Pasaulio sporto savaitė: uzbekų pergalės bokso ringe, ledo ritulio kovos ir nauji futbolo čempionai

Pasaulio bokso pirmenybėse daugiausiai medalių susižėrė Uzbekistano sportininkai, Suomijoje ir Latvijoje prasidėjo pasaulio ledo ritulio pirmenybės, „Giro d‘Italia“ daugiadienėse dviračių lenktynėse į priekį išsiveržė belgas Remco Evenepoelas, Europos futbolo turnyruose įvyko pusfinalio rungtynės, o „Barcelona“ ir Roterdamo „Feyenoord“ klubai tapo nacionaliniais futbolo čempionais.

„Barcelona“ užsitikrino titulą Ispanijoje.<br>AFP/Scanpix nuotr.
 Bonos klubas laimėjo FIBA Čempionų lygą.<br> FIBA nuotr.
Kanados ledo ritulininkai įveikė slovėnus.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2023-05-15 10:14

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 9 d. Mirė buvęs Meksikos futbolo rinktinės vartininkas Antonio Carbajalis (93), pirmasis penkiuose pasaulio čempionatuose dalyvavęs futbolininkas.

Gegužės 9–10 d. Europos futbolo Čempionų lygos pusfinalio pirmosiose rungtynėse Madrido „Real“ ir „Manchester City“ sužaidė lygiosiomis 1:1, Milano „Inter“ išvykoje nugalėjo „Milan“ 2:0.

Gegužės 11 d. Futbolo Europos lygos pusfinalio pirmosiose rungtynėse „Roma“ namie nugalėjo Lėverkuzeno „Bayer“ 1:0, Turino „Juventus“ ir „Sevilla“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Europos konferencijos lygos pusfinalio pirmosiose rungtynėse „Basel“ išvykoje nugalėjo Florencijos „Fiorentina“ 2:1, Londono „West Ham United“ namie nugalėjo Alkmaro AZ 2:1.

Gegužės 12 d. Tamperėje ir Rygoje prasidėjo pasaulio ledo ritulio čempionatas. Turnyre dalyvauja 16 komandų, atidarymo rungtynėse čempionės vardą ginanti Suomija pralaimėjo JAV 1:4. Finalo rungtynės vyks gegužės 28 d. Turnyras buvo numatytas Sankt Peterburge, bet Rusija neteko šeimininkės teisių dėl jos sukelto karo Ukrainoje. Per du turus po dvi pergales iškovojo JAV, Švedija, Danija (A grupė), Šveicarija, Kanada ir Čekija (B grupė).

Gegužės 14 d. Malagoje vyrų krepšinio Čempionų lygos finale Bonos „Telekom“ nugalėjo Jeruzalės „Hapoel“ 77:70. „Telekom“ iškovojo pirmąjį titulą klubo istorijoje ir tapo pirmuoju Vokietijos klubu, laimėjusiu Čempionų lygos turnyrą.

Gegužės 14 d. Le Mane (Prancūzija) motociklų lenktynių Didžiojo prizo etapo nugalėtoju tapo italas Marco Bezzecchi („Ducati“), antrąją vietą užėmė ispanas Jorge Martinas („Ducati“), trečiąją – prancūzas Johannas Zarco („Ducati“). Po penkių etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja Francesco Bagnaia („Ducati“, 94 tšk.), M.Bezzecchi (93) ir Bradas Binderis iš Pietų Afrikos (KTM, 81).

Gegužės 14 d. Portugalijos ralio nugalėtoju tapo suomis Kalle Rovenpera („Toyota“), antrąją vietą užėmė ispanas Dani Sordo („Hyunday“), trečiąją – suomis Esapekka Lappi („Hyunday“). Po penkių etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja K.Rovenpera (98 tšk.), estas Ottas Tanakas („Ford“, 81), prancūzas Sebastienas Ogier („Toyota“) ir britas Elfynas Evansas („Toyota“, po 69).

Gegužės 14 d. Dohoje baigėsi pasaulio dziudo čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Japonija (6 aukso, 2 sidabro, 4 bronzos).

Gegužės 14 d. Taškente baigėsi pasaulio vyrų bokso čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Uzbekistanas (5 aukso, 2 sidabro, 2 bronzos). Čempionais taip pat tapo Kazachstano (4), Rusijos (2), Kubos ir Prancūzijos (po 1) boksininkai. Tarptautinei bokso asociacijai (IBA) grąžinus Rusijos ir Baltarusijos teises, dalyvauti čempionate atsisakė 17 šalių.

Gegužės 14 d. „Giro d‘Italia“ daugiadienėse dviračių lenktynėse po pirmosios savaitės (devynių etapų) pirmauja belgas Remco Evenepoelas („QuickStep). 45 sek. atsilieka britas Geraintas Thomasas („Ineos“), 47 sek. – slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“).

Nacionalinės futbolo lygos

Gegužės 12–14 d. Ispanijos čempionės vardą užsitikrino „Barcelona“, išvykoje nugalėjusi Barselonos „Espanyol“ 4:2. Madrido „Real“ namie nugalėjo „Getafe“ 1:0 ir pakilo į antrąją vietą, nes Madrido „Atletico“ išvykoje pralaimėjo „Elche“ 0:1. Dėl kelialapio į Čempionų lygą kovojantis San Sebastiano „Real Sociedad“ namie sužaidė lygiosiomis su „Girona“ 2:2. Po 34 turų pirmauja „Barcelona“ (85), Madrido „Real“ (71), „Atletico“ (69), „Real Sociedad“ (62), „Villarreal“ (57), Sevilijos „Real Betis“ (52) ir „Girona“ (48). „Barcelona“ šalies čempione tapo 27-ąjį kartą (praėjusį kartą – 2019 m.).

Nyderlandų čempiono vardą užsitikrino Roterdamo „Feyenoord“, namie nugalėjęs Deventerio „Go Ahead Eagles“ 3:0. Po 32 turų pirmauja „Feyenoord“ (79), „Eindhoven“ (71), Alkmaro AZ (64), Amsterdamo „Ajax“ (63) ir Ensedės „Twente“ (58). „Feyenoord“ šalies čempionu tapo 16-ąjį kartą, bet tik antrą kartą šiame amžiuje (praėjusį kartą – 2017 m., užpraėjusį – 1999 m.).

Anglijos lygos lyderis „Manchester City“ išvykoje nugalėjo Liverpulio „Everton“ 3:0 ir padidino persvarą prieš artimiausią persekiotoją Londono „Arsenal“, kuris namie pralaimėjo „Brighton“ 0:3. Dėl kelialapio į Čempionų lygą kovojantis „Newcastle United“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Leeds United“ 2:2, Londono „Tottenham Hotspur“ išvykoje pralaimėjo Birmingamo „Aston Villa“ 1:2. Po 36 turų pirmauja „Manchester City“ (85), „Arsenal“ (81), „Newcastle United“, „Manchester United“ (po 66), „Liverpool“ (62), „Brighton“ (58), „Tottenham Hotspur“ ir „Aston Villa“ (po 57).

Italijos lygoje čempiono vardą užsitikrinęs „Napoli“ išvykoje pralaimėjo „Monza“ 0:2. Taškus prarado dėl kelialapių į Europos turnyrus kovojantys klubai: „Milan“ išvykoje pralaimėjo „Spezia“ 0:2, Romos „Lazio“ namie sužaidė lygiosiomis su „Lecce“ 2:2, „Roma“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Bologna“ 0:0, Bergamo „Atalanta“ išvykoje pralaimėjo „Salernitana“ 0:1. Po 35 turų pirmauja „Napoli“ (83), Turino „Juventus“ (69), Milano „Inter“ (66), „Lazio“ (65), „Milan“ (61), „Roma“ (59) ir „Atalanta“ (58).

Vokietijos lygoje žaisdami namie pergales pasiekė trys lyderiai: Miuncheno „Bayern“ nugalėjo Gelzenkircheno „Schalke“ 6:0, Dortmundo „Borussia“ – Mionchengladbacho „Borussia“ 5:2, „Leipzig“ – Brėmeno „Werder“ 2:1. Dėl kelialapio į Čempionų lygą kovojančių komandų rungtynėse Berlyno „Union“ namie nugalėjo „Freiburg“ 4:2. Po 32 turų pirmauja „Bayern“ (68), Dortmundo „Borussia“ (67), „Leipzig“ (60), „Union“ (59), „Freiburg“ (56), „Wolfsburg“ ir Lėverkuzeno „Bayer“ (po 49).

Prancūzijos lygoje dėl kelialapių į Europos turnyrus kovojančių komandų rungtynėse „Monaco“ ir „Lille“ sužaidė lygiosiomis 0:0. Lyderis Paryžiaus PSG namie nugalėjo „Ajaccio“ 5:0. Po 35 turų pirmauja PSG (81), „Lens“ (75), „Marseille“ (73), „Monaco“ (65), „Lille“ (60) ir „Rennes“ (59).

Portugalijos lygoje pergales pasiekė visi lyderiai. Po 32 turų pirmauja Lisabonos „Benfica“ (83), „Porto“ (79), Bragos „Sporting“ (74), Lisabonos „Sporting“ (70) ir Gimaranešo „Vitoria“ (50).

Graikijos čempionu tapo Atėnų AEK, paskutiniajame ture namie nugalėjęs „Volos“ 4:0 ir per 36 rungtynes iškovojęs 83 taškus. Antrąją vietą užėmė Atėnų „Panathinaikos“ (78), trečiąją – Pirėjo „Olympiakos“ (73). AEK šalies čempionu tapo 13-ąjį kartą, bet tik antrą kartą šiame amžiuje (praėjusį kartą – 2018 m., užpraėjusį – 1994 m.).