„Venla“ estafečių varžybose aidėjo Lietuvos klubo vardas

45 kartą surengtose „Venla“ orientavimosi sporto komandinių estafečių varžybose daugiau kaip dvi  valandas aidėjo Lietuvos vardas. Tūkstantinė minia aikčiojo iš nuostabos, kad iki paskutinio, ketvirtojo, etapo SK „Igtisa“ sportininkės laikėsi lyderių trejete.

"Venla" ir "Jukola" - masiškiausios orientavimosi sporto komandinės estafetės pasaulyje. <br>lrytas.lt koliažas
 Ilgai lyderių trejete besilaikiusi ir žiūrovus stebinusi Lietuvos klubo komanda laimėjo 9 vietą. <br> G.Šiupario nuotr.
 Traumos - pakankamai dažnos šiame sporte.<br> G.Šiupario nuotr.
 H.Wisniewska.<br> G.Šiupario nuotr.
 Traumos gana dažnos šiame sporte.<br> G.Šiupario nuotr.
 Čempionių titulą apgynė Goteborgo IFK ekipa iš Švedijos. <br> G.Šiupario nuotr.
 A.Hornik.<br> G.Šiupario nuotr.
Kasmetinės "Venla" ir "Jukola" estafečių varžybos sutraukia po keliolika tūkstančių sportininkų ir žiūrovų.<br> G.Šiupario nuotr.
 E.Kuzė.<br> G.Šiupario nuotr.
 D.Stefanski.<br> G.Šiupario nuotr.
 S.Groberga ir E.Kuzė.<br> G.Šiupario nuotr.
 S.Grosberga.<br> G.Šiupario nuotr.
Po moterų varžybų starto miške ilgai tvyrojo dulkių debesis.<br> G.Šiupario nuotr.
 Šiemet dėl čempionės titulo "Venla" komandinių estafečių varžybose dalyvavo net 1549 komandos.<br> G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (23)

​Specialiai lrytas.lt, Porvoo (Suomija)

Jun 18, 2023, 4:05 PM, atnaujinta Jun 18, 2023, 5:00 PM

Viltis laimėti prizinę vietą subliūško dėl kelių klaidų, kurių lemiamoje atkarpoje kovojusios pasaulio ir Europos čempionatų prizininkės nedovanojo. Tad prizinės vietos nebeišsaugojusi Lietuvos klubo komanda laimėjo 9-ąją vietą.

Pirmąją vietą iškovojo pernykštės čempionės Goteborgo IFK (Švedija) sportininkės, kurios 26,1 km ilgio distanciją įveikė per 3 val. 43 sek. Lietuvos klubas nuo nugalėtojų atsiliko 10 min. 32 sek.

„Atjauninome komandą, bandome ją natūraliai užsiauginti. Patekti tarp 10 geriausių yra labai geras pasiekimas. Kai komanda dar labiau subręs, sulauksime geresnių rezultatų. Reikia tik laiko ir kantrybės,“ – kalbėjo komandos vadovas Dainoras Saunorius.

Komandos startavo pagal pernykščius rezultatus, tad SK „Igtisa“ atstovė latvė Sandra Grosberga varžybas pradėjo pirmoje starto eilėje. Sportininkė estafetės pradžioje net pirmavo, o į finišą atbėgo trečia. Estafetę perėmusi jos tautietė Elza Kuzė distanciją įveikė uraganiniu greičiu ir atbėgo antra.

Tą pačią pociziją išlaikė ir su dideliu būriu kovojusi lenkė Aleksandra Hornik, kuriai buvo pavykę padidinti atotrūkį nuo artimiausios persekiotojos iki poros minučių. Vis dėlto tokio tempo išlaikyti nepavyko, nes paskutiniajame etape bėgusi lenkė Hana Wisniewska kelis kartus suklydo.

Tos klaidelės buvo lemtinos, nes į medalius pretendavusios komandos paskutiniajam etapui taupė savo žvaigždyną – į trasą išbėgo didelis būris esamų ir buvusių pasaulio bei Europos čempionatų prizininkių.

Į pirmą dešimtuką sugrįžusi SK „Igtisa“ komanda neslėpė džiaugsmo ir mėtė į orą šiame čempionate sportininkes lydėjusį talismaną krokodilą su ekipos marškinėliais. „Grįšime dar stipresnės,“ – geros nuotaikos neprarado komandos narės ir treneris Davidas Stefanski.

„Venla“ varžybose šiemet dalyvavo net 1549 komandos iš 18 valstybių. Keliolikos tūkstančių žiūrovų akivaizdoje kovojusioms sportininkėms teko ir papildomas varžovas – Suomijai nebūdingas karštis. Po vidurdienio šešėlyje tvyrojo 29 laipsnių kaitra.

SK „Igtisa“ moterų komanda šiose prestižiškiausiose orientavimosi sporto estafečių komandinėse varžybose dalyvavo 13 kartą ir 8 kartą lipo ant nugalėtojų pakylos, mat „Venla“ varžybų organizatoriai apdovanoja 25 komandas. Geriausias SK „Igtisa“ pasiekimas – prieš 4 metus laimėta 8 vieta.

Naktį į sekmadienį dėl čempionų titulo ėmė varžytis vyrai. Prie starto išsirikiavo 1695 komandos, kurios septynių etapų varžybas baigė tik sekmadienio rytą. Čempionų titulą apginti pavyko Švedijos ekipai „Stora Tuna OK“, kuri 81,5 km ilgio trasą įveikė per 8 val. 21 min. 23 sek.

Aukščiausią vietą iškovojęs Lietuvos klubas buvo „The last dance“ (9 val. 59 min. 28 sek.). Pirmajame etape bėgusio Viliaus Aleliūno vardas skambėjo ne kartą, nes lietuvis startavo iš 1536 pozicijos, o etapą užbaigė 33.

Į pajėgiausių ekipų šimtuką dar prasibrovė Plungės „Versmės“ ekipa. Šio klubo sportininkai trasoje sugaišo 10 val. 29 min. 44 sek.

Antrus metus iš eilės organizatoriai neregistravo kruviną karą prieš Ukrainą pradėjusios Rusijos komandų. Tiesa, po kitų šalių klubų vėliava varžytis agresorės valstybės atstovams buvo leidžiama.