Atvirajame kultūrizmo ir fitneso čempionate – raumenų paradas

Šį savaitgalį Kaune, „Girstučio“ sporto ir kultūros centre įvyko tradicinis kasmetinis festivalis „Nebūk abejingas kaip atrodai“. Festivalio programoje – Atviras Lietuvos – Latvijos kultūrizmo ir fitneso čempionatas ir televizinio projekto „Pasiruošk su mumis vasarai 2015“ finalas.

Renginio akimirka.<br>Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (16)

May 25, 2015, 11:51 AM, atnaujinta Nov 26, 2017, 7:00 PM

Čempionate sportininkai rungėsi devyniose kategorijose. Fitnes Bikini kategorijos nugalėtoja tapo Kupiškio „Reljefo“ sportininkė Gitana Timochina, aplenkusi rokiškietę Martą Gudonytę (Rokiškio „Helijas“, tren. T. Markelis) ir šiaulietę Rasitą Kelertaitę (MagiFix, tren. I. Miknienė). Gausioje Vyrų modelio kategorijoje kova dėl pirmos vietos vyko tarp dviejų kupiškėnų. Laimėtoju tapo Lukas Valma, antru liko Aivaras Gavrilovas (abu sportininkai iš klubo „Reljefas“, tren. M. Puišė). Trečioji vieta atiteko Rokiškio atstovui Jurijui Peckaliovui (Rokiškio „Helijas“, tren. T. Markelis).

Jaunių kultūrizmo kategorijos auksas vėl iškeliavo į Kupiškį. Jį paveržė Edgaras Masilionis („Reljefas“, tren. M. Puišė). Jaunimo kultūrizmo kategorijos čempionu tapo latvis Olegs Bodrenkovs. Figūros absoliučios kategorijos nugalėtoja tapo latvė Kristine Freiberga, aplenkusi kaunietę Austę Atgalainytę („Geležiniai žmonės“, tren. S. Misevičius) ir dar vieną tituluotą, didelę sportinę patirtį turinčią tautietę Kristine Belverte.

Vyrų kultūrizmo iki 176 cm ūgio kategorijoje užtikrintai laimėjo kaunietis Edmundas Jonušas („Geležiniai žmonės“, tren. S. Misevičius). Antroje vietoje liko Audrius Akinis (Rokiškio „Helijas“, tren. T. Markelis), trečioje – latvis Jurijs Dambitis.

Vyrų kultūrizmo virš 176 cm ūgio kategorijoje pagrindinė kova dėl nugalėtojo titulo virė tarp latvių. Užtikrintai kategorijoje laimėjo Vladislav Labudzs, antras liko Jurans Normunds, trečioji vieta atiteko Matiss Bitans. Kategorijos nugalėtojas Vladislav išsiskyrė labai simetriškai ir proporcingai išvystytu raumenynu, turėjo fantastinę sportinę formą. Smagu, kad į kultūrizmą gryžta Telšiai. Šio miesto atstovas Martynas Gedvilas („Ego Modus“, tre. S. Misevičius) iškovojo ketvirtąją vietą.

Na, o varžybų puošmena tapo moterų ir vyrų fitneso kategorijos, fitneso „daugiakovė“ – moterų modelio kategorija bei mišrių porų kategorija. Moterų fitneso čempione tapo daugkartinė Lietuvos bei Pasaulio čempionė panevėžietė Živilė Jankauskienė („Sportonas“, treniruojasi savarankiškai), aplenkusi kaunietę Šarūnę Kasperavičienę („Geležiniai žmonės“, tren. S. Misevičius) ir trečioje vietoje likusią latvę Inetą Rijniece.

Vyrų fitneso kategorijos nugalėtoju tapo dar vienas elitinis Lietuvos sportininkas, Pasaulio fitneso čempionas Modestas Puišė („Reljefas“, tren. S. Misevičius) iš Kupiškio. Antrąją ir trečiąją vietas pasidalino kauniečiai Vytautas Gerasimavičius ir Žilvinas Lapinskas. Abu sportininkai treniruojasi sporto klube „Geležiniai žmonės“ (tren. S. Misevičius).

Labai atkakli, taškas į tašką kova vyko gausioje klasikinio kultūrizmo kategorijoje. Nugalėtojo titulą šioje kategorijoje paveržė kretingiškis Darius Narbutas („Startas“, tren. T. Andriukaitis), antroji vieta atiteko panevėžiečiui Mariui Sarapui („Sportonas“), trečioji – latviui Denisui Gloudkiui.

Taip pat vieno taško skirtumu pirmąsias vietas pasidalino ir fitneso „daigiakovės“ – merginų modelio kategorijos atstovės. Keturias pirmąsias vietas pasidalino kaunietės, bendraklubės, į paskutiniąją nustūmusios latvę. Taigi, nugalėtoja šioje kategorijoje tapo Vygantė Kondrataitė, antra vieta atiteko Airondai Petravičiūtei, trečia liko naujokė Greta Sakalauskaitė. Visos merginos treniruojasi sporto klube „Geležiniai žmonės“ (tren. S. Misevičius).

Po kelerių metų pertraukos į varžybas gryžo mišrių porų kategorija. Kiekvieną kartą sportininkų pasirodymai tampa mini spektakliais, suteikiančiais žiūrovams daug mielų akimirkų. Kategorijos nugalėtojais tapo Austė Atgalainytė ir Edmundas Jonušas („Geležiniai žmonės“, tren. S. Misevičius), aplenkę patyrusius savo varžovus Živilę Jankauskienę ir Modestą Puišę.

Suaugusiųjų kategorijų čempionai ir moterų kategorijų vice čempionės kovojo dėl absoliučios čempionės ir absoliutaus čempiono titulų bei solidaus piniginio fondo. Absoliučių čempionų titulai iškeliavo į Latviją. Kristine Freiberga ir Vladislav Labudzs tapo 2015 metų absoliučiais Lietuvos ir Latvijos čempionais.

Čempionato metu buvo pažymėtas ir Kauno sporto klubo „Geležiniai žmonės“ 40-metis. Kiekvienais metais šio klubo sportininkai puikiai pasirodo tiek Lietuvoje, tiek ir tarptautinėse varžybose. Šiemet komanda buvo ypatingai didelė, net 17 klubo sportininkų dalyvavo Lietuvos – Latvijos čempionate. Klubo treneriai, kartu su kitais sportininkais ruošdamiesi, dalyvaudami varžybose, parodydami gerus rezultatus įkvepia, palaiko, motyvuoja jaunus sportininkus.

Antroje festivalio dalyje vyko 13-asis televizinio projekto „Pasiruošk su mumis vasarai 2015“ finalas. Vasario pabaigoje projekte panorę dalyvauti paprasti sporto klubų lankytojai buvo pasverti, išmatuotos jų kūno apimtys, nufilmuoti ir su savo treneriais kibo į darbą. Projekto dalyvių tikslas – kuo labiau pakeisti kūno kompoziciją, proporcijas, apimtis. Šiemet startavę 18 dalyvių buvo labai lygiaverčiai priešininkai. Tačiau iki finalo išliko 14 dalyvių, dar du dalyviai pabūgo pasirodymo prieš žiūrovus. Per 2,5 mėnesio trukusią projekto eigą daugiausiai dalyviui pavyko atsikratyti 13,9 kg svorio, daugiausiai juosmens apimtis buvo sumažinta 18 cm, o klubų apimtis – 10 cm, na o krūtinės apimtį dalyviui pavyko padidinti net 8 cm. Teisėjų komisijai labiausiai patiko kauniečio Andriaus Slapcinsko („Geležiniai žmonėS“, tren. S. Misevičius) pokyčiai ir pasirodymas, kuris iš eilinio sporto klubo lankytojo tapo ir atletu bei startavęs Lietuvos – Latvijos čempionate bei stiprioje ir gausioje klasikinio kultūrizmo kategorijoje užėmė aukštą 4 vietą. Antrąją vietą projekte užėmė taip pat kaunietė Aurelija Šiškutė („Geležiniai žmonės“, tren. S. Misevičius), trečioje vietoje – šiaulietė Brigita Lacytė („MagiFix“, tren. I. Miknienė). Antrą kartą projekte dalyvavusi šiaulietė Ana Poršinė („R. T.“, tren. R. TarvidaS) užėmė ketvirtąją vietą, penktoje vietoje liko Martynas Gedvilas (Telšiai, „Ego Modus“).

Už savaitės kultūrizmo ir fitneso komanda išvyksta į Austrijos kultūrizmo ir fitneso čempionatą.