Būrys teniso žvaigždžių sieks atimti čempiono titulą iš ispanų vunderkindo

Daugelis geriausių pasaulio tenisininkų kaunasi dėl prestižinio trofėjaus Ispanijos sostinėje. Čia ant grunto dangos vyksta ATP „Masters“ turnyras „The Mutua Madrid Open“. Jis tęsis iki gegužės 7 dienos.

C.Alcarazas.<br>AP/Scanpix nuotr.

Apr 28, 2023, 1:08 PM

Čempiono titulą bandys apginti praėjusiais metais čia triumfavęs 19-metis ispanas Carlosas Alcarazas (2-oji planetos raketė).

Tada finale jis pranoko Vokietijos atstovą Alexanderį Zverevą. Pastarasis Madride laimėjo 2021-aisiais. Neseniai C. Alcarazas šventė pergalę ATP 500 serijos varžybose Barselonoje. Iš viso šį sezoną jaunasis ispanas jau nugalėjo trijuose turnyruose.

Iššūkį C. Alcarazui žada mesti Danilas Medvedevas (3), norvegas Casperas Ruudas (4), graikas Stepanos Tsitsipas (5), Andrejus Rubliovas (6), danas Holgeris Rune (7), kanadietis Felixas Auger-Aliassime‘as (9), amerikietis Tayloras Fritzas (10) ir būrys kitų pajėgių žaidėjų.

„The Mutua Madrid Open“ čempionas gaus 1000 reitingo taškų ir 1,1 milijono eurų. Kitam finalininkui atiteks 600 taškų ir 580 tūkst. eurų. Pusfinalyje iškritę tenisininkai tenkinsis 360 taškų ir 309 tūkst. eurų.

Turnyras Madride vyksta nuo 2002 metų. Septynis kartus jame nugalėjo žaidėjai iš Ispanijos. Rafaelis Nadalis tai padarė penkis sykius.

Jis dėl traumos praleis dabar vykstančias varžybas Ispanijos sostinėje. Madride nerungtyniaus ir dabartinė pirmoji pasaulio raketė Novakas Džokovičius. Jis šiame mieste lygių sau neturėjo triskart.

Tai ketvirtasis šiais metais „Masters“ serijos turnyras. Indian Velse laimėjo C. Alcarazas, Majamyje – D. Medvedevas, o Monte Karle – A. Rubliovas. R. Nadalis ir N. Džokovičius „Masters“ varžybose yra triumfavę po 39 kartus. Karjerą jau baigęs šveicaras Rogeris Federeris tokiuose turnyruose pergalę šventė 28 sykius.