Pasaulio sporto savaitė: N. Džokovičiaus pergalių rutina, nauja M. Shiffrin viršūnė ir pasaulio pirmenybių finalai

Serbijos teniso legenda Novakas Džokovičius vėl triumfavo Australijoje, Baltarusijos tenisininkė Aryna Sabalenka pasiekė didžiausią karjeros pergalę, amerikietė Mikaela Shiffrin iškovojo rekordinę pergalę kalnų slidinėjimo pasaulio taurės varžybose, o Danijos vyrų rankinio ir Vokietijos vyrų žolės riedulio rinktinės pasidabino pasaulio pirmenybių aukso medaliais.

Danijos rankininkai apgynė titulą.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Novakas Džokovičius.<br>AFP/Scanpix.com
Aryna Sabalenka<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jan 30, 2023, 10:57 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 24 d. Lenkijos vyrų futbolo rinktinės treneriu paskirtas portugalas Fernando Santosas, kuris 2014–2022 m. treniravo Portugalijos rinktinę ir tapo 2016 m. Europos čempionu bei 2019 m. Tautų lygos nugalėtoju.

Sausio 24–25 d. Šladminge (Štirija, Austrija) kalnų slidinėjimo vyrų pasaulio taurės etape slalomo varžybas laimėjo prancūzas Clement‘as Noelis, slalomo milžino – Loicas Meillardas.

Sausio 24–25 d. Kronplace (Pietų Tirolis, Italija) kalnų slidinėjimo moterų pasaulio taurės etape dvejas slalomo milžino varžybas laimėjo bendrosios įskaitos lyderė amerikietė Mikaela Shiffrin. M.Shiffrin iškovojo 83-iąją ir 84-ąją karjeros pergales ir tapo visų laikų lydere moterų pasaulio taurės etapuose. Ji aplenkė amerikietę Lindsey Vonn, kuri per karjerą iškovojo 82 pergales. Vyrų pasaulio taurės etapuose daugiausiai pergalių iškovojo švedas Ingemaras Stenmarkas (86).

Sausio 26 d. Sankt Antone (Tirolis, Austrija) baigėsi pasaulio jaunių kalnų slidinėjimo čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Šveicarija (3 aukso, 4 sidabro, 1 bronzos).

Sausio 27 d. Pasaulio vyrų rankinio čempionato pusfinalyje nugalėtojos vardą ginanti Danija įveikė Ispaniją 26:23 (Gdanske), olimpinė čempionė Prancūzija – Europos čempionę Švediją 31:26 (Stokholme). Prancūzija į finalą pateko aštuntąjį kartą, Danija – šeštąjį (per 28 turnyrus).

Sausio 27–29 d. Ruse (Jura, Prancūzija) slidinėjimo pasaulio taurės etape vyrų varžybas laimėjo norvegas Haraldas Amundsenas (10 km), prancūzas Richard‘as Jouve (sprinto) ir norvegas Johannesas Hosflotas Klabo (20 km), moterų – švedė Ebba Andersson (dvejas – 10 km ir 20 km) ir norvegė Kristine Skistad (sprinto). Bendrojoje įskaitoje pirmauja norvegai J.H.Klabo ir Tiril Udnes Weng.

Sausio 28 d. Londone profesionalų bokso mače dėl pussunkio svorio pasaulio čempiono vardo pagal WBC, WBO ir IBH versijas rusas Arturas Beterbijevas nugalėjo britą Anthony Yarde‘ą. 38 metų A.Beterbijevas per profesionalo karjerą laimėjo visus 19 mačų (visus – nokautu).

Sausio 28 d. Melburne Australijos atvirojo teniso čempionato finale baltarusė Aryna Sabalenka nugalėjo kazachstanietę Jeleną Rybakiną 4:6, 6:3, 6:4. Didžiojo kirčio turnyro finale 24 metų A.Sabalenka žaidė pirmą kartą, 23 metų J.Rybakina – antrą kartą (ji 2022 m. tapo Vimbldono čempione).

Sausio 28 d. Friulyje-Venecija Džulijoje (Italija) baigėsi Europos jaunimo žiemos olimpinis festivalis. Medalių lentelėje pirmąsias vietas užėmė Prancūzija (7 aukso, 6 sidabro, 4 bronzos) ir Italija (6 aukso, 8 sidabro, 7 bronzos).

