Turkijos tinklininkės po penkių setų dramos pirmą kartą tapo Europos čempionėmis

Sekmadienį Briuselyje (Belgija) buvo karūnuotos naujos Europos tinklinio čempionės. Pirmą sykį istorijoje Europos moterų tinklinio čempionato aukso medalius iškovojo Turkijos rinktinė.

Turkijos tinklininkės tapo Europos čempionėmis.<br> CEV nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Sep 4, 2023, 11:19 AM

Dramatiškame ir emocingame Europos čempionato finale Turkijos tinklininkės 3–2 (25:27, 25:21, 22:25, 25:22, 15:13) palaužė Serbijos komandą. Šis mačas su net 170 taškų truko 2 val. 21 min.

Turkijos komandai finale teko demonstruoti charakterį, nes tiek po pirmo, tiek po trečio seto ji buvo besivejančios vaidmenyje. Visgi turkės ketvirtajame sete sugebėjo išlyginti rezultatą ir viskas sprendėsi penktajame sete.

Lemiamo seto pabaigoje viskas sprendėsi pačioje pabaigoje. Turkės sužaidė kiek sėkmingiau ir turėjo galimybę triumfuoti pirmaudamos 14:12. Visgi tuomet serbės blokavo smūgį ir sumažino atsilikimą iki minimumo. Galiausiai tuomet Turkija surengė pergalingą ataką ir po tikslaus Melissa Vargas smūgio ėmė šokti pergalės šokį.

Finalą Briuselio „Paleis 12“ arenoje stebėjo 10 688 žiūrovai.

Turkijos rinktinę pasveikino ir šalies prezidentas Recepas Erdoganas.

Bronzos medalius iškovojo Nyderlandų tinklininkės. Jos mažajame finale 3–0 (25:23, 28:26, 25:20) nugalėjo be medalių likusią 2021 metų Europos čempionę Italijos komandą.

Europos moterų tinklinio čempionatas šiemet vyko keturiose šalyse – Belgijoje, Estijoje, Vokietijoje ir Italijoje.

Pusfinalyje turkės 3–2 (18:25, 25:23, 15:25, 25:22, 15:6) nugalėjo itales, o serbės 3–1 (25:21, 15:25, 25:22, 25:21) palaužė olandes.