Daugėja visuomenei prieinamų psichoterapinių paslaugų

Nuo šiol žmonės, sergantys vidutine ar gilia depresija, turintys asmenybės sutrikimų, turės daugiau galimybių gauti aukštos kokybės, intensyvią psichoterapinę pagalbą. Tokius teigiamus pokyčius įgalins praeitą savaitę patvirtintas naujas psichoterapijos dienos stacionaro paslaugų aprašas bei licencijuojamų bendrųjų asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašo papildymas psichoterapijos dienos stacionaro paslaugomis.

Psichiatrija.<br>123rf nuotr.
Psichiatrija.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Sveikatos apsaugos ministerija

2022-03-29 09:17

Numatoma, kad centrai, teikiantys psichoterapijos dienos stacionaro paslaugas, įsikurs visuose 5 didžiuosiuose šalies miestuose. Paslaugoms teikti per metus bus skiriama apie 2 mln. eurų. Pacientams už šias paslaugas mokėti nereikės, jos bus kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų.

Šie psichoterapiniai centrai suteiks realią alternatyvą iki šiol Lietuvoje vis dar paplitusiam psichiatriniam ir medikamentiniam gydymui. Psichoterapijos dienos stacionaro paslaugos tikslas – teikti pacientams specializuotas kompleksines psichoterapinio ir psichiatrinio gydymo paslaugas, remiantis biopsichosocialinio modelio pusiausvyros principu* ir taikant visuotinai pripažintas, įrodymais grįstas psichoterapines technikas bei metodus. Tokiu būdu siekiama pagerinti psichikos ir elgesio sutrikimų gydymo veiksmingumą bei kokybę.

Nuo įprastų psichoterapijos seansų šios paslaugos skirsis intensyvesne programa: per dieną 2 val. bus skiriamos individualiems ir grupiniams psichoterapijos užsiėmimams ir 3 val. – kitų terapinių ir socialinių veiklų, pavyzdžiui, meno terapijos, biblioterapijos ar kitiems užsiėmimams.

Pacientai į psichoterapijos dienos stacionarą galės gