Ilgai lauktas kompensuojamųjų klausos aparatų kainų perskaičiavimas atnešė didelį nusivylimą

2017 metų sausio 1 d. įsigaliojo nauja klausos aparatų skirstymo ir kompensavimo tvarka, kurioje atsirado teigiamų pokyčių, tačiau išliko labai mažos kompensuojamos sumos.

 -<br> 123rf.com nuotr.
 -<br> 123rf.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 3, 2018, 11:54 AM, atnaujinta May 3, 2018, 12:12 PM

Per 1 mėnesį nuo naujos klausos aparatų kompensavimo tvarkos įsigaliojimo bendromis Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijos PAGAVA ir klausos aparatais prekiaujančių įmonių pastangomis, pavyko įtikinti valstybines institucijas bent minimaliai įmanomai padidinti kompensavimo sumas.

Nuo 2017 m. vasario 2 d. klausos aparatų bazinės kainos prilygintos paskutiniam Valstybinės ligonių kasos vykdytam viešojo klausos aparatų ir akių protezų pirkimo konkursui pasiūlytų kainų vidurkiui, o ne mažiausiai kainai, kaip buvo numatyta pradžioje.

Bendrija PAGAVA, atstovaudama kurčius ir neprigirdinčius vaikus auginančias šeimas ir toliau dėjo pastangas, kad kainos būtų padidintos – kainos skaičiavimo metodika būtų sulyginta su kitų ortopedijos priemonių skaičiavimo metodika.

2017 m. gruodžio pradžioje, gavus raštą iš Valstybinės ligonių kasos dėl kompensacijos perskaičiavimo, buvo dedami lūkesčiai, kad pakeitus metodiką, kompensuojamosios kainos padidės ir šeimoms taps lengviau įsigyti kokybiškus klausos aparatus.

Nuo 2018 m. balandžio 19 d. įsigaliojo 2018 m. balandžio 16 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymas dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2006 m. kovo 31 d. įsakymo Nr. V-234 „Dėl valstybės paramos ortopedijos techninėms priemonėms įsigyti apmokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo Nr. V-425 bei Ministro įsakymo „Dėl ortopedijos techninių priemonių, kurių įsigijimo išlaidos kompensuojamos iš privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, ir jų bazinių kainų sąrašų patvirtinimo“ 2018 m. balandžio 16 d. Nr. V-426 redakcija.

Minėti įsakymai nurodo, kad pakartotinai kompensuojamąjį klausos aparatą vaikams gali skirti gydytojas otorinolaringologas, dirbantis antrinio lygio ambulatorines otorinolaringologijos paslaugas teikiančioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje bei dar labiau sumažino Valstybės kompensuojamas sumas už klausos aparatų įsigijimą.

Bendrija PAGAVA, regioninės tėvų, auginančių klausos sutrikimą turinčius vaikus, bendrijos bei visi klausos sutikimą turintys ir klausos aparatus nešiojantys Lietuvos žmonės išreiškia didelį nusivylimą dėl dar labiau sumažintos ir taip mažos kompensuojamos sumos bei skirstymo tvarkos.

Dėl šių priežasčių dar labiau sumažės kurčių ir neprigirdinčių vaikų reabilitacijos, ugdymo ir integracijos galimybės.

Dėl galimybių padidinti kompensuojamą sumą ir su tuo susijusių tolimesnių veiksmų aptarimo bei kitų susijusių klausimų sprendimo, gegužės 8 d. 10.00 val. Vilniaus miesto savivaldybėje organizuojamas susitikimas, kurį inicijuoja bendrija PAGAVA.

Į susitikimą kviečiami LR Seimo, SAM, VLK, Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM, nevyriausybinių organizacijų ir Lietuvoje klausos aparatais prekiaujančių įmonių atstovai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.