baltarusė Aryna Sabalenka (WTA-5). Nė viena iš jų dar niekada nežaidė finale Melbrune, tad buvo aišku, kad 2023-siais „Australian Open“ turnyrą laimės naujoji čempionė. Ir ja tapo A.Sabalenka, kuri trijų setų akistatoje nurungė J.Rybakiną 4:6, 6:3, 6:4.

Aryna Sabalenka<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Jelena Rybakina<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jan 28, 2023, 11:06 AM, atnaujinta Jan 28, 2023, 1:50 PM

Pirmame sete Kazachstano atstovė išsiveržė į priekį 3:1, tačiau A.Sabalenka rezultatą išlygino 4:4. Tačiau tuoj pat baltarusė pralaimėjo savo padavimą. Tuo pasinaudojusi J.Rybakina setą laimėjo 6:4.

Antrame sete kur kas galingiau žaidusi baltarusė iškart išsiveržė į priekį 4:1. Nors J.Rybakina pabandė pakeisti įvykių eigą, vis dėlto A.Sabalenka laimėjo antrąjį setą 6:3 ir išlygino rezultatą.

Tuo tarpu trečiasis setas buvo kaip niekad atkaklus: nė viena sportininkė nedarė klaidų ir jam įpusėjus rezultatas buvo 3:3.

Tačiau jau septintame geime baltarusė pasinaudojo varžovės klaidomis, pasivogė varžovės padavimą – pabėgo 4:3, o po savo padavimo jau buvo priekyje 5:3. Jai pakako šios persvaros, kad laimėtų setą 6:4 ir taptų „Australian Open“ turnyro nugalėtoja. Kova vyko 2 val. 28 min.

Baltarusė laimėjo 12-ąjį kartą WTA turnyruose, o pirmąkart triumfavusi „Australian Open“ tapo 58-ąja nugalėtoja.

Po šios sėkmės pirmadienį baltarusė reitinge taps antrąja planetos rakete.

Tarpusavio oficialiose akistatose WTA ture 3:0 taip pat pirmauja 24 metų A.Sabalenka, tačiau pastarąjį sykį parodomosiose „World Tennis League“ pirmenybėse Dubajuje triumfavo 23-ejų J.Rybakina.

Tai buvo antrasis kartas, kai Kazachstano atstovė pateko į rimčiausių varžybų finalą. Pirmą kartą „Didžiojo kirčio“ turnyro finale ji kovojo praėjusiais metais Vimbldone ir tapo nugalėtoja.

Moterų vienetų varžybose 2022 m. Australijoje nugalėjusi 26-erių australė A.Barty praėjusiais metais baigė tenisininkės karjerą netrukus po savo triumfo namų aikštėje.

2023 m. „Australian Open“ turnyro prizų fondą sudaro 76,5 mln. Australijos dolerių (apie 49,9 mln. eurų).

Ši suma yra 3,4 proc. didesnė nei pernai.

2023 m. „Australian Open“ vienetų piniginiai prizai

Vyrų ir moterų vienetų varžybose siūlomos vienodos sumos, o piniginiai prizai didėjo su kiekvienu turu.

Pirmasis turas – 106 250 Australijos dolerių (69 377 eurai)

Antrasis turas – 158 850 Australijos dolerių (103 723 eurai)