Netikėtai atsiradęs nemalonus pojūtis ausyje gali slėpti labai rimtas ligas

[[ge:lrytas:lrytas:743272]][[ge:lrytas:lrytas:590381]]

Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Aug 14, 2017, 11:19 AM, atnaujinta Aug 14, 2017, 12:20 PM

Tinitą gali sukelti ir kai kurie vaistai – antibiotikai, antidepresantai, nuskausminamieji, chemoterapiniai vaistai.

Kuo ankstesnis gydymas, tuo geresnė prognozė

Ūžesys ausyse gali atsirasti ir po garsaus koncerto ar didelio streso, todėl atpažinti tinitą gali būti sunku.

Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į ūžesio trukmę. „Jei ūžesys ausyse trunka ilgiau kaip 3 dienas, vertėtų tuoj pat kreiptis į gydytoją,“ – pabrėžia gydytoja Ingrida Dabušinskienė ir priduria, jog tinitą sukeliančių priežasčių gali būti labai daug ir įvairių, todėl dažniausiai prireikia įvairių specialistų pagalbos.

Svarbu žinoti ir tai, jog kuo anksčiau liga pradedama gydyti, tuo geresnė būna prognozė. Tik nuodugniai ištyrus šio simptomo priežastį galima paskirti konkretų gydymą.

Jautresniems – sunkesni padariniai

Į ūžesio garsą ausyse kiekvienas reaguoja skirtingai. Vieni yra pakantesni, todėl gali priprasti ir jo nepastebėti, tačiau kitiems toks nemalonus pojūtis ausyse kelia didelį stresą, kuris tik pablogina sveikatos būklę.

„Nuolatinė įtampa, stresas, irzlumas dėl nesibaigiančio nemalonaus pojūčio lemia tai, jog šis simptomas tampa reikšminga liga, kuri gali ne tik sukelti psichologines problemas, tokias kaip depresiją, socialinę izoliaciją, bet ir kai kuriais atvejais tapti nedarbingumo priežastimi,“ – patikina neurologė.

Svarbiausia – išsiaiškinti priežastį 

Neurologės teigimu, kovoje su tinitu svarbiausia išsiaiškinti, kas jį sukelia, ir tik tuomet paskirti tinkamą gydymą. Nustačius kraujagyslių sutrikimą, skiriamas kraujotaką gerinantis gydymas, o esant reikalui detalesni tyrimai bei specialistų konsultacijos.

Ūžesiai, atsiradę dėl kraujotakos sutrikimų, gydomi ginkmedžio preparatais, kitais kraujotaką gerinančiais medikamentais. Jei gydytojas, atlikęs visus būtinus tyrimus, nenustato jokio sveikatos sutrikimo, skiriamos priemonės tinitui sumažinti. Tai – garsų terapija, priemonės klausai gerinti, miego sutrikimų kontrolė, psichoterapija.

„Gydant ūžesį ausyse, labai svarbu pakeisti požiūrį į jį. Viena svarbiausių taktikų gydant tinitą – skirti jam mažiau dėmesio. Žmogus turi mokytis į jį nereaguoti. Tam gali padėti autogeninė treniruotė, joga, meditacija.“ – patirtimi dalijasi klinikos gydytoja neurologė Ingrida Dabušinskienė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.