Patarimai, kaip visiems laikams atsikratyti spuogų

Klaidinga manyti, jog spuogai kankina tik paauglius. Kiekvieną dieną dermatologai susiduria ir su suaugusias klientais, kurie skundžiasi šia problema. Į aknę linkusi oda reikalauja skrupulingos priežiūros ir, žinoma, kantrybės ja rūpinantis. Nėra vieno tinkamo būdo, kaip prižiūrėti tokio tipo odą, tačiau yra keletas patarimų, kurie tikrai padės sumažinti šią bjaurią problemą.

Į aknę linkusi oda reikalauja skrupulingos priežiūros ir, žinoma, kantrybės ja rūpinantis.<br>123rf nuotr.
Į aknę linkusi oda reikalauja skrupulingos priežiūros ir, žinoma, kantrybės ja rūpinantis.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

2014-10-26 09:22, atnaujinta 2018-01-24 16:15

Neišsausinkite odos šiurkščiu veido valikliu ir tonikais, turinčiais alkoholio

Dauguma valiklių ir tonikų skirtų į aknę linkusiai odai sukurti taip, kad sausintų problemines veido vietas. Šių priemonių sudėtyje yra gausu stiprių valomųjų medžiagų ir alkoholio. Sausinti problemines vietas yra naudinga, nes taip išnaikinamos bakterijos, skatinančios spuogų atsiradimą. Tačiau tuo pat metu yra išsausinama ir likusi veido oda. Išsausintos odos ląstelės užkemša poras, sudarydamos palankią terpę daugintis bakterijoms.

Rinkitės švelnius, be sulfatų, su odos defektais kovojančius valiklius. Venkite priemonių savo sudėtyje turinčių šiuos ingredientus: sodium laureth sulfate, sodium lauryl sulfate, ammonium laureate sulfate. Šios medžiagos per daug džiovina bet kokio tipo odą. Taip pat nerekomenduojama naudoti toniko, kurio sudėtyje yra alkoholio, nes jis pašalina iš odos drėgmę, palikdamas nemalonų tempiamos odos pojūtį. Geriausia rinktis toniką be alkoholio. Naudokite jį ryte ir vakare, kad oda būtų sveika ir švytinti.

Nespauskite poodinių spuogų

Spausdami poodinius spuogus, kol jie dar nėra iškilę, lengvai sukelsite kraujavimą, kurio metu gali patekti infekcija. Vėliau odą nusėja šašai, kurie gali palikti ilgai išliekančius randus. Šie randai taps daug labiau pastebimi negu jūsų poodiniai spuogai. Yra daug lengviau užmaskuoti dar tik beiškylančius spuogelius negu šašus. Išspausti galima tik iškilusius spuogus, tačiau ir tai reikėtų daryti atsargiai, kad neužkrėstumėte odos.

Per daug nesimėgaukite pieno produktais

Jeigu spuogai iškyla smakro ir žandikaulio srityje, ko gero, jūs vartojate per daug pieno produktų. Dauguma žmonių, sumažinę pieno produktų vartojimą, pastebi akivaizdų odos būklės pagerėjimą. Tad, prieš pradedant rimtą gydymą, verta įvertinti savo mitybos įpročius.

Venkite streso

Visiškai išvengti streso yra neįmanoma, bet per daug įtemptas gyvenimo ritmas tikrai prisideda prie odos būklės pablogėjimo. Stresas priverčia antinkstines liaukas gaminti kortizolį, kuris skatina riebalinių liaukų veiklą. Tad verta rasti užsiėmimą, kuris bent trumpam padėtų atsipalaiduoti.

Naudokite veido drėkiklį, kurio sudėtyje nėra riebalų (oil-free)

Manoma, kad odos drėkikliai užkemša poras ir skatina riebalų gamybą. Tačiau visiškai nenaudojant drėkiklio taip pat galima paskatinti spuogų susidarymą. Pašalindami iš savo kosmetinės šią priemonę tik dar labiau išsausinsite odą, kuri savo ruožtu pradės gaminti daugiau riebalų. Tai taps puikia terpe daugintis bakterijoms. Drėgmės trūkumas skatina naujų spuogų atsiradimą ir ilgesnį jau esamų spuogų gijimą. Odai reikia drėgmės, bet ne riebalų, todėl naudokite savo sudėtyje riebalų neturintį veido kremą, kad palaikytumėte optimalią odos drėgmę.

