Pasaulio sporto savaitė: rekordinis M. Shiffrin pasiekimas, užkarda N. Džokovičiui ir Slovėnijos dviratininkų rokiruotė

Amerikietė Mikaela Shiffrin tapo kalnų slidinėjimo pasaulio taurės rekordininke, JAV pareigūnai į šalį neįsileido pirmosios teniso raketės Novako Džokovičiaus, Slovėnijos dviratininkai Tadejus Pogačaras ir Primožas Rogličius laimėjo svarbiausias ankstyvo pavasario daugiadienes lenktynes, norvegas Johannesas Thingnesas Bo praleido biatlono pasaulio taurės etapą, Airijos regbininkai pratęsė pergalingą žygį Šešių tautų turnyre, o Nyderlandų sportininkai dominavo pasaulio greitojo čiuožimo trumpame take čempionate.

N. Džokovičius.<br>Imago/Scanpix nuotr.
 Mikaela Shiffrin.<br> Reuters/Scanpix nuotr.

Mar 13, 2023, 10:50 AM, atnaujinta Mar 13, 2023, 11:34 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Kovo 6 d. Pranešta, kad Serbijos tenisininkas Novakas Džokovičius negalės dalyvauti Indian Velso „Masters“ turnyre, nes nėra pasiskiepijęs nuo kovido ir dėl to nėra įleidžiamas į JAV.

Kovo 7–8 d. Į futbolo Čempionų lygos ketvirtfinalį pateko Lisabonos „Benfica“ (antrą sezoną iš eilės), Londono „Chelsea“ (trečią sezoną iš eilės), Miuncheno „Bayern“ (ketvirtą sezoną iš eilės) ir „Milan“ (pirmą kartą nuo 2012 m.). Aštuntfinalio atsakomosiose rungtynėse „Benfica“ namie nugalėjo „Club Brugge“ 5:1 (pirmosios rungtynės 2:0), „Chelsea“ – Dortmundo „Borussia“ 2:0 (0:1), „Bayern“ – Paryžiaus PSG 2:0 (1:0), „Milan“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Londono „Tottenham Hotspur“ 0:0 (1:0).

Kovo 9–12 d. Estersunde (Švedija) biatlono pasaulio taurės etape asmenines lenktynes laimėjo vokietis Benediktas Dollis ir italė Dorothea Wierer, bendro starto lenktynes – norvegas Vegle Christiansenas ir D.Wierer. Bendrosios įskaitos lyderis norvegas Johannesas Thingnesas Bo šį etapą praleido. Moterų bendrojoje įskaitoje pirmauja prancūzė Julia Simon. Iki sezono pabaigos liko vienas etapas.

Kovo 10–11 d. Orėje (Švedija) kalnų slidinėjimo moterų pasaulio taurės etape slalomo milžino ir slalomo varžybas laimėjo bendrosios įskaitos lyderė amerikietė Mikaela Shiffrin. 28 metų M.Shiffrin iškovojo 87-ąją pergalę pasaulio taurės etapuose ir pagal šį skaičių aplenkė vyrų pasaulio taurės rekordininką švedą Ingemarą Stenmarką (86).

Kovo 11 d. Kaire Afrikos vaikinų (iki 20 m.) futbolo čempionato finale Senegalas nugalėjo Gambiją 2:0. Bronzos medalius laimėjo Nigerija. Visi trys prizininkai ir ketvirtąją vietą užėmęs Tunisas iškovojo kelialapius į pasaulio čempionatą. Senegaliečiai šios amžiaus grupės žemyno čempionais tapo pirmąjį kartą.

Kovo 11–12 d. Kranio kalne (Slovėnija) kalnų slidinėjimo vyrų pasaulio taurės etape abejas slalomo milžino varžybas laimėjo bendrosios įskaitos lyderis šveicaras Marco Odermattas.

Kovo 12 d. Seule baigėsi pasaulio greitojo čiuožimo trumpame take čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Nyderlandai (5 aukso, 1 sidabro, 2 bronzos), kurių sportininkai laimėjo 5 iš 9 rungčių varžybas. Olandė Xandra Velzeboer laimėjo keturis aukso medalius.

