Paukščių kiaušinių lukštai veikia kaip filtras nuo saulės

Didžiosios Britanijos ir JAV

Daugiau nuotraukų (1)

ELTA ir lrytas.lt inf.

2014-07-30 22:08, atnaujinta 2018-02-11 15:19

„Gavęs per mažai UV spindulių vaisius nustos vystytis, lygiai taip pat neigiamai paveiks jo sveikatą ir per didelis spindulių kiekis“, - nurodo tyrimo autorius Stevenas Portugalas.

Mokslininkas kartu su kolegomis tyrimui pasitelkė 75 kiaušinius iš Gamtos istorijos muziejaus Tringo mieste, Herefordšyro grafystėje, ir, padalinę kiekvieną kiaušinį į dvi puseles, kiekvienos lukštą peršvietė spektrofotometru, tikrindami, kokį kiekį spindulių pluošto šis praleidžia. Taip pat buvo išmatuotas kiekvieno kiaušinio lukšto raštas ir pigmentinio sluoksnio storis.

Laukinių paukščių kiaušiniai paprastai būna balti, žydri ar margi. Pastebėta, kad ant žemės savo lizdus sukančių paukščių kiaušinių lukšte daugiau pigmento, nes šie veikiami tiesioginės saulės šviesos. Tuo tarpu urveliuose, duobelėse ar kitose tamsiose ertmėse vaikus perinčių plunksnuočių kiaušinių lukštas ryškios baltos spalvos ir dėmelių neturi. Be to, net minimalią gaunamą šviesą plonesnis lukštas praleidžia taip, kad šios pakaktų normaliam vaisiaus vystymuisi.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.