Naudokite priemones, savo sudėtyje turinčias salicilio rūgšties

Salicilio rūgštis glotnina odą bei naikina bakterijas sukeliančias spuogus. Įsiskverbdama į poras, ji išvalo visus nešvarumus, taip apsaugodama nuo inkštirų susidarymo. Salicilio rūgštis yra naudojama visuose veido odos valikliuose ir drėkikliuose, kurie yra skirti į aknę linkusiai odai bei spuogų gydymui.

Rašykite dienoraštį

Stebėkite ir fiksuokite, kada atsiranda odos bėrimas. Būkite detalūs: rašykite kokie ir kokio dydžio spuogai atsirado, kokias veido odos priežiūros priemones naudojote, ar prieš miegą ir ryte nusiprausėte veidą, ar nepervargote. Žymėkite, kiek valandų miegate, koks jūsų menstruacijų ciklas, kokios dietos laikotės, sekite savo bendrą savijautą. Jeigu jūsų tikslas yra skaisti ir švytinti oda, toks žymėjimas padės gydant probleminę odą. Po trijų mėnesių parodykite savo dienoraštį dermatologui. Su jo pagalba galite atrasti spuogų susidarymo priežastis.

Įsiminkite, kad jūsų organizmas kinta, todėl ir spuogų atsiradimo priežastys gali keistis. Gydantis nuo spuogų svarbiausia yra kantrybė.

Naudokite veido odos šveitiklius

Odos šveitimas sumažina porų užsikimšimo bei naujų spuogų susidarymo riziką. Reguliariai naudojant šveitiklį nuo odos paviršiaus pašalinamas suragėjęs odos sluoksnis, riebalai ir bakterijos.

Odą šveisti patariama 2-3 kartus per savaitę. Naudokite tik švelnų šveitiklį. Kartą per savaitę patariama atlikti ir cheminį veido šveitimą su rūgštimi. Paprastas šveitiklis pasirūpina negyvų odos ląstelių pakėlimu nuo odos, o šveitiklis su rūgštimi jas sunaikina. Atkreipiame dėmesį, jog šių dviejų odos šveitimo būdų negalima taikyti tą pačią dieną. Visuomet atsižvelkite į savo odos būklę, įsitikinkite, kad ji nėra sudirginta. Taipogi per daug nenušveiskite odos. Ji turi turėti apsauginį sluoksnį, kuris padeda išlaikyti sudrėkintą, sveiką ir švytinčią odą. Per dažnai šveisdami veido rizikuojate ją išsausinti ir sudirginti. O štai tiems, kuriuos kankina baltieji kamedonai – tokia procedūra itin pavojinga, mat nubraižius spuogelio viršūnėlę rizikuojama užkrėsti visą odą.

Atpažinkite spuogus ir atitinkamai juos gydykite

Ne visi spuogai yra gydomi vienodai, tad pirmiausia reikėtų atpažinti, kokio tipo bėrimas jus kankina:

Gilūs, skausmingi, poodiniai spuogai. Šie skausmingi spuogai atsiranda po oda ir išlieka po ja ištisas savaites. Kadangi jie yra poodiniai, tradicinis spuogų gydymas tik išdžiovins odą, kuri vėliau pradės luptis. Dėl šių spuogų gydymo geriausia kreiptis į specialistus.

Baltieji kamedonai. Tai maži, balti, užsikimšę spuogeliai, esantys po epidermiu. Dažniausiai neskausmingi. Vis dėlto namų sąlygomis spausti tokių spuogų nevalia, mat galite užkrėsti aplink esančią odą, ne iki galo pašalinti spuogelio turinį bei rizikuojate susidurti su kitomis problemomis – dėmėmis, šašais ir randais.

Papulės. Papulės atsiranda toje vietoje kur bakterijos sukėlė uždegimą ir infekciją. Dažniausiai tai yra gan skausmingi, raudoni spuogeliai. Uždegimą geriausia malšinti naudojant kremą su kortizoliu ir dedant ledo kompresus. Procedūrą patariama užbaigti raminančia veido kauke.

Pustulės. Šio tipo spuogai susidaro odos paviršiuje, kur susikaupia bakterijos ir negyvos odos ląstelės. Tinkamai negydomi spuogai palieka raudonus, tamsius randus. Išspausti pūlius galima tik tuomet, kai ant spuogo atsiranda balta viršūnėlė. Būtina dezinfekuoti!

Nėra vieno stebuklingo būdo kaip kovoti su akne, tačiau šie patarimai tikrai gali padėti išvengti spuogų susidarymo ateityje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.