Sausio 28 d. Espe (Suomija) Europos dailiojo čiuožimo čempionato aukso medalius iškovojo prancūzas Adamas Siao Himas Fa (vyrai), gruzinė Anastasija Gubanova (moterys), italai Sara Conti ir Niccolo Macii (poros) bei Charlene Guignard ir Marco Fabbri (ledo šokiai).

Sausio 28–29 d. Bad Miterndorfe (Austrija) šuolių su slidėmis pasaulio taurės etape abejas varžybas laimėjo norvegas Halvoras Egneris Granerudas, kuris bendrojoje įskaitoje aplenkė iki šio etapo pirmavusį lenką Dawidą Kubackį.

Sausio 28–29 d. Ampeco Kortinoje (Venetas, Italija) kalnų slidinėjimo vyrų pasaulio taurės etape abejas super milžino varžybas laimėjo bendrosios įskaitos lyderis šveicaras Marco Odermattas. Etapas turėjo vykti Garmiše-Partenkirchene (Bavarija, Vokietija), bet buvo perkeltas dėl sniego trūkumo.

Sausio 28–29 d. Špindleruv Mlyne (Čekija) kalnų slidinėjimo moterų pasaulio taurės etape pirmąsias slalomo varžybas laimėjo amerikietė Mikaela Shiffrin, antrąsias – vokietė Lena Durr. Bendrosios įskaitos lyderė M.Shiffrin šį sezoną laimėjo 11 iš 28 lenktynių.

Sausio 29 d. Australijos atvirojo teniso čempionato finale serbas Novakas Džokovičius nugalėjo graiką Stefaną Tsitsipą 6:3, 7:6, 7:6. 35 metų N.Džokovičius dešimtąjį kartą tapo Australijos čempionu (jis yra šio turnyro rekordininkas) ir iškovojo 22-ąjį Didžiojo kirčio turnyrų titulą (pagal šį skaičių pavijo pirmaujantį ispaną Rafaelį Nadalį). 24 metų S.Tsitsipas antrą kartą žaidė Didžiojo kirčio turnyro finale.

Sausio 29 d. Džilonge (Australija) C.Evanso „Great Ocean Road Race“ dviračių lenktynių nugalėtoju tapo vokietis Mariusas Mayrhoferis (DSM), iškovojęs pirmąją pergalę UCI pasaulio turo varžybose.

Sausio 29 d. Oberhofe (Vokietija) baigėsi pasaulio rogučių sporto čempionatas. Vokietijos sportininkai laimėjo 8 iš 9 rungčių varžybas ir iškovojo 16 (8 aukso, 5 sidabro, 3 bronzos) iš 27 medalių.

Sausio 29 d. Dohoje paplūdimio tinklinio profesionalų turo baigiamojo turnyro nugalėtojais tapo norvegai Andersas Molas ir Christianas Sorumas (trečią kartą) bei amerikietės Sara Hughes ir Kelly Cheng (pirmą kartą).

Sausio 29 d. Bhubanešvare (Indija) pasaulio vyrų žolės riedulio čempionato finale Vokietija nugalėjo čempionės vardą gynusią Belgiją 3:3 (baudiniai 5:4). Bronzos medalius laimėjo Nyderlandai. Vokietija pasaulio čempione tapo trečiąjį kartą (praėjusius kartus – 2002 ir 2006 m.). Antrą kartą istorijoje ir pirmą kartą šiame amžiuje visus tris medalius laimėjo Europos komandos.

Sausio 29 d. Stokholme pasaulio vyrų rankinio čempionato finale Danija nugalėjo Prancūziją 34:29. Bronzos medalius laimėjo Ispanija. Danija pasaulio čempione tapo trečiąjį kartą (praėjusius kartus – 2019 ir 2021 m.) ir kartu tapo pirmąja komanda, triskart iš eilės iškovojusia aukso medalius (šis čempionatas buvo 28-asis).

Sausio 29 d. Amerikietiškojo futbolo Šiaurės Amerikos Nacionalinės futbolo lygos (NFL) Nacionalinės grupės finale „Philadelphia Eagles“ nugalėjo „San Francisco 49ers“ 31:7, Amerikos grupės finale „Kansas City Chiefs“ nugalėjo „Cincinnati Bengals“ 23:20. „Eagles“ į NFL finalą pateko ketvirtąjį kartą, „Chiefs“ – penktąjį. Super taurės rungtynės vyks vasario 12 d. Glendeile (Arizona).