Kovo 12 d. Ponte Vedroje (Florida, JAV) golfo Žaidėjų čempionato nugalėtoju tapo amerikietis Scottie Scheffleris.

Kovo 12 d. Paryžiaus – Nicos daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju pirmą kartą tapo slovėnas Tadejus Pogačaras („Team Emirates“). Tirėnų – Adrijos daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju antrą kartą tapo slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“). Pernai P.Rogličius laimėjo Paryžiaus – Nicos lenktynes, o T.Pogačaras nugalėjo Tirėnų – Adrijos lenktynėse.

Kovo 12 d. Regbio Šešių tautų taurės ketvirtajame ture lyderė Airija išvykoje nugalėjo Škotiją 22:7. Pirmauja visas ketverias rungtynes laimėjusi Airija (19 tšk.) ir tris pergales pasiekusi Prancūzija (15).

Nacionalinės futbolo lygos

Kovo 10–12 d. Anglijos lygoje taškus prarado dėl prizinių vietų kovojantys „Manchester United“, namie sužaidęs lygiosiomis su „Southampton“ 0:0, ir „Liverpool“, išvykoje pralaimėjęs „Bournemouth“ 0:1. Lyderis Londono „Arsenal“ išvykoje nugalėjo „Fulham“ 3:0, čempiono vardą ginantis „Manchester City“ – Londono „Crystal Palace“ 1:0. „Newcastle United“ namie nugalėjo „Wolverhampton“ 2:1 ir nutraukė penkerių nelaimėtų rungtynių seriją. Po 27 turų pirmauja „Arsenal“ (66), „Manchester City“ (61), „Manchester United“ (50), Londono „Tottenham Hotspur“ (48), „Newcastle United“ (44) ir „Liverpool“ (42).

Ispanijos lygoje taškus prarado dėl prizinių vietų kovojantys San Sebastiano „Real Sociedad“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su „Mallorca“ 1:1, ir tarpusavyje lygiosiomis 1:1 sužaidė „Villarreal“ bei Sevilijos „Real Betis“. Lyderė „Barcelona“ išvykoje nugalėjo Bilbao „Athletic“ 1:0, čempiono vardą ginantis Madrido „Real“ namie nugalėjo Barselonos „Espanyol“ 3:1. Po 25 turų pirmauja „Barcelona“ (65), Madrido „Real“ (56), Madrido „Atletico“, „Real Sociedad“ (po 45), „Real Betis“ (42), „Villarreal“ (38).

Italijos lygos lyderis „Napoli“ namie nugalėjo Bergamo „Atalanta“ 2:0 ir padidino persvarą prieš kelis persekiotojus, nes taškus prarado Milano „Inter“, išvykoje pralaimėjęs „Spezia“ 1:2, Romos „Lazio“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su „Bologna“ 0:0, ir „Roma“, namie pralaimėjusi „Sassuolo“ 3:4. Po 26 turų pirmauja „Napoli“ (68), „Inter“ (50), „Lazio“ (49), „Milan“, „Roma“ (po 47), „Atalanta“ (42) ir Turino „Juventus“ (38).

Vokietijos lygoje vienvaldžiu lyderiu vėl tapo Miuncheno „Bayern“, namie nugalėjęs „Augsburg“ 5:3. Tiek pat taškų turėjusi Dortmundo „Borussia“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Gekzenkircheno „Schalke“ 2:2. Ketvirtose iš eilės rungtynėse taškus prarado Berlyno „Union“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su „Wolfsburg“ 1:1. Po 24 turų pirmauja „Bayern“ (52), Dortmundo „Borussia“ (50), „Leipzig“, „Union“, „Freiburg“ (po 45) ir Frankfurto „Eintracht“ (40).

Prancūzijos lygoje lyderis Paryžiaus PSG išvykoje nugalėjo „Brest“ 2:1 ir padidino persvarą prieš antrąją vietą užimantį „Marseille“, kuris namie sužaidė lygiosiomis su „Strasbourg“ 2:2. Po 27 turų pirmauja PSG (66), „Marseille“ (56), „Lens“ (54), „Monaco“ (51) ir „Rennes“ (47).