Pasaulio sporto savaitė: antrųjų rakečių pergalės, „Red Bull“ dominavimas ir Čempionų lygų finalai

Ispanas Carlosas Alcarazas ir baltarusė Aryna Sabalenka tapo Madrido teniso turnyro nugalėtojais, Saitamos „Urawa Red Diamonds“ susigrąžino stipriausio Azijos futbolo klubo vardą, Luca Brecelis tapo pirmuoju žemyninės Europos žaidėju, iškovojusiu pasaulio snukerio čempiono vardą, „Red Bull“ lenktynininkai vėl dominavo „Formulės-1“ etape, Apeninuose startavo „Giro d‘Italia“ dviračių lenktynės, o geriausi pasaulio lengvaatlečiai pradėjo Deimantinės lygos sezoną.

Marcas Selby<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Las Palmo „Gran Canaria“<br>Klubo nuotr.
C. Alcarazas<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Aryna Sabalenka<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

May 8, 2023, 10:12 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 1 d. Ešborno – Frankfurto dviračių lenktynių (Vokietija) nugalėtoju tapo danas Sorenas Kraghas Andersenas („Alpecin“). Jis antrą kartą karjeroje laimėjo pasaulio turo lenktynes.

Gegužės 1 d. Šefilde (Anglija) pasaulio snukerio čempionato finale belgas Luca Brecelis nugalėjo anglą Marką Selby 18:15. L.Brecelis tapo pirmuoju žemyninės Europos žaidėju, patekusiu į pasaulio čempionato finalą.

Gegužės 3 d. Las Palme (Kanarų Salos, Ispanija) krepšinio Europos taurės (antrojo pagal rangą Eurolygos rengiamo turnyro) finale Las Palmo „Gran Canaria“ nugalėjo Ankaros „Türk Telekom“ 71:67. „Gran Canaria“ pirmą kartą iškovojo Europos taurę ir gavo teisę kitą sezoną žaisti Eurolygoje.

Gegužės 3 d. Mirė olimpinė ir pasaulio 100 metrų bėgimo čempionė amerikietė Tori Bowie (32).

Gegužės 5 d. Dohoje lengvosios atletikos Deimantinės lygos pirmajame etape geriausius pasaulio sezono rezultatus pasiekė etiopas Lamecha Girma (3000 m su kliūtimis), Hugues‘as Fabrice‘as Zango iš Burkina Faso (trišuolis), indas Neerajas Chopra (ietis), amerikietė Sha‘Carri Richardson (100 m), Faith Kipyegon iš Kenijos (1500 m), bahreinietė Wimfred Yavi (3000 m su kliūtimis) ir amerikietė Katie Moon (kartis).

Gegužės 6 d. Gvadalacharoje (Meksika) profesionalų bokso mače dėl supervidutinio svorio pasaulio čempiono vardo pagal WBA, WBC, IBF ir WBO versijas meksikietis Canelo Alvarezas nugalėjo britą Johną Ryderį. 32 metų C.Alvarezas, kuris po 12 metų pertraukos kovojo gimtajame Gvadalacharos mieste, per profesionalo karjerą laimėjo 59 iš 63 mačų (2 lygiosios). 34 metų J.Ryderis patyrė šeštąjį pralaimėjimą per 38 mačus.

Gegužės 6 d. Azijos futbolo Čempionų lygos nugalėtoju tapo Saitamos „Urawa Red Diamonds“ (Japonija). Finalo atsakomosiose rungtynėse „Urawa Red Diamonds“ namie nugalėjo Rijado „Al Hilal“ (Saudo Arabija) 1:0 (pirmosios rungtynės Rijade baigėsi 1:1). „Urawa Red Diamonds“ trečiąjį kartą tapo Čempionų lygos nugalėtoju (praėjusius kartus – 2007 ir 2017 m.) ir pagal titulų skaičių atsilieka tik nuo „Al Hilal“ (keturi).

Gegužės 6 d. Madrido teniso turnyro („WTA 1000“) finale antroji pasaulio raketė baltarusė Aryna Sabalenka nugalėjo pirmąją pasaulio raketę lenkę Igą Šwiątek 3:6, 6:3, 3:6. 25 metų A.Sabalenka iškovojo 13-ąjį titulą, tarp jų penktąjį – „WTA 1000“ rango turnyruose ir antrąjį – Madride. A.Sabalenka yra šį sezoną daugiausiai WTA turnyrų laimėjusi tenisininkė. Ji laimėjo tris turnyrus, I.Šwiątek ir šveicarė Belinda Benčič – po du.

Gegužės 6 d. Ortonoje (Abrucas) prasidėjo „Giro d‘Italia“ daugiadienės dviračių lenktynės. Praėjusių metų nugalėtojas australas Jai Hindley („Bora“) šių metų lenktynėse nedalyvauja. Pirmąjį etapą laimėjo belgas Remco Evenepoelas („QuickStep“), kuris liko bendrosios įskaitos lyderiu ir po gegužės 7 d. vykusio antrojo etapo. Lenktynės baigsis gegužės 28 d. Romoje.

Gegužės 7 d. Madrido teniso turnyro („ATP 1000“) finale ispanas Carlosas Alcarazas nugalėjo vokietį Janą-Lennardą Struffą 6:4, 3:6, 6:3. Antroji pasaulio raketė C.Alcarazas, kuriam gegužės 5 d. sukako 20 metų, iškovojo 10-ąjį titulą, tarp jų – ketvirtąjį „Masters“ turnyruose ir ketvirtąjį – šį sezoną. Jis antrą kartą tapo Madrido turnyro nugalėtoju. 33 metų J.L.Struffas nėra laimėjęs nė vieno turnyro ir gegužės 8 d. paskelbtame ATP reitinge pakilo į aukščiausią karjeroje 28-ąją vietą.

Gegužės 7 d. Prie Kovadongos ežerų (Astūrija, Ispanija) baigėsi pirmosios „La Vuelta Femenina“ daugiadienės dviračių lenktynės. Jų nugalėtoja tapo olandė Annemik van Vleuten („Movistar“). 40-metė A.Van Vleuten pernai nugalėjo „Giro d‘Italia“ ir „Tour de France“ daugiadienėse lenktynėse.

Gegužės 7 d. Majamyje „Formulės-1“ čempionato etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“), trečiąją – ispanas Fernando Alonso („Aston Martin“). Po penkių etapų pirmauja M.Verstappenas (119), S.Perezas (105) ir F.Alonso (75).

Gegužės 7 d. Maljorkos Palmoje (Ispanija) salės futbolo Čempionų lygos finale Maljorkos Palmos „Palma“ nugalėjo Lisabonos „Sporting“ 1:1 (baudiniai 5:3). „Palma“ pirmą kartą tapo Čempionų lygos nugalėtoja, „Sporting“ antrus metus iš eilės pralaimėjo finale. Ispanijos klubai nugalėtojais tapo 12 kartų per 22 šio turnyro sezonus.

Nacionaliniai futbolo turnyrai

Gegužės 2–4 d. Italijos lygoje, likus penkiems turams iki turnyro pabaigos, pirmąją vietą užsitikrino „Napoli“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su „Udinese“ 1:1. „Napoli“ šalies čempionu tapo trečiąjį kartą (praėjusius kartus – 1987 ir 1990 m.). Kitose turo rungtynėse taškus prarado dėl kelialapių į Čempionų lygą kovojantys klubai. „Milan“ namie sužaidė lygiosiomis su „Cremonese“ 1:1, „Roma“ išvykoje – su „Monza“ 1:1.

Vokietijos taurės pusfinalyje titulą ginantis „Leipzig“ išvykoje nugalėjo praėjusių metų finalininką „Freiburg“ 5:1, Frankfurto „Eintracht“ taip pat išvykoje – „Stuttgart“ 3:2.

Anglijos lygoje Londono komandų rungtynėse „Arsenal“ namie nugalėjo „Chelsea“ 3:1, lyderis „Manchester City“ – Londono „West Ham United“ 3:0, dėl kelialapių į Čempionų lygą kovojančių komandų rungtynėse „Brighton“ namie nugalėjo „Manchester United“ 1:0.

Ispanijos lygoje lyderė „Barcelona“ namie nugalėjo Pamplonos „Osasuna“ 1:0 ir padidino persvarą prieš Madrido „Real“, kuris išvykoje pralaimėjo San Sebastiano „Real Sociedad“ 0:2. Į antrąją vietą pakilo Madrido „Atletico“, namie nugalėjęs „Cadiz“ 5:1. Po 33 turų pirmauja „Barcelona“ (82), „Atletico“ (69), Madrido „Real“ (68), San Sebastiano „Real Sociedad“ (61), „Villarreal“ (54) ir Sevilijos „Real Betis“ (52).

Gegužės 5–7 d. Ispanijos taurės finale Madrido „Real“ nugalėjo Pamplonos „Osasuna“ 2:1. „Real“ šalies taurę iškovojo 20-ąjį kartą (praėjusį kartą 2014 m.) ir pagal titulų skaičių atsilieka tik tuo „Barcelona“ (31) bei Bilbao „Athletic“ (23).

Anglijos lygoje pralaimėjimus patyrė komandos, kovojančios dėl kelialapių į Čempionų lygą. „Newcastle United“ namie pralaimėjo Londono „Arsenal“ 0:2, „Manchester United“ išvykoje – Londono „West Ham United“ 0:1. Čempiono vardą ginantis „Manchester City“ namie nugalėjo „Leeds United“ 2:1. Po 35 turų pirmauja „Manchester City“ (82), „Arsenal“ (81), „Newcastle United“ (65), „Manchester United“ (63), „Liverpool“ (62), Londono „Tottenham Hotspur“ (57) ir „Brighton“ (55).

Italijos lygoje komandų, kovojančių dėl kelialapių į Čempionų lygą, rungtynėse „Milan“ namie nugalėjo Romos „Lazio“ 2:0, Milano „Inter“ išvykoje – „Roma“ 2:0, Turino „Juventus“ išvykoje – Bergamo „Atalanta“ 2:0. Čempiono vardą užsitikrinęs „Napoli“ namie nugalėjo Florencijos „Fiorentina“ 1:0. Po 34 turų pirmauja „Napoli“ (83), „Juventus“ (66), „Lazio“ (64), „Inter“ (63), „Milan“ (61), „Atalanta“ ir „Roma“ (po 58).

Vokietijos lygoje komandų, kovojančių dėl kelialapių į Čempionų lygą, rungtynėse „Leipzig“ išvykoje nugalėjo „Freiburg“ 1:0. Berlyno „Union“ išvykoje pralaimėjo „Augsburg“ 0:1. Abu lyderiai pasiekė pergales: Miuncheno „Bayern“ išvykoje nugalėjo Brėmeno „Werder“ 2:1, Dortmundo „Borussia“ namie – „Wolfsburg“ 6:0. Po 31 turo pirmauja „Bayern“ (65), Dortmundo „Borussia“ (64), „Leipzig“ (57), „Union“, „Freiburg“ (po 56), Lėverkuzeno „Bayer“ (48) ir „Wolfsburg“ (46). „Bayern“ ir „Borussia“ užsitikrino teisę kitą sezoną žaisti Čempionų lygoje.

Prancūzijos lygoje komandų, kovojančių dėl kelialapių į Čempionų lygą, rungtynėse „Lens“ namie nugalėjo „Marseille“ 2:1. Po 34 turų pirmauja Paryžiaus PSG (78), „Lens“ (72), „Marseille“ (70) ir „Monaco“ (64).

Nyderlandų lygoje komandų, kovojančių dėl kelialapių į Čempionų lygą, rungtynėse Amsterdamo „Ajax“ ir Alkmaro AZ sužaidė lygiosiomis 0:0. Po 31 turo pirmauja Roterdamo „Feyenoord“ (76), „Eindhoven“ (68), „Ajax“ (63), AZ (61) ir Ensedės „Twente“ (55).

Portugalijos lygoje lyderė Lisabonos „Benfica“ namie nugalėjo dėl kelialapio į Čempionų lygą kovojantį Bragos „Sporting“ 1:0. Po 31 turo pirmauja „Benfica“ (80), „Porto“ (73), Bragos „Sporting“ (71) ir Lisabonos „Sporting“ (67).