Pirmąkart istorijoje išrinkti geriausi šalies vaistininkai

Gruodžio 14 dieną Kauno rotušėje pagerbti geriausi Lietuvos vaistininkai – pirmąkart šalies vaistininkystės istorijoje surengtų „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų nugalėtojai.

 Geriausius vaistininkus pasveikino Kauno šviesuomenė.
 Geriausius vaistininkus pasveikino Kauno šviesuomenė.
 Geriausiam vaistininkui – platininis ženklelis.
 Geriausiam vaistininkui – platininis ženklelis.
 S.Tamkevičius paskelbė geriausią metų vaistininkę.
 S.Tamkevičius paskelbė geriausią metų vaistininkę.
 Restorano „Ieti“ vaišės.
 Restorano „Ieti“ vaišės.
 Renginio svečiams koncertavo L.Mikalauskas.
 Renginio svečiams koncertavo L.Mikalauskas.
 Konkurso laureatai su organizatoriais.
 Konkurso laureatai su organizatoriais.
 Šauniausios Kauno vaistininkės.
 Šauniausios Kauno vaistininkės.
 Renginio organizatoriai ir partneriai.
 Renginio organizatoriai ir partneriai.
 Vaistininkai švenčia.
 Vaistininkai švenčia.
 Geriausių vaistininkų rinkimai buvo surengti pirmą kartą.
 Geriausių vaistininkų rinkimai buvo surengti pirmą kartą.
 A.Juozauskaitė (fortepijonas).
 A.Juozauskaitė (fortepijonas).
 Žurnalo redakcija inicijavo geriausio vaistininko rinkimus.
 Žurnalo redakcija inicijavo geriausio vaistininko rinkimus.
Daugiau nuotraukų (12)

Virginija Grigaliūnienė

Dec 15, 2018, 1:25 PM

Atsigręžė į vaistininką

Minėdami Tarptautinę Vaistininko dieną (rugsėjo 25-ąją) Kaune leidžiamo žurnalo „Farmacija ir laikas“ redakcija ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacijos fakultetas paskelbė pirmuosius Lietuvos vaistininkystės istorijoje „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimus. 

Vaistininkas yra viena seniausių ir garbingiausių profesijų pasaulyje, kuris žmonių meilę ir pasitikėjimą pelno dėl noro padėti sergančiam ir kenčiančiam, – prieš paskelbiant rinkimų startą akcentavo LSMU Famacijos fakulteto dekanė profesorė Ramunė Morkūnienė. – Lietuvos vaistinėse dirba puikūs specialistai, kurie turi daug žinių, patirties ir noro padėti žmonėms, užtikrinant tinkamą ir racionalų vaistų vartojimą ir taip gerinant Lietuvos piliečių sveikatą“. 

Žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausioji redaktorė, Farmacijos fakulteto docentė Loreta Kubilienė paaiškino, kodėl kilo idėja rengti tokį konkursą.

„Šiandien labai daug kalbama apie sveikatos saugojimą, sveikos gyvensenos svarbą, o vaistininkas daugeliu atvejų kaip tik ir yra pirmasis sunegalavusio asmens konsultantas – profesionalus vaistų patarėjas, pirminis ligų identifikavimo ekspertas, tinkamo ir racionalaus vaistų vartojimo užtikrinimo garantas, – kalbėjo ji. – Tai tokia profesija, kurios atstovai bene labiausiai atliepia visuomenės lūkesčius kuo anksčiau pastebėti sveikatos sutrikimą ar besivystančią ligą ir laiku suteikti pagalbą, rekomenduojant ligoniui tinkamą gydymą arba nusiunčiant pas šeimos gydytoją ar atitinkamos srities specialistą“.

Skaidrus, sąžiningas kokursas

L. Kubilienė pabrėžė, jog šis konkursas pasižymėjo išskirtiniu skaidrumu: geriausio vaistininko rinkimuose galėjo dalyvauti ir kandidatus siūlyti visi vaistinių darbuotojai, o tarptautinė ekspertų komisija (jos sudėtyje buvo ne tik LSMU Farmacijos fakulteto mokslo darbuotojai, bet ir Rygos bei Baltstogės medicinos universitetų Farmacijos fakultetų dekanai) vertino pretendentų tiek profesines kompetencijas, tiek asmenines, žmogiškąsias savybes.

Geriausius iš geriausių vaistininkus išrinkę komisijos nariai apgailestavo, kad negali apdovanoti visų pretendentų, nes visi vaistininkai, kurie pateko į finalinį turą, pasirodė aukščiausiu lygiu! 

Ir štai – nugalėtojai! 

Į finalinį turą pateko 21 vaistininkas

Tai įvairiuose šalies miestuose dirbantys „Benu vaistinė Lietuva“ vaistinių tinklo vaistininkai Inga Norkienė, Laima Gedvilienė ir Daiva Martinkienė; 

„Camelia“ vaistinių tinklo vaistininkai Kristina Zacharevič, Mantas Erencas ir Liubovė Stolė; 

„Gintarinė vaistinė“ ir „Norfa vaistinė“ jungtinio tinklo vaistininkai Akvilė Judickaitė, Jolita Skinderskienė, Jūratė Rubikienė, Kristina Vaičaitienė, Vilija Mozūraitienė ir Deimantė Grambovskė; 

„Eurovaistinės“ tinklo vaistininkai Jolita Bespalovienė, Asta Trumpienė ir Ignas Popa; 

„Ramunėlės vaistinės“ vaistininkai Violeta Guščiuvienė, Žydronė Sabulienė ir Asta Jarutytė;

taip pat nepriklausomų vaistinių grupei atstovavusieji vaistininkai Gediminas Kaušinis, Žydrūnė Brinevičienė bei Kristina Klusavičiūtė.

Apdovanojimai ir staigmenos

„Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų nugalėtojų – Sidabrinio, Auksinio ir Platininio ženklelių (kuriuos sukūrė dailininkas, heraldikos specialistas, Dailės akademijos profesorius Rolandas Rimkūnas, o nukalė juvelyras Audrius Gudišauskas) laimėtojų apdovanojimo ceremonija vyko gruodžio 14 dieną Kauno rotušėje. 

Sidabrinis ženklelis ir diplomas tarptautinės komisijos sprendimu skirtas Pasvalio rajone, Pumpėnuose veikiančios nepriklausomos vaistinės vaistininkui Gediminui Kaušiniui. 

Auksiniu ženkleliu ir diplomu apdovanota „Eurovaistinės“ tinklui atstovaujanti vaistininkė Asta Trumpienė iš Vilniaus, o „Lietuvos metų vaistininko“ titulas kartu su Platininiu ženkleliu ir diplomu buvo skirtas „Gintarinės vaistinės“ vaistininkei, taip pat vilnietei Kristinai Vaičaitienei. 

Beje, Kristinos laukė dar viena įspūdinga staigmena – Tarptautinė farmacijos federacija jai dovanojo registraciją į kitų metų rugsėjo 22 – 26 dienomis vyksiantį pasaulinį farmacininkų kongresą Jungtinių Arabų Emyratų mieste Abu Dabyje.

Iškilmingame renginyje buvo pagerbtos ir apdovanotos trys labiausiai nusipelniusios Lietuvos vaistininkės – Eglė Dieninytė iš Kauno „Ąžuolyno“ vaistinės, Almyra Girdenienė iš Šiauliuose veikiančios „Valerijono“ vaistinės bei Birutė Varanavičienė – Kauno klinikų Universiteto vaistinės vedėja.

Apdovanoti ir „Lietuvos vaistininko rinkimų“ partneriai – vaistinių tinklai „Camelia“, Eurovaistinė, „Norfos vaistinė“, „Gintarinė vaistinė“, „Benu vaistinė Lietuva“, „Ramunėlės vaistinė“, farmacijos kompanija „Biocodex“, kompanijos „Litfas“, „Orivas“ ir „Gedeon Richter“. 

„Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų organizatoriai neabejoja, kad šiemet pirmą kartą Lietuvos vaistininkystės istorijoje surengti geriausių vaistininkų rinkimai taps gražia kasmete tradicija ir dar labiau paskatins vaistininkų bendruomenę susitelkti atsakingam darbui. 

Iškilmingo renginio dalyviams koncertavo charizmatiškasis maestro Liudas Mikalauskas, jam akomponavo Audronė Juozauskaitė (fortepionas).

Renginį vedė aktorė Virginija Kochanskytė ir LSMU Farmacijos fakulteto docentas Tauras Mekas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.