Nacionaliniai futbolo turnyrai

Sausio 23–24 d. Italijos čempiono vardą ginantis „Milan“ išvykoje pralaimėjo Romos „Lazio“ 0:4. „Milan“ taškus prarado trečiose iš eilės rungtynėse. Dėl prizinės vietos kovojantis Milano „Inter“ namie pralaimėjo „Empoli“ 0:1.

Sausio 24 d. Vokietijos čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ namie sužaidė lygiosiomis su „Köln“ 1:1.

Sausio 26 d. Nyderlandų čempiono vardą ginantis Amsterdamo „Ajax“ namie sužaidė lygiosiomis su „Volendam“ 1:1. „Ajax“ pratęsė septynerių nelaimėtų rungtynių seriją.

Sausio 26 d. Ispanijos taurės ketvirtfinalyje Madrido „Real“ namie nugalėjo Madrido „Atletico“ 3:1 (po pratęsimo). Į pusfinalį pateko Madrido „Real“, Pamplonos „Osasuna“, Bilbao „Athletic“ ir „Barcelona“.

Sausio 27–29 d. Iš Anglijos taurės turnyro šešioliktfinalyje iškrito lygos lyderis Londono „Arsenal“ (išvykoje pralaimėjo čempionui „Manchester City“ 0:1) ir nugalėtojo vardą gynęs „Liverpool“ (išvykoje pralaimėjo „Brighton“ 1:2).

Sausio 28 d. Vokietijos čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ namie sužaidė lygiosiomis su Frankfurto „Eintracht“ 1:1. Tai – trečiosios iš eilės „Bayern“ lygiosios. Kiti lyderiai pasiekė pergales. Po 18 turų pirmauja „Bayern“ (37), Berlyno „Union“ (36), „Leipzig“ (35), Dortmundo „Borussia“, „Freiburg“ (po 34) ir „Eintracht“ (32).

Sausio 28–29 d. Ispanijos čempiono vardą ginantis Madrido „Real“ namie sužaidė lygiosiomis su San Sebastiano „Real Sociedad“ 0:0. Lyderė „Barcelona“ išvykoje nugalėjo „Girona“ 1:0. Po 19 turų pirmauja „Barcelona“ (47), Madrido „Real“ (42), „Real Sociedad“ (39), Madrido „Atletico“ (34), „Villarreal“ ir Sevilijos „Real Betis“ (po 31).

Sausio 28–29 d. Prancūzijos čempiono vardą ginantis Paryžiaus PSG namie sužaidė lygiosiomis su „Reims“ 1:1. „Marseille“ ir „Monaco“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Po 20 turų pirmauja PSG (48), „Lens“ (45), „Marseille“ (43), „Monaco“ (38) ir „Rennes“ (37).

Sausio 28–29 d. Nyderlandų lygoje taškus prarado du lyderiai. Roterdamo „Feyenoord“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Ensedės „Twente“ 1:1, Alkmaro AZ namie – su „Utrecht“ 5:5. Septynerių nelaimėtų rungtynių seriją nutraukė čempiono vardą ginantis Amsterdamo „Ajax“, išvykoje nugalėjęs Roterdamo „Excelsior“ 4:1. Po 19 turų pirmauja „Feyenoord“ (42), AZ (40), „Eindhoven“ (38), „Ajax“ (37) ir „Twente“ (36).

Sausio 29 d. Italijos čempiono vardą ginantis „Milan“ namie pralaimėjo „Sassuolo“ 2:5 ir prarado taškus ketvirtose iš eilės rungtynėse. Trečiose iš eilės rungtynėse taškus prarado Turino „Juventus“, namie pralaimėjęs „Monza“ 0:2. Romos „Lazio“ namie sužaidė lygiosiomis su Florencijos „Fiorentina“ 1:1, lyderis „Napoli“ namie nugalėjo „Roma“ 2:1. Po 20 turų pirmauja „Napoli“ (53), Milano „Inter“ (40), „Lazio“, Bergamo „Atalanta“, „Milan“ (po 38) ir „Roma“ (37).