Ar garsusis K. Usmanas susigrąžins UFC čempiono karūną?

Kamaru Usmanas pasiryžęs atimti UFC pusvidutinio svorio kategorijos (iki 77,1 kg) čempiono diržą iš Leono Edwardso. Jau trečiasis jų bekompromisis mūšis įvyks šeštadienio vakarą Londone „O2“ arenoje.

K.Usmanas<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Kamaru Usmanas (kairėje)<br>AFP/Scanpix.com nuotr.

Mar 17, 2023, 9:27 AM

Šią kvapą gniaužiančią kovą tiesiogiai rodys „TV3 Sport Open“ kanalas ir naujos kartos televizija „Go3“. Transliacijos pradžia – kovo 18-ąją 23 val. Iš pradžių bus parodyti keturi įžanginiai susirėmimai.

L. Edwardsas MMA (Mišrių kovos menų) varžybose iškovojo 20 pergalių (7 nokautais), patyrė 3 nesėkmes. Pastaruoju metu jis laimėjo 10 kovų iš eilės. L. Edwardsas pernai rugpjūtį Solt Leik Sityje (JAV) kiek netikėtai nugalėjo čempiono titulą gynusį K. Usmaną, kurį smūgiu koja į galvą, nokautavo iki kovos pabaigos likus vos minutei.

Jamaikoje gimęs Didžiajai Britanijai atstovaujantis 31 metų 183 cm L. Edwardsas su K. Usmanu grūmėsi ir 2015 metais. Tada vieningu teisėju sprendimu triumfavo K. Usmanas.

Nigerijoje gimęs JAV atstovaujantis 35-erių 183 cm K. Usmanas iki pernykštės akistatos su L. Edwardsu UFC turnyruose nebuvo suklupęs nė karto. Įskaitant visus MMA turnyrus jis buvo iškovojęs net 19 pergalių paeiliui!

UFC čempionu šis kovotojas tapo 2019-aisiais. Paskui titulą apgynė penkis kartus, kol jo nesustabdė L. Edwardsas. K. Usmano sąskaitoje MMA varžybose – 20 pergalių (9 nokautais), 2 pralaimėjimai.

Šeštadienį Londone nestigs ir daugiau įdomių kovų. Lengvojo svorio kategorijoje (iki 70,3 kg) santykius aiškinsis žinomas amerikietis Justinas Gaethje ir Azerbaidžano atstovas Rafaelis Fizijevas. J. Gaethje anksčiau buvo laikinasis UFC čempionas.

Sparčiai tobulėjantis R. Fizijevas dabar iškovojo šešias pergales iš eilės ir nusiteikęs palaužti labiau patyrusį oponentą. J. Gaethje lengvojo svorio UFC reitinge užima trečiąją vietą, o jo oponentas – šeštąją.

Vidutinio svorio kategorijoje (iki 83,9 kg) garsus italas Marvinas Vettori išbandys jėgas su Sakartvelo sportininku Romanu Dolidze. Pirmasis UFC reitinge rikiuojasi ketvirtas, o antrasis – devintas.