Pasaulio sporto savaitė: regbininkų darbymetis, Senegalo futbolininkų pergalė ir žiemos sporto kronika

Vokietijos sportininkai dominavo pasaulio bobslėjaus ir skeletono pirmenybėse, Senegalo futbolininkai tapo Afrikos tautų čempionato nugalėtojais, stipriausios Europos regbio komandos žaidė pirmąsias Šešių tautų turnyro rungtynes, o žiemos sporto šakų pasaulio taurės varžybose prasidėjo pertrauka, per kurią vyks pasaulio čempionatai.

Senegalo futbolininkai<br> SIPA/Scnapix nuotr.

2023-02-06 09:23

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 31 d. Londono „Chelsea“ futbolo klubas pranešė sudaręs sutartį su Argentinos rinktinės žaidėju 22 metų Enzo Fernandezu, už kurį Lisabonos „Benfica“ klubui sumokėjo 121 mln. eurų – didžiausią sumą Anglijos klubų istorijoje ir penktą pagal dydį futbolo istorijoje. „Chelsea“ sudarė su E.Fernandezu sutartį, kuri galios iki 2031 m. vasaros.

Vasario 3–4 d. Toblache (Pietų Tirolis, Italija) slidinėjimo pasaulio taurės etape vyrų lenktynes laimėjo norvegai Johannesas Hosflotas Klabo (sprinto) ir Palas Goldbergas (10 km), moterų – švedės Jonna Sundling (sprinto) ir Ebba Andersson (10 km). Šis etapas buvo paskutinis prieš pasaulio čempionatą, kuris vyks vasario 21 – kovo 5 d. Planicoje (Slovėnija). Pasaulio taurės vyrų bendrojoje įskaitoje po 24 iš 31 varžybų pirmauja J.H.Klabo (1911 tšk.), P.Goldbergas (1740) ir italas Federico Pellegrino (1321), moterų – norvegė Tiril Udnes Weng (1505), amerikietė Jessie Diggins (1371) ir suomė Kerttu Niskanen (1353).

Vasario 4 d. Prasidėjo regbio Šešių tautų turnyras. Čempionės vardą ginanti Prancūzija pirmosiose rungtynėse nugalėjo Italiją 29:24, Airija – Velsą 34:10, Škotija – Angliją 29:23. Visas trejas rungtynes laimėjo svečiai.

Vasario 4 d. Alžyre futbolo Afrikos tautų čempionato (turnyre leidžiama žaisti tik futbolininkams, rungtyniaujantiems savo šalies klubuose) finale Senegalas nugalėjo Alžyrą 0:0 (baudiniai 5:4). Bronzos medalius laimėjo Madagaskaras. Ir Senegalas, ir Alžyras, ir Madagaskaras laimėjo pirmuosius Afrikos tautų čempionato medalius (turnyras surengtas septintą kartą).

Vasario 4 d. Šamoni (Aukštutinė Savoja, Prancūzija) kalnų slidinėjimo vyrų pasaulio taurės etape slalomo varžybas laimėjo šveicaras Ramonas Zenhausernas. Šis etapas buvo paskutinis prieš pasaulio čempionatą, kuris vyks vasario 7–19 d. Prancūzijos Alpėse. Pasaulio taurės vyrų bendrojoje įskaitoje po 28 iš 39 varžybų pirmauja šveicaras Marco Odermattas (1386 tšk.), norvegas Aleksanderis Aamodtas Kilde (1073) ir norvegas Henrikas Kristoffersenas (779). Moterų bendrojoje įskaitoje pirmauja amerikietė Mikaela Shiffrin (1697), slovakė Petra Vlhova (966) ir šveicarė Lara Gut-Behrami (906).

Vasario 4 d. Maroke pasaulio vyrų futbolo klubų čempionato ketvirtfinalyje Rijado „Al Hilal“ nugalėjo Kasablankos „Wydad“ 1:1 (baudiniai 5:3), Kairo „Al Ahly“ – „Seattle Sounders“ 1:0. Pusfinalyje vasario 7–8 d. žais Rio de Žaneiro „Flamengo“ – „Al Hilal“ ir Madrido „Real“ – „Al Ahly“.

Vasario 4–5 d. Vilingene (Vokietija) šuolių su slidėmis pasaulio taurės etape abejas varžybas laimėjo bendrosios įskaitos lyderis norvegas Halvoras Egneris Granerudas. Tarptautinė slidinėjimo federacija (FIS) paskelbė, kad nepasiruošus organizatoriams atšaukė etapą, kuris buvo numatytas vasario 11–12 d. Geležiniame kalne (Mičiganas, JAV).

Vasario 5 d. Teniso turnyro Huahine (Tailandas, „WTA 250“) nugalėtoja tapo kinė Zhu Lin, turnyro Lione („WTA 250“) – amerikietė Alycia Parks. Ir 29-erių Zhu Lin, ir 22-ejų A.Parks pirmą kartą žaidė WTA turnyro finale.

