Maxas Verstappenas kartą ir visiems laikams įsirašė į „Formulės 1“ istoriją.

M.Verstappenas.<br>ZP/Scanpix nuotr.

f-1.lt

Sep 3, 2023, 10:16 PM

Intriguojančiose Italijos GP lenktynėse Monzoje Maxas Verstappenas aplenkė „Ferrari“ lenktynininkus bei pasiekė dešimtą pergalę šiame sezone iš eilės.

Olandas istorijos metraščiuose aplenkė Sebastianą Vettelį, kuris 2013 metais su „Red Bull“ pasiekė devynias pergales iš eilės.

Italijos GP prasidėjo incidentu dar prieš lenktynių startą. Per apšilimo ratą užgeso Yuki Tsunoda variklis, tad lenktynių startą teko atidėti dvidešimt minučių.

Lenktynės prasidėjo dviem dvikovom. Maxas Verstappenas iš pirmos pozicijos bandė išstumti Carlosą Sainzą, o Sergio Perezas konkuravo su George'u Russellu dėl ketvirtos pozicijos.

Sainzui tikrai gerai sekėsi kovoti prieš „Red Bull“ lenktynininką, tačiau šis 16-ajame rate visgi surado tarpelį, kuriame sugebėjo aplenkti ispaną.

Vėliau jokios „Ferrari“ taktikos nepadėjo aplenkti Verstappeno, tačiau jie savo namų lenktynėse užėmė garbingą trečią–ketvirtą vietas. Kitas „Red Bull“ lenktynininkas Sergio Perezas„Grand Prix“ eigoje taip pat pranoko Sainzą bei Leclercą.

George'as Russellas nusileidęs meksikiečiui gavo 5 sekundžių baudą po to, kai netinkamai išvažiavo iš boksų ir privertė Estebaną Oconą pasitraukti iš trasos.

Lenktynės pasižymėjo ir komandų draugų dvikovomis. Iš pradžių „McLaren“ duetas Oscaras Piastris bei Lando Norrisas atkakliai kovojo, o lenktynių gale susikibo Carlosas Sainzas bei Charlesas Leclercas, tačiau „Ferrari“ komandai viskas baigėsi sėkmingai.

Aukštą poziciją užėmė Lewisas Hamiltonas, kurio nesustabdė ir 5 sekundžių bauda. Britas aplenkė Alexanderį Alboną bei finišavo šeštoje pozicijoje. Pozicija aukščiau – George'as Russellas, kuriam pasitarnavo sėkminga kvalifikacija.

Be Yuki Tsunodos lenktynių nebaigė ir Estebanas Oconas.

Antra lenktynių pusė nesusiklostė Oscarui Piastri. Jis liko be taškų – vos 12-as.

Už dviejų savaičių Singapūre prasitęs „Formulės 1“ sezonas. Iki sezono pabaigos liko dar 8 etapai, pirmenybės keliasi į Aziją bei Ameriką.