Pasaulio sporto savaitė: greitas M. Verstappenas ir paskutinieji sezono šuoliai

Slovėnijos dviratininkas Tadejus Pogačaras laimėjimų kolekciją papildė iki tol neiškovotu „monumentiniu“ titulu, čekė Petra Kvitova ir rusas Danijilas Medvedevas tapo Majamio „Masters“ teniso turnyro nugalėtojais, olandas Maxas Verstappenas laimėjo dar vieną „Formulės-1“ etapą, o šuolininkai su slidėmis baigė pasaulio taurės sezoną.

Maxas Verstappenas.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Apr 3, 2023, 10:07 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Kovo 28 d. Europos futbolo čempionato atrankos turnyre baigėsi antrasis turas. Per du turus po 6 taškus iškovojo Škotija (A grupė), Prancūzija (B grupė), Anglija (C grupė), Austrija (F grupė), Serbija (G grupė), Slovėnija (H grupė), Šveicarija, Rumunija (I grupė) ir Portugalija (J grupė).

Kovo 29 d. „Dwars door Vlaanderen“ klasikinių dviračių lenktynių nugalėtoju tapo prancūzas Christophe‘as Laporte‘as. 30-metis Ch.Laporte‘as laimėjo antras iš eilės Belgijoje rengiamas klasikines lenktynes.

Balandžio 1 d. Majamio teniso turnyro („WTA 1000“) finale čekė Petra Kvitova nugalėjo kazachstanietę Jeleną Rybakiną 7:6, 6:2. 33 metų P.Kvitova iškovojo 30-ąjį titulą, tarp jų – devintąjį „WTA 1000“ rango turnyruose.

Balandžio 1 d. Londone profesionalų bokso mače buvęs sunkaus svorio pasaulio čempionas britas Anthony Joshua nugalėjo amerikietį Jermaine‘ą Frankliną. 33 metų A.Joshua, per profesionalo karjerą laimėjęs 25 iš 28 mačų, nugalėjo pirmą kartą nuo 2020 m. gruodžio.

Balandžio 2 d. Melburne „Formulės-1“ čempionato Australijos etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), trečiąją – ispanas Fernando Alonso („Aston Martin“). Po trijų etapų pirmauja čempiono vardą ginantis M.Verstappenas (69 tšk.), meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“, 54) ir F.Alonso (45).

Balandžio 2 d. „Ronde van Vlaanderen“ (Flandrija, Belgija) klasikinių dviračių lenktynių nugalėtoju tapo slovėnas Tadejus Pogačaras („Team Emirates“), antrąją vietą užėmė olandas Mathieu van der Poelas („Alpecin“), trečiąją – danas Madsas Pedersenas („Trek“). 24-erių T.Pogačaras tapo pirmuoju „Ronde van Vlaanderen“ laimėjusiu slovėnu ir ketvirtą kartą iškovojo pergalę monumentinėse lenktynėse (taip vadinamos penkerios labiausiai vertinamos vienos dienos lenktynės). Moterų lenktynes antrus metus iš eilės laimėjo belgė Lotte Kopecky („SD Worx“).

Balandžio 2 d. Antalijoje baigėsi pasaulio jaunių gimnastikos čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Japonija (5 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos).

Balandžio 2 d. Nacionalinės studentų sporto asociacijos (NCAA) merginų krepšinio turnyro finale Luizianos valstybinis universitetas nugalėjo Ajovos universitetą 102:85. Abi komandos NCAA finale žaidė pirmą kartą. Luizianos valstybinis universitetas tapo pirmąja komanda, finale pelniusia šimtą ar daugiau taškų.

Balandžio 2 d. Obyje (Švedija) pasaulio ledo riedulio čempionato finale Švedija nugalėjo Suomiją 3:1. Bronzos medalius laimėjo Norvegija. Švedai pasaulio čempionais tapo 13-ąjį kartą (praėjusį kartą – 2017 m.), norvegai medalius laimėjo pirmą kartą nuo 1993 m. Turnyre nedalyvavo Rusijos rinktinė, kuri nuo 2005 m. finale žaidė 15 kartų iš eilės.

Balandžio 2 d. Majamio teniso turnyro („ATP 1000“) finale rusas Danijilas Medvedevas nugalėjo italą Janniką Sinerį 7:5, 6:3. 27-erių D.Medvedevas iškovojo 19-ąjį karjeros titulą, tarp jų – ketvirtąjį šiais metais. Jis penktąjį kartą laimėjo „Masters“ rango turnyrą.

Balandžio 2 d. Planicoje (Slovėnija) baigėsi „Planica7“ skrydžių su slidėmis turnyras, kuris kartu buvo paskutinis šuolių su slidėmis pasaulio taurės etapas. „Planica7“ turnyro nugalėtoju tapo austras Stefanas Kraftas. Pasaulio taurę antrą kartą iškovojo 26 metų norvegas Halvoras Egneris Granerudas (pirmą kartą – 2021 m.), bendrojoje įskaitoje antrąją vietą užėmė S.Kraftas, trečiąją – slovėnas Anže Lanišekas. Praėjusių metų pasaulio taurės laimėtojas japonas Ryoyu Kobayashi užėmė penktąją vietą. Tautų taurę iškovojo Austrija.

Nacionalinės futbolo lygos

Balandžio 1–2 d. Vokietijos lygos lyderių rungtynėse čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ namie nugalėjo iki tol pirmąją vietą užėmusią Dortmundo „Borussia“ 4:2. Taškus prarado dėl prizinių vietų kovojantys Frankfurto „Eintracht“, namie sužaidęs lygiosiomis su „Bochum“ 1:1, „Freiburg“, namie sužaidęs lygiosiomis su Berlyno „Hertha“ 1:1, ir „Leipzig“, namie pralaimėjęs „Mainz“ 0:3. Po 26 turų pirmauja „Bayern“ (55), Dortmundo „Borussia“ (53), Berlyno „Union“ (51), „Freiburg“ (47), „Leipzig“ (45) ir „Eintracht“ (41).

Italijos lygos lyderis „Napoli“ namie pralaimėjo čempiono vardą ginančiam „Milan“ 0:4, Milano „Inter“ namie pralaimėjo Florencijos „Fiorentina“ 0:1. Po 28 turų pirmauja „Napoli“ (71), Romos „Lazio“ (55), „Milan“ (51), „Inter“, „Roma“ (po 50), Bergamo „Atalanta“ (48) ir Turino „Juventus“ (44).

Anglijos lygos lyderis Londono „Arsenal“ namie nugalėjo „Leeds United“ 4:1, čempiono vardą ginantis „Manchester City“ – praėjusių metų vicečempioną „Liverpool“ 4:1. Dėl prizinių vietų kovojančių komandų rungtynėse „Newcastle United“ namie nugalėjo „Manchester United“ 2:0. Po 29 turų pirmauja „Arsenal“ (72), „Manchester City“ (64), „Newcastle United“, „Manchester United“ (po 50), Londono „Tottenham Hotspur“ (49), „Brighton“, „Brentford“ (po 43) ir „Liverpool“ (42).

Ispanijos lygos lyderė „Barcelona“ išvykoje nugalėjo paskutinę vietą užimančią „Elche“ 4:0, čempiono vardą ginantis Madrido „Real“ namie nugalėjo Valjadolido „Real“ 6:0. Dėl prizinių vietų kovojančių komandų rungtynėse „Villarreal“ namie nugalėjo San Sebastiano „Real Sociedad“ 2:0, Madrido „Atletico“ namie nugalėjo Sevilijos „Real Betis“ 1:0. Po 27 turų pirmauja „Barcelona“ (71), Madrido „Real“ (59), „Atletico“ (54), „Real Sociedad“ (48), „Real Betis“ (45) ir „Villarreal“ (44).

Prancūzijos lygos lyderis Paryžiaus PSG namie pralaimėjo „Lyon“ 0:1. Po 29 turų pirmauja PSG (66), „Lens“, „Marseille“ (po 60), „Monaco“ (57) ir „Lille“ (52).

Nyderlandų lygoje čempiono vardą ginantis Amsterdamo „Ajax“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Deventerio „Go Ahead Eagles“ 0:0. Dėl prizinių vietų kovojantis Alkmaro AZ namie sužaidė lygiosiomis su „Heerenveen“ 1:1. Roterdamo derbyje lyderis „Feyenoord“ išvykoje nugalėjo „Sparta“ 3:1. Po 27 turų pirmauja „Feyenoord“ (64), „Ajax“, „Eindhoven“ (po 56), AZ (54), Ensedės „Twente“ (48) ir „Sparta“ (46).

Portugalijos lygoje pergales pasiekė visi lyderiai. Po 26 turų pirmauja Lisabonos „Benfica“ (71), „Porto“ (61), Bragos „Sporting“ (59) ir Lisabonos „Sporting“ (53).

Turkijos lygoje Stambulo derbyje „Beşiktaş“ išvykoje nugalėjo „Fenerbahçe“ 4:2. Po 26 turų pirmauja Stambulo „Galatasaray“ (63), „Fenerbahçe“ (54), „Beşiktaş“ (52) ir Adanos „Demirspor“ (45).