Netikėtai mirė itin pažangi medicinos studentė iš Kauno

Nenurimus aistroms dėl jauno Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės mediko savižudybės, medikų bendruomenę sukrėtė dar viena kraupi žinia.

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) socialiniame tinkle „Facebook“ išplatino žinią, kad mirė Medicinos fakulteto penkto kurso studentė.<br>V.Balkūno nuotr.
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) socialiniame tinkle „Facebook“ išplatino žinią, kad mirė Medicinos fakulteto penkto kurso studentė.<br>V.Balkūno nuotr.
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.<br>M.Patašiaus nuotr.
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.<br>M.Patašiaus nuotr.
Lietuvos medicinos studentų asociacijos narė 5 kurso medicinos studentė Ignė Balsytė.<br>V.Skaraičio nuotr.
Lietuvos medicinos studentų asociacijos narė 5 kurso medicinos studentė Ignė Balsytė.<br>V.Skaraičio nuotr.
Tokia žinutė pasirodė LSMU socialiniame tinkle „Facebook“, bet greitai ji buvo išimta.
Tokia žinutė pasirodė LSMU socialiniame tinkle „Facebook“, bet greitai ji buvo išimta.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Nov 20, 2019, 4:03 PM, atnaujinta Nov 21, 2019, 10:36 AM

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) socialiniame tinkle „Facebook“ išplatino žinią, kad mirė Medicinos fakulteto penkto kurso studentė.

Pranešime buvo parašyta, kad tai buvo itin pažangi studentė, kurios vidurkis siekė 9,4 balo.

Nors iš pradžių buvo rašyta, kad studentė pasitraukė iš gyvenimo, vis tik LSMU Rinkodaros ir komunikacijos tarnybos vadovas Dainoras Lukas portalui lrytas.lt sakė, kad tiksli mirties priežastis nepatvirtinta ir universitetui nežinoma.

Kaip tik todėl, pasak pašnekovo, buvo paskubėta išimti įrašą apie studentės mirtį iš LSMU „Facebook“ puslapio.

„Kai tik žinosime ką nors tiksliau, informuosime visus“, – žadėjo D.Lukas.

Vėliau LSMU „Facebook“ puslapyje pasirodė nauja žinutė: „Lietuvos sveikatos mokslo universiteto bendruomenę sukrėtė skaudi žinia. Mirė Medicinos fakulteto penkto kurso studentė. Ji buvo itin pažangi studentė.

Universitetui kol kas nėra žinoma oficiali studentės mirties priežastis.

LSMU psichologai šiandien susitinka su velionės grupės studentais. Jiems bus pateikta informacija apie individualias
psichologines konsultacijas.

LSMU nuoširdžiai užjaučia artimuosius.“

Šiuo metu su velionės studentės grupės draugais dirba LSMU psichologai. Taip pat universitetas žada išplatinti visiems studentams informaciją, kaip jie gali kreiptis pagalbos į psichologus.

Anot D.Luko, nuo rugsėjo skirtinguose universiteto padaliniuose dirba keturi psichologai, į kuriuos studentai gali kreiptis pagalbos. Ar jau buvo į psichologus besikreipiančių studentų, pašnekovas nežino. 

Tiesa, patys studentai prasitarė, kad reikiamu momentu universiteto psichologų pagalbos nesulaukdavę.

Vos prieš savaitę buvo surengta Jaunųjų gydytojų asociacijos ir Jaunųjų psichiatrų asociacijos vieša diskusija apie Lietuvos medikų psichikos sveikatą „Daktare, kaip jaučiatės?“

Joje be kitų klausimų aptarta ir medicinos studentų psichikos sveikata.

Pasak pranešėjų, su tokiais reiškiniais, kaip perdegimas, mobingas ir visomis neigiamomis jų pasekmėmis medikai susiduria dar universiteto suole.

Tai parodė Lietuvos medicinos studentų asociacijos narės 5 kurso medicinos studentės Ignės Balsytės pristatytas tyrimas, kaip medicinos studentai išgyvena perdegimo sindromą, kurį į ligų klasifikaciją atskirai įtraukė ir Pasaulio sveikatos organizacija.

Anot I.Balstytės, kol kas duomenų apie medicinos studentų perdegimo sindromą dar nėra daug, bet jų daugėja. Vis tik ir turimi duomenys aiškiai rodo, kad problema egzistuoja.

Medicinos studentai studijų metu patiria didžiulį šeimos narių, dėstytojų, kurso arba grupės draugų spaudimą, pagaliau – kelia didelius reikalavimus sau patiems kuo daugiau padaryti, kuo geriau mokytis, nemesti studijų, kas lemia perdegimą.

„Kodėl svarbu kalbėti apie medicinos studentų perdegimą? Nes dėl to daugėja studijas metančių studentų. Fizinis ar emocinis pervargimas trukdo paruošti gerus specialistus. Be to, reikia skirti daugiau išlaidų perdegimo sindromams kompensuoti“, – pastebėjo I.Balsytė.

Studentė įvardijo ir kitą svarbią priežastį, kodėl būtina kalbėti apie būsimųjų medikų pervargimą. 1416 biomedicinos studentų apklausa parodė siaubingą dalyką – net trečdalis apklaustųjų pagalvojo apie savižudybę.

Studentės savižudybės versija oficialiai nepatvirtinta. Tačiau neoficialiai linksniuojama būtent tokia mirties priežastis, o daugybė medikų socialiniame tinkle „Facebook“ tvirtino, kad kone kiekviename medicinos specialybės kurse buvo savo noru iš gyvenimo pasitraukusių studentų.

 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.