Pasaulio sporto savaitė: dvejų pasaulio pirmenybių pabaiga ir nauji Čempionų lygos nugalėtojai

Norvegas Johannesas Thingnesas Bo užgožė visus varžovus pasaulio biatlono pirmenybėse, Šveicarijos sportininkai iškovojo daugiausiai medalių pasaulio kalnų slidinėjimo pirmenybėse, Tamperės „Tappara“ pirmą kartą tapo ledo ritulio Čempionų lygos nugalėtoja, olandė Femke Bol pagerino vieną seniausių lengvosios atletikos pasaulio rekordų, o futbolo Čempionų lygoje prasidėjo atkrintamosios varžybos.

Johannesas Thingnesas Bo<br>AFP/Scanpix nuotr.

Feb 20, 2023, 9:43 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 14–15 d. Futbolo Čempionų lygos aštuntfinalio pirmosiose rungtynėse „Milan“ namie nugalėjo Londono „Tottenham Hotspur“ 1:0, Dortmundo „Borussia“ – Londono „Chelsea“ 1:0, Miuncheno „Bayern“ išvykoje – Paryžiaus PSG 1:0, Lisabonos „Benfica“ – „Club Brugge“ 2:0.

Vasario 18 d. Dohoje teniso Kataro čempionato („WTA 500“) finale lenkė Iga Šwiątek nugalėjo amerikietę Jessicą Pegulą 6:3, 6:0. Pirmoji pasaulio raketė 21-erių I.Šwiątek iškovojo pirmąjį titulą šiais metais ir 12-ąjį – karjeroje.

Vasario 18 d. Baterste (Naujasis Pietų Velsas, Australija) pasaulio lengvosios atletikos kroso čempionate medalių įskaitoje nugalėjo Kenija (6 aukso, 2 sidabro, 2 bronzos), kurios bėgikai laimėjo 6 iš 9 rungčių varžybas. Asmeninių varžybų čempionais tapo Jacobas Kiplimo iš Ugandos ir Beatrice Chebet iš Kenijos (abu – pirmą kartą).

Vasario 18 d. Ere prie Liso (Prancūzija) Europos badmintono mišrių komandų čempionato finale Danija nugalėjo Prancūziją 3:2. Danai čempionais tapo 19-ąjį kartą per 27 turnyrus, tarp jų – penktąjį iš eilės.

Vasario 18 d. Lulėjuje (Švedija) ledo ritulio Europos Čempionų lygos finale Tamperės „Tappara“ (Suomija) nugalėjo „Luleå“ 3:2. „Tappara“ pirmą kartą tapo Čempionų lygos nugalėtoja. Nuo Europos turnyrų reformos (2014 m.) Čempionų lygos nugalėtojais tapo tik Švedijos (šešis kartus) ir Suomijos (du kartus) klubai.

Vasario 18 d. Rešnove (Rumunija) šuolių su slidėmis pasaulio taurės etape nugalėjo vokietis Andreasas Wellingeris. Bendrojoje įskaitoje pirmauja norvegas Halvoras Egneris Granerudas (1652 tšk.), lenkas Dawidas Kubacki (1359) ir slovėnas Anže Lanišekas (1096). Kitas etapas vyks po pasaulio slidinėjimo čempionato, kuris bus surengtas vasario 21-kovo 5 d. Planicoje (Slovėnija).

Vasario 19 d. Oberhofe (Tiuringija, Vokietija) baigėsi pasaulio biatlono čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Norvegija (5 aukso, 5 sidabro, 3 bronzos). Medalius laimėjo tik šešių šalių sportininkai. Norvegas Johannesas Thingnesas Bo iškovojo 5 aukso, 1 sidabro ir 1 bronzos medalį. Estafečių lenktynes laimėjo Prancūzijos vyrai ir Italijos moterys, bendro starto – švedai Sebastianas Samuelssonas ir Hanna Oberg.

Vasario 19 d. Kurševelyje ir Meribelyje (Prancūzija) baigėsi pasaulio kalnų slidinėjimo čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Šveicarija (3 aukso, 3 sidabro, 1 bronzos). Medalius laimėjo devynių šalių sportininkai. Slalomo varžybų čempionais tapo norvegas Henrikas Kristoffersenas ir kanadietė Laurence St-Germain. Šveicaras Marco Odermattas buvo vienintelis sportininkas, laimėjęs dviejų rungčių varžybas (greitojo nusileidimo ir slalomo milžino). Antrąją vietą slalomo varžybose užėmęs A.J.Ginnis tapo pirmuoju pasaulio čempionato medalį iškovojusiu Graikijos kalnų slidininku.

Vasario 19 d. Teniso turnyro Roterdame („ATP 500“) finale rusas Danijilas Medvedevas nugalėjo italą Janniką Sinnerį 5:7, 6:2, 6:2. 27 metų D.Medvedevas iškovojo 16-ąjį karjeros titulą. Turnyro Buenos Airėse („ATP 250“) nugalėtoju tapo ispanas Carlosas Alcarazas (septintasis titulas), turnyro Delrej Byče (Florida, JAV, „ATP 250“) – amerikietis Tayloras Fritzas (penktasis titulas).

