Argi galima ką nors blogo pasakyti apie gražią moterį, kuri dar ir tyli?
Šis posakis būtų tikęs ir Lietuvos pirmajai poniai, prezidento Gitano Nausėdos žmonai D.Nausėdienei.
Per rinkimų kampaniją vienintelė iš pretendentų antrųjų pusių viešai palaikiusi savo vyrą ir net pasakiusi trumpą kalbą per jo kandidatavimo pasiskelbimo ceremoniją, po rinkimų ponia Diana užtilo.
„Iki rudens žiniasklaidoje nepasirodys nė vienas interviu“, – nukirto ir Prezidentūros Komunikacijos tarnyba.
Bet, pasirodo, galima pasakyti ir ką nors blogo. Inauguracijos šventės svečiai dar nebuvo spėję išsiskirstyti iš Prezidentūros kiemo, kai šventėje dalyvavęs rūbų dizaineris Juozas Statkevičius išrengė pirmąją šalies ponią... iki apatinių.
Tikrąja šio žodžio prasme. Jam užkliuvo (ir tai iškart išplatinta socialiniuose tinkluose) ponios apatiniai drabužiai, esą persišviečiantys per baltos suknelės audinį.
Ir suprantama – tai jo kolegių, suknelių kūrėjų, darbas. Kaip įrodymas šalia buvo pridėta ir nuotrauka.
Man patinka J.Statkevičiaus darbai, patinka kartais ir jo tiesus kalbėjimas.
Jo žodžiuose buvo ir dalelė tiesos. Nes velnias slypi detalėse. Bet yra ir tokia sąvoka – džentelmeniškumas.
Būtent jo J.Statkevičiui ir pritrūko. Savo pastabas galėjo pasakyti ir kolegėms į ausį. Nes, reikia manyti, taip pakomentavo jų darbą ne iš pavydo...
Nežinau, kaip ponia Diana į tai sureagavo. Gal apsiverkė namuose, pasijutusi perlieta šaltu vandeniu. Apie tai ji paatviraus gal tik savo prisiminimų knygoje po daugelio metų. Dabar ji nekomentuoja. Nes ji – prezidento žmona.
Pati būdama kvalifikuota siuvinių technologijos specialistė ponia Diana savo dviejų šventinių suknelių kūrimą patikėjo trims menininkėms – Jūratei Stauskaitei, Jolantai Vazalinskienei, Eglei Gandai Bogdanienei bei papuošalų meistrams Indrei Stulgaitei-Kriukienei ir Silvijui Martinėliui. Ji išsakė tik savo pageidavimą.
Norėjo balto, lengvo, šviesą spinduliuojančio drabužio, siunčiančio žinią, kad šviesą ji norėtų skleisti ir prezidento kadencijos metu.
Ir šventiniai pirmosios ponios rūbai tą kuriamą įvaizdį puikiai atitiko.
Mano manymu, mūsų pirmoji ponia per inauguraciją atrodė kukliai, bet oriai ir stilingai. Jos baltos į apačią platėjančios suknelės man priminė ir įsivaizduojamų graikų mitų deivių, ir net mūsų mitinių vaidilučių rūbą.
Tačiau, pasirodo, pas mus daugelis yra ne tik krepšinio treneriai, bet ir stilistai. „Mados komentatoriai“ kirto iš peties: „Atrodė ubagiškai!“ Na, niekaip neišsivaduojame iš plikbajoriško mąstymo – kuo brangiau ir puošniau, tuo geriau!
Kiekviena moteris supras, kad tokią dieną pasirodant viešumoje virpa ir prezidento žmonos širdis. Ponia Diana, rodos, jautėsi gana laisvai, nuolat šypsojosi, tikrai iškart sušildė ir palenkė žmonių širdis. O kas jos širdy dėjosi? Nežinia.
Labiausiai pasitikėjimo tą dieną turbūt jai suteikė vyro į ausį pašnibždėti žodžiai: „Tu atrodai labai nuostabiai!“ Nes mes visos pirmiausia norime taip atrodyti savo vyriškiams. Ir nebūtinai prezidentams.
Atrodo, kad dominuojanti pirmosios ponios drabužių spalva ir taps balta, pakeisianti Prezidentūroje jau įkyrėjusią mėlyną.
Balta spalva turi daug svarbių reikšmių. Ji esą simbolizuoja tyrumą, šviesą, džiaugsmą ir sėkmę. Tai švaros, išminties ir šventės spalva, turinti amžinybės reikšmę.
Psichologai sako, kad ji yra ir pakilimo, atvirumo bei atlaidumo spalva, reiškianti ir paliaubas bei taiką (balta vėliava, baltas taikos balandis). Ji gali sufleruoti, kad žmogus siekia pradėti naują gyvenimą.
Tad mūsų pirmosios ponios pasirinkta dominuojanti balta rūbų spalva siunčia mums signalą ir apie būsimą jos veiklą, turėtų nešti tikėjimo, santarvės ir ramybės viltį. Viso to mūsų šaliai dabar labai reikia.
Tačiau balta spalva ne dabar atsirado D.Nausėdienės garderobe. Prieš 11 metų duodama interviu „Lietuvos rytui“ ji vilkėjo klasikinį baltą kostiumėlį.
Atrodo, tuo pačiu kostiumėliu rengėsi ir šį pavasarį, kai jos vyras paskelbė dalyvausiantis prezidento rinkimuose.
Apsivilko jį ir prieš mėnesį, eidama susitikti su Kauno vaikų ligoninės mažaisiais pacientais.
Be priekaištų gulinčiu baltos spalvos, tik jau nauju, kito audinio kostiumėliu pasipuošė ir išvykusi su prezidentu pirmojo vizito – į Lenkiją.
Ir niekas nepasakytų, kad mūsų pirmoji ponia atrodė prasčiau nei Lenkijos prezidento Andrzejaus Dudos žmona Agata, nors lenkės garsėja Europoje savo elegantiškumu.
Gal be priekaištų gražiai gulantys ir ypač D.Nausėdienei tinkantys siauro kirpimo sijono ir švarkelio kostiumėliai yra ir jos pačios nuopelnas?
Juk ponios Dianos diplominis darbas baigiant siuvimo technologijos studijas Kauno politechnikos institute buvo „Sudėtingos konstrukcijos moteriškų kostiumėlių kūrimas“.
Jei mūsų pirmoji ponia rastų ir jos individualumą pabrėžiančių detalių, gal perlų karolius ar gintaro segių, jos aprangai tai suteiktų daugiau stilingumo.
Jau aiškėja, kad kurdama savo kuklų pirmosios ponios įvaizdį D.Nausėdienė sumaniai naudoja ir savo aprangą. Atsižvelgdama ir į kritikų komentarus.
Poniai Dianai puikiai tiko ir raudonos spalvos kostiumėlis, kurį ji vilkėjo tą vakarą, kai jos vyras laimėjo rinkimus. Raudonos spalvos?
Tai sukėlė audrą internete. Mus ta raudona spalva veikia lyg bulių raudona skraistė! Visada privalu ją pulti. Įaugusi į mūsų sąmonę kaip revoliucijos ir bolševizmo spalva.
Suprantama, būtų buvę geriau, jei ji tą vakarą būtų vilkėjusi trispalvį kostiumėlį? Tautinis kostiumas yra taurus rūbas, bet ne visada tinkantis.
Ir vilkimas neretai ne tik iš nuoširdžios pagarbos jam, bet ir iš noro pademonstruoti esą didelį patriotizmą ir tuo pasipuikuoti. Gerai, kad pirmoji ponia tokiai nuostatai nepasidavė.
Raudona spalva brunetei poniai Dianai tiko. Anot spalvų aiškintojų, raudona spalva simbolizuoja narsą, norą siekti pergalės ir ryžtą.
Šios savybės prezidento žmonai, manau, artimos. Tačiau po kritikos raudonos spalvos kostiumėlis iš jos garderobo dingo.
Kaip ir jai tikusi, bet sukritikuota šukuosena su išsipešusiomis garbanėlėmis, pakeista į tvirtą „močiutės“ kuodelį.
Nors tos garbanėlės atrodė žaismingai po 10 metų trukusios stiliaus sausros Prezidentūroje.
Iš noro pasirodyti kuo kuklesnei ir artimesnei „paprastiems“ žmonėms D.Nausėdienė neišvengia ir klaidų.
Lankydamasi su vyru pas garsiąją senolę vargonininkę, rėmusią G.Nausėdą per rinkimus, ponia Diana pasirinko rožinę palaidinukę ir šviesų sijoną. Kaimo aplinkoje tas rūbas tiko, atrodė jaukiai ir kukliai, o to ir buvo siekta.
Bėda ta, kad tą pačią dieną prezidentinė pora atvyko ir į Užugirio dvarą dalyvauti pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos paminklo atidengimo ceremonijoje.
Štai čia kuklusis prezidento žmonos rūbas fotografuojantis su visada elegantišku kostiumą vilkinčiu vyru, su kariškiais ir skrybėlėtomis „dvaro damomis“ visai nebetiko.
„Atrodo lyg našlaitė“, – tuoj įgėlė internautai ir buvo teisūs. Padėtį gal būtų išgelbėjęs papuošalas.
Bet ir jo nebuvo. Poniai Dianai, matyt, koją pakišo ir realybė. Deja, mūsų pirmoji ponia neturėjo galimybės persirengti, nes paskui mūsų prezidento automobilį nevažinėja pirmosios ponios aprengėja.
Daugiau skaitykite „Lietuvos ryto“ žurnale „Stilius“.