Vasario 5 d. Vistleryje (Britų Kolumbija, Kanada) baigėsi pasaulio jaunių slidinėjimo čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Norvegija (8 aukso, 7 sidabro, 6 bronzos).

Vasario 5 d. Sankt Morice (Šveicarija) baigėsi pasaulio bobslėjaus ir skeletono čempionatas. Daugiausiai medalių laimėjo Vokietija (6 aukso, 2 sidabro, 1 bronzos), kurios sportininkai laimėjo 6 iš 8 rungčių varžybas.

Nacionalinės futbolo lygos

Vasario 3–5 d. Anglijos lygos lyderis Londono „Arsenal“ išvykoje pralaimėjo Liverpulio „Everton“ 0:1 ir nutraukė 13 nepralaimėtų rungtynių seriją. Čempiono vardą ginantis „Manchester City“ išvykoje pralaimėjo Londono „Tottenham Hotspur“ 0:1. Prie jų priartėjo „Manchester United“, namie nugalėjęs Londono „Crystal Palace“ 2:1. Dėl prizinės vietos kovojantis „Newcastle United“ namie sužaidė lygiosiomis su Londono „West Ham United“ 1:1. Po 21 turo pirmauja „Arsenal“ (50), „Manchester City“ (45), „Manchester United“ (42), „Newcastle United“ (40), „Tottenham Hotspur“ (39) ir „Brighton“ (34).

Ispanijos lygoje lyderė „Barcelona“ namie nugalėjo „Sevilla“ 3:0. Taškus prarado penkios komandos, užimančios nuo antrosios iki šeštosios vietos: čempiono vardą ginantis Madrido „Real“ išvykoje pralaimėjo „Mallorca“ 0:1, San Sebastiano „Real Sociedad“ namie – Valjadolido „Real“ 0:1, „Villarreal“ išvykoje – „Elche“ 1:3, Sevilijos „Real Betis“ namie – Vigo „Celta“ 3:4, Madrido „Atletico“ namie sužaidė lygiosiomis su „Getafe“ 1:1. Po 20 turų pirmauja „Barcelona“ (53), Madrido „Real“ (45), „Real Sociedad“ (39), „Atletico“ (35), „Villarreal“ ir „Real Betis“ (po 31).

Italijos lygoje Milano derbyje „Inter“ namie nugalėjo „Milan“ 1:0. Čempiono vardą ginantis „Milan“ pralaimėjo trečias iš eilės rungtynes ir penktose iš eilės rungtynėse prarado taškus. Lyderis „Napoli“ nugalėjo „Spezia“ 3:0. Po 21 turo pirmauja „Napoli“ (56), „Inter“ (43), „Roma“ (40), Romos „Lazio“, Bergamo „Atalanta“ ir „Milan“ (po 38).

Vokietijos lygoje čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ išvykoje nugalėjo „Wolfsburg“ 4:2 ir nutraukė trejų lygiųjų seriją. Po 19 turų pirmauja „Bayern“ (40), Berlyno „Union“ (39), Dortmundo „Borussia“ (37), „Leipzig“ (36), Frankfurto „Eintracht“ (35) ir „Freiburg“ (34).

Prancūzijos lygoje lyderis Paryžiaus PSG namie nugalėjo „Toulouse“ 2:1 ir padidino persvarą prieš artimiausius persekiotojus „Marseille“, kuris namie pralaimėjo „Nice“ 1:3, ir „Lens“, kuris išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Brest“ 1:1 ir prarado taškus trečiose iš eilės rungtynėse. Po 22 turų pirmauja PSG (54), „Marseille“, „Lens“ (po 46), „Monaco“ (44) ir „Rennes“ (40).

Nyderlandų lygoje taškus prarado penki iš šešių lyderių. Roterdamo „Feyenoord“ ir „Eindhoven“ sužaidė lygiosiomis 2:2, Alkmaro AZ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Volendam“ 1:1, „Twente“ – su „Groningen“ 1:1, Roterdamo „Sparta“ – su Sirtardo „Fortuna“ 0:0. Čempiono vardą ginantis Amsterdamo „Ajax“ išvykoje nugalėjo „Cambuur“ 5:0. Po 20 turų pirmauja „Feyenoord“ (43), AZ (41), „Ajax“ (40), „Eindhoven“ (39), „Twente“ (37) ir „Sparta“ (34).

Portugalijos lygoje lyderė Lisabonos „Benfica“ namie nugalėjo Lisabonos „Casa Pia“ 3:0. Po 19 turų pirmauja „Benfica“ (53), „Porto“ (45), Bragos „Sporting“ (43), Lisabonos „Sporting“ (35), „Casa Pia“ ir Gimaranešo „Vitoria“ (po 30).