Dukart prieš Kanadą pirmavę Latvijos ledo ritulininkai apmaudžiai krito pasaulio čempionato pusfinalyje

Pirmą kartą šalies istorijoje į pasaulio ledo ritulio čempionatą žengę latviai dar vienos sensacijos nepateikė. Šeštadienį Suomijos mieste Tamperėje vykusiame pirmenybių pusfinalyje „braliukai“ apmaudžiai krito po galingosios Kanados kojomis.

Latvijos ledo ritulio rinktinė.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Latvijos ledo ritulio rinktinė.<br>AP/Scanpix nuotr.
Latvijos ledo ritulio rinktinė.<br>AP/„Scanpix“ nuotr.
Latvijos ledo ritulio rinktinė.<br>AP/scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

May 27, 2023, 4:47 PM, atnaujinta May 27, 2023, 8:59 PM

Latvijos ledo ritulininkai pralaimėjo akistatą 2:4 (1:0, 1:1, 0:3) bei dabar turės tenkintis kova dėl bronzos.

Dar niekada tiek toli pasaulio čempionate nenukeliavusius latvius 9-ąją pirmojo kėlinio minutę į priekį išvedė Danas Locmelis.

Antrojo kėlinio 16-ąją min. skaičius švieslentėje išlygino „St. Louis Blues“ komandos puolėjas Samuelis Blaisas.

Netrukus latvių sirgalių rankos Suomijoje vėl kilo į viršų – 17-ąją antrojo kėlinio minutę Latviją vėl į priekį išvedė Rudolfs Balceris.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui Kanada įmušė įvartį „iš niekur“. Nuo Latvijos vartininko šalmo atšokęs ritulys leidosi už vartų linijos ir pirmąją kėlinio minutę po Jacko Quinno smūgio rezultatas vėl tapo lygus.

Pirmą kartą rungtynių metu kanadiečius į priekį išvedė jaunasis komandos talentas Adamas Fantilli. „Išmaudęs“ latvių gynybą jis 10-ąją min. taikliai smūgiavo į varžovų vartus, o ketvirtuoju taikliu smūgiu kanadiečiai pasižymėjo pačioje mačo pabaigoje, ritulį nusiuntę į tuščius vartus.

Apskritai latviai per visą ledo ritulio istoriją kanadiečius buvo nugalėję vos kartą (2021 metų pasaulio čempionate).

Primename, kad Latvijos ledo ritulininkai pasaulio čempionato ketvirtfinalyje 3:1 pranoko Švediją.

Jei latviai pirmenybių pusfinalyje kovojo pirmą kartą šalies istorijoje, tai į finalą žengę kanadiečiai iš viso pasaulio čempionais yra tapę net 27 kartus.

Kitame pusfinalyje susikovė JAV ir Vokietijos ledo ritulininkai. Pegalę jame po pratęsimo 4:3 šventė vokiečiai.

Finalas bei kova dėl trečiosios vietos bus žaidžiami sekmadienį.