Lietuvos sporto savaitė: nenugalima krepšinio rinktinė, triuškinamas „Žalgiris“ ir sugrįžimas į Deimantinę lygą

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pratęsė pergalingą žygį pasaulio pirmenybėse, Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai triuškinamu pralaimėjimu baigė europinį sezoną, Edis Matusevičius pirmą kartą šį sezoną mėtė ietį Deimantinės lygos varžybose, o Lietuvos futbolo A lygoje debiutavo vaizdo peržiūros sistema.

Jonas Valančiūnas<br>FIBA nuotr.
Edis Matusevičius.<br>A.Pliadžio nuotr.
R.Berankis.<br>S.Čirbos nuotr.
Vilniaus „Žalgiris“.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Sep 4, 2023, 9:56 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 28 d. Debrecene (Vengrija) trijulių krepšinio Moterų turo etape Lietuvos rinktinė užėmė ketvirtąją vietą. Lietuvės grupės varžybose laimėjo 1 iš 2 rungtynių, ketvirtfinalyje nugalėjo Kanadą 18:15, pusfinalyje pralaimėjo „Düsseldorf“ 13:19. Lietuvos rinktinė sezono bendrojoje įskaitoje užėmė 10-ąją vietą (445 tšk.). Pirmąsias vietas užėmė Kinija (1033), Baku „Neftči“ (831) ir Kanada (725). Sezono baigiamasis turnyras bus surengtas rugsėjo 16–17 d. Ulanbatore.

Rugpjūčio 29 d. Lietuvos futbolo taurės ketvirtfinalio rungtynėse „Šiauliai“ namie nugalėjo Vilniaus „Riterius“ 2:0. Pusfinalyje rugsėjo mėnesį žais „Šiauliai“ – Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Transinvest“ – Telšių „Džiugas“.

Rugpjūčio 29 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato pirmojo etapo paskutinėse rungtynėse Pasajuje (Filipinai) nugalėjo Juodkalniją 91:71 (R.Jokubaitis 19, M.Kuzminskas 15, J.Valančiūnas 11, I.Brazdeikis 10). Lietuviai laimėjo visas trejas rungtynes, D grupėje užėmė pirmąją vietą ir kartu su antrąją vietą užėmusia Juodkalnija pateko į antrąjį etapą.

Rugpjūčio 30 d. Lietuvos futbolo pirmosios lygos lyderis Vilniaus „Transinvest“ namie nugalėjo „Šiaulius B“ 10:0 ir pasiekė sezono įvarčių ir didžiausios pergalės rekordus. Taškus prarado dvi komandos, kovojančios dėl antrosios vietos: Kretingos „Minija“ išvykoje pralaimėjo Vilniaus „Riteriams B“ 0:3, Plungės „Babrungas“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Kauno „Žalgiriu B“ 1:1. Po 21 turo pirmauja „Transinvest“ (53 tšk.), „Babrungas“ (39), Kėdainių „Nevėžis“ (38), Kretingos „Minija“ (36) ir „Marijampolė“ (35).

Rugpjūčio 31 d. Vilniaus „Žalgiris“ futbolo Europos konferencijos lygos atrankos atkrintamojo etapo atsakomosiose rungtynėse išvykoje pralaimėjo Vengrijos čempionui Budapešto „Ferencvaros“ 0:3 (pirmosios rungtynės 0:4) ir iškrito iš Europos turnyrų. Pernai „Žalgiris“ žaidė Europos konferencijos lygos grupės varžybose.

Rugpjūčio 31 d. Ciuriche lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape Edis Matusevičius ieties metimo varžybose užėmė penktąją vietą (81,62 m). Nugalėjo čekas Jakubas Vadlejchas (85,86 m). E.Matusevičius pirmą kartą šį sezoną dalyvavo Deimantinės lygos varžybose ir bendrojoje įskaitoje užima devintąją vietą. Pirmauja du iš keturių etapų laimėjęs J.Vadlejchas.

Rugsėjo 1 d. Tume (Saksonija, Vokietija) lengvosios atletikos metimų turnyre (Žemyninio turo bronzinis lygis) Martynas Alekna disko metimo varžybose užėmė trečiją vietą (62,14 m). Nugalėjo austras Lukasas Weisshaidingeris (63,64 m).

Rugsėjo 1 d. Paryžiuje baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės etape Artūras Seja ir Simonas Maldonis dviviečių baidarių 500 m lenktynėse užėmė šeštąją vietą.

Rugsėjo 1 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato rungtynėse nugalėjo Graikiją 92:67 (R.Jokubaitis 19, I.Brazdeikis 18, E.Bendžius ir J.Valančiūnas po 15) ir užsitikrino teisę žaisti ketvirtfinalyje.

Rugsėjo 2 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Žandziagane (Kinija; „ATP Challenger“) pusfinalyje pralaimėjo prancūzui Terence‘ui Atmane‘ui 1:6, 6:3, 3:6. Pirmuose ratuose R.Berankis nugalėjo japoną Jasutaką Učijamą, latvį Robertą Štrombahą ir Coliną Sinclairą iš Šiaurės Marianų Salų.

Rugsėjo 2 d. Pon diu Garde (Prancūzija) trijulių krepšinio Iššūkio turo etape Raudondvario „Hoptrans“ užėmė šeštąją vietą. „Hoptrans“ grupėje laimėjo 1 iš 2 rungtynių ir užėmė antrąją vietą, ketvirtfinalyje pralaimėjo „Princeton“ (JAV) 19:21. Turnyro finale Belgrado „Partizan“ nugalėjo „Marseille“ 21:16.

Rugsėjo 2 d. Baltijos regbio lygoje neliko nepralaimėjusių komandų. Iki tol pirmavęs Vilniaus „Geležinis vilkas“ namie pralaimėjo čempiono vardą ginančiam Šiaulių „Vairui“ 24:34. Turnyre pirmauja po 4 pergales iškovoję „Vairas“, Garkalnės „Livonia“ ir „Geležinis vilkas“.

Rugsėjo 3 d. Lietuvos futbolo A lygoje pirmą kartą įdiegta vaizdo peržiūros sistema. Ji buvo panaudota Šiauliuose, kur „Šiauliai“ ir Kauno „Žalgiris“ rungtynes baigė lygiosiomis 1:1, o „Šiauliai“ rezultatą per teisėjo pridėtą laiką išlygino po baudinio, skirto peržiūrėjus abejotiną epizodą. Abu turnyro lyderiai pasiekė pergales: „Panevėžys“ išvykoje nugalėjo Vilniaus „Riterius“ 2:0, Vilniaus „Žalgiris“ namie – Gargždų „Bangą“ 1:0. Po 29 turų pirmauja „Panevėžys“ (71 tšk.), Vilniaus „Žalgiris“ (65), „Šiauliai“ (55), Kauno „Hegelmann“ (45), ir Kauno „Žalgiris“ (39).

Rugsėjo 3 d. Berlyne lengvosios atletikos turnyre (Žemyninio turo sidabrinis lygis) Edis Matusevičius ieties metimo varžybose užėmė trečiąją vietą (80,16 m). Nugalėjo vokietis Julianas Weberis (84,09 m).

Rugsėjo 3 d. Debrecene pasaulio merginų (iki 18 m.) trijulių krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė užėmė ketvirtąją vietą. Lietuvės grupės varžybose laimėjo 3 iš 4 rungtynių ir užėmė antrąją vietą, ketvirtfinalyje nugalėjo Egiptą 16:13, pusfinalyje pralaimėjo Prancūzijai 15:21, rungtynėse dėl trečiosios vietos – Japonijai 11:21.

Rugsėjo 3 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato rungtynėse nugalėjo JAV 110:104 (V.Kariniauskas 15, M.Kuzminskas 14, J.Valančiūnas 12). Lietuviai grupių varžybose laimėjo visas 5 rungtynes, užėmė pirmąją vietą J grupėje ir pateko į ketvirtfinalį, kuriame rugsėjo 5 d. žais su Serbija.