Pasaulio sporto savaitė: JAV ledo ritulininkių auksas, pirmieji A. Rubliovo ir „Fenerbahce“ krepšininkių titulai

JAV moterų ledo ritulio rinktinė susigrąžino pasaulio čempionės vardą, Didžiosios Britanijos sportininkai laimėjo daugiausiai medalių Europos gimnastikos pirmenybėse, Rusijos tenisininkas Andrejus Rubliovas pirmą kartą laimėjo „Masters“ rango turnyrą, Stambulo „Fenerbahçe“ krepšininkės pirmą kartą tapo Eurolygos čempionėmis, o futbolo Čempionų lygoje įvyko pirmosios ketvirtfinalio rungtynės.

Paaiškėjo moterų Eurolygos laimėtojos.<br>FIBA nuotr.
 Anglijos čempionate atgimsta intriga..<br>Reuters/Scanpix nuotr.
A. Rubliovas<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Apr 17, 2023, 11:36 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Balandžio 10 d. Amstelvene (Nyderlandai) vyrų žolės riedulio Europos lygos finale „Bloemenddal“ (Nyderlandai) nugalėjo Kelno „Rot-Weiss“ (Vokietija) 1:0. „Bloemendaal“ nugalėtoju tapo šeštąjį kartą, tarp jų – trečiąjį iš eilės. Moterų Europos lygos finale „Den Bosch“ (Nyderlandai) nugalėjo Madrido „Club de Campo“ (Ispanija) 1:0. „Den Bosch“ trečius metus iš eilės žaidė finale ir po sezono pertraukos susigrąžino nugalėtojos vardą.

Balandžio 11–12 d. Futbolo Čempionų lygos ketvirtfinalio pirmosiose rungtynėse „Manchester City“ namie nugalėjo Miuncheno „Bayern“ 3:0, „Milan“ – „Napoli“ 1:0, Madrido „Real“ – Londono „Chelsea“ 2:0, Milano „Inter“ išvykoje – Lisabonos „Benfica“ 2:0.

Balandžio 16 d. „Amstel Gold Race“ dviračių lenktynių (Nyderlandai) nugalėtoju tapo slovėnas Tadejus Pogačaras („Team Emirates“). 24 metų T.Pogačaras aštuntą kartą karjeroje laimėjo klasikines vienos dienos lenktynes.

Balandžio 16 d. Bramptone (Ontarijas, Kanada) pasaulio moterų ledo ritulio čempionato finale JAV nugalėjo čempionės vardą gynusią Kanadą 3:2. Bronzos medalius laimėjo Čekija. Per 22 turnyrus pasaulio čempionėmis tapo tik Kanada (12 kartų) ir JAV (10). Čekija antrą kartą laimėjo medalius.

Balandžio 16 d. Monte Karlo „Masters“ („ATP 1000“) teniso turnyro finale rusas Andrejus Rubliovas nugalėjo daną Holderį Runę 5:7, 6:2, 7:5. 25 metų A.Rubliovas iškovojo 13-ąjį titulą karjeroje ir pirmą kartą tapo „Masters“ rango turnyro nugalėtoju.

Balandžio 16 d. Ostine (Teksasas, JAV) motociklų lenktynių Didžiojo prizo etapo nugalėtoju tapo ispanas Alexas Rinsas („Honda“), antrąją vietą užėmė italas Luca Marini („Ducati“), trečiąją – prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“). Po trijų etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja italas Marco Bezzecchi („Ducati“, 64 tšk.), italas Francesco Bagnaia („Ducati“, 53) ir A.Rinsas (47).

Balandžio 16 d. Antalijoje (Turkija) pasibaigusiame Europos gimnastikos čempionate medalių įskaitoje nugalėjo Didžioji Britanija (4 aukso, 4 sidabro, 1 bronzos). Daugiakovės varžybas laimėjo turkas Ademas Asilis (pirmą kartą) ir britė Jessica Gadirova (pirmą kartą).

Balandžio 16 d. Prahoje moterų krepšinio Eurolygos finale Stambulo „Fenerbahçe“ nugalėjo „Mersin“ 99:60. Naudingiausia finalo žaidėja išrinkta amerikietė Breanna Stewart („Fenerbahçe“), kuri pelnė 35 taškus ir pasiekė Eurolygos finalų taškų rekordą. Dvi Turkijos komandos finale žaidė antrą kartą. „Fenerbahçe“ penktą kartą žaidė finale, bet čempione tapo pirmą kartą. „Mersin“ pirmą kartą pateko į finalo ketvertą.

Nacionalinės futbolo lygos

Balandžio 15–16 d. Anglijos lygoje taškus prarado lyderis Londono „Arsenal“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su Londono „West Ham United“ 2:2. Prie jo priartėjo čempiono vardą ginantis „Manchester City“, namie nugalėjęs „Leicester City“ 3:1. Taškus prarado dėl prizinių vietų kovojantys Londono „Tottenham Hotspur“, namie pralaimėjęs „Bournemouth“ 2:3, ir „Newcastle United“, išvykoje pralaimėjęs Birmingamo „Aston Villa“ 0:3. Po 31 turo pirmauja „Arsenal“ (74), „Manchester City“ (70), „Manchester United“ (59), „Newcastle United“ (56), „Tottenham Hotspur“ (53), „Aston Villa“ (50) ir „Brighton“ (49).

Vokietijos lygoje taškus prarado visi trys lyderiai. Miuncheno „Bayern“ namie sužaidė lygiosiomis su „Hoffenheim“ 1:1, Dortmundo „Borussia“ išvykoje – su „Stuttgart“ 3:3, Berlyno „Union“ namie – su „Bochum“ 1:1. Po 28 turų pirmauja „Bayern“ (59), Dortmundo „Borussia“ (57), „Union“ (52), „Leipzig“ (51), „Freiburg“ (50), Lėverkuzeno „Bayer“ (44), Frankfurto „Eintracht“ ir „Mainz“ (po 42).

Ispanijos lygos lyderė „Barcelona“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Getafe“ 0:0. Baskų Šalies derbyje Bilbao „Athletic“ namie nugalėjo San Sebastiano „Real Sociedad“ 2:0. Po 29 turų pirmauja „Barcelona“ (73), Madrido „Real“ (62), Madrido „Atletico“ (60), „Real Sociedad“ (51), Sevilijos „Real Betis“ (48), „Villerreal“ (47) ir „Athletic“ (43).

Italijos lygos lyderis „Napoli“ namie sužaidė lygiosiomis su „Verona“ 0:0. Taškus taip pat prarado keli dėl prizinių vietų kovojantys klubai: „Milan“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Bologna“ 1:1, Milano „Inter“ namie pralaimėjo „Monza“ 0:1, Turino „Juventus“ išvykoje pralaimėjo „Sassuolo“ 0:1. Po 30 turų pirmauja „Napoli“ (75), Romos „Lazio“ (61), „Roma“ (56), „Milan“ (53), „Inter“ (51), „Atalanta“ (48), „Juventus“ ir „Bologna“ (po 44).

Prancūzijos lygos lyderių rungtynėse Paryžiaus PSG namie nugalėjo „Lens“ 3:1. Po 31 turo pirmauja PSG (72), „Marseille“ (64), „Lens“ (63), „Monaco“ (61) ir „Lille“ (55).

Nyderlandų lygoje pergales pasiekė visi lyderiai. Po 29 turų pirmauja Roterdamo „Feyenoord“ (70), Amsterdamo „Ajax“, „Eindhoven“ (po 62) ir Alkmaro AZ (57).

Portugalijos lygoje antrąjį iš eilės pralaimėjimą patyrė lyderė Lisabonos „Benfica“, išvykoje nusileidusi „Chaves“ 0:1. Prie jos priartėjo čempiono vardą ginantis „Porto“, namie nugalėjęs „Santa Clara“ 2:1. Lisabonos „Sporting“ namie sužaidė lygiosiomis su „Arouca“ 1:1. Po 28 turų pirmauja „Benfica“ (71), „Porto“ (67), Bragos „Sporting“ (65) ir Lisabonos „Sporting“ (58).