Vasario 19 d. Baigėsi paskutinis greitojo čiuožimo pasaulio taurės etapas. Vyrų varžybose pasaulio taures iškovojo kanadietis Laurent‘as Dubreullis (500 m), olandai Heinas Otterspeeris (1000 m), Kjeldas Nuisas (1500 m), Beau Snellinkas (ilgų nuotolių) ir belgas Bartas Swingsas (bendro starto), moterų – korėjietė Kim Min-sun (500 m), japonė Miho Takagi (1000 m ir 1500 m), norvegė Ragne Wiklund (ilgų nuotolių) ir kanadietė Ivanie Blondin (bendro starto). Per sezoną Nyderlandų čiuožėjai laimėjo 25 iš 72 rungčių.

Vasario 19 d. Baigėsi bobslėjaus pasaulio taurės sezonas, kurio paskutinis etapas buvo surengtas Siguldoje (Latvija). Dviviečių rogių įskaitoje pasaulio taurę iškovojo vokiečio Johanneso Lochnerio įgula, keturviečių – vokiečio Francesco Friedricho įgula, vienviečių – amerikietė Kaillie Humphries, moterų dviviečių – vokietės Lauros Nolte įgula. Per sezoną Vokietijos įgulos laimėjo 22 iš 32 lenktynių.

Vasario 19 d. Olandė Femke Bol pagerino vieną iš seniausių lengvosios atletikos pasaulio rekordų. Ji per Nyderlandų uždarų patalpų čempionatą 400 metrų nubėgo per 49,26 sek. (rekordas nuo 1982 metų priklausė čekei Jarmilai Kratochvilovai).

Nacionalinės futbolo lygos

Vasario 15 d. Anglijos lygos lyderių rungtynėse čempiono vardą ginantis „Manchester City“ išvykoje nugalėjo iki tol pirmąją vietą užėmusį Londono „Arsenal“ 3:1 ir pavijo jį pagal taškus. „Arsenal“ taškus prarado trečiose iš eilės rungtynėse.

Vasario 17–19 d. Anglijos lygos vienvaldžiu lyderiu vėl tapo Londono „Arsenal“, išvykoje nugalėjęs Birmingamo „Aston Villa“ 4:2 ir nutraukęs trejų nelaimėtų rungtynių seriją. Čempiono vardą ginantis „Manchester City“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Nottingham Forest“ 1:1. Ketvirtose iš eilės rungtynėse taškus prarado „Newcastle United“, namie pralaimėjęs „Liverpool“ 0:2. Po 24 turų pirmauja „Arsenal“ (54), „Manchester City“ (52), „Manchester United“ (49), Londono „Tottenham Hotspur“ (42), „Newcastle United“ (41), „Fulham“ (38), „Brighton“, „Liverpool“ ir „Brentford“ (po 35).

Vokietijos lygoje taškus prarado du lyderiai. Miuncheno „Bayern“ išvykoje pralaimėjo Mionchengladbacho „Borussia“ 2:3, Berlyno „Union“ namie sužaidė lygiosiomis su Gelzenkircheno „Schalke“ 0:0. Juos pavijo Dortmundo „Borussia“, namie nugalėjusi Berlyno „Hertha“ 4:1. Po 21 turo pirmauja „Bayern“, Dortmundo „Borussia“, „Union“ (po 43), „Freiburg“ (40), „Leipzig“ (39) ir Frankfurto „Eintracht“ (38).

Italijos lygoje Bergamo „Atalanta“ namie pralaimėjo „Lecce“ 1:2. Kiti lyderiai pasiekė pergales. Po 23 turų pirmauja „Napoli“ (62), Milano „Inter“ (47), „Roma“, „Milan“ (po 42), Romos „Lazio“ (42), „Atalanta“ (41), Turino „Juventus“ ir „Bologna“ (po 32).

Ispanijos lygoje San Sebastiano „Real Sociedad“ namie sužaidė lygiosiomis su Vigo „Celta“ 1:1. Kiti lyderiai pasiekė pergales. Po 22 turų pirmauja „Barcelona“ (59), Madrido „Real“ (51), „Real Sociedad“ (43), Madrido „Atletico“ (41) ir Sevilijos „Real Betis“ (37).

Prancūzijos lygos lyderis Paryžiaus PSG namie nugalėjo „Lille“ 4:3. Po 24 turų pirmauja PSG (57), „Marseille“ (52), „Monaco“ (50), „Lens“ (49), „Rennes“ (43) ir „Lille“ (41).

Nyderlandų lygos lyderių rungtynėse Roterdamo „Feyenoord“ namie nugalėjo Alkmaro AZ 2:1, „Eindhoven“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Utrecht“ 2:2. Po 22 turų pirmauja „Feyenoord“ (49), Amsterdamo „Ajax“ (46), AZ (44), „Eindhoven“ (43) ir Ensedės „Twente“ (40).

Belgijos lygoje antrą turą iš eilės taškus prarado abu lyderiai. „Genk“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Mechelen“ 2:2, Briuselio „Union“ namie pralaimėjo Lježo „Standard“ 2:4. Trečiose iš eilės rungtynėse taškus prarado čempiono vardą ginantis „Club Brugge“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su „Cercle Brugge“ 2:2. Po 26 turų pirmauja „Genk“ (63), „Union“ (56), „Antwerpen“ (53) ir „Club Brugge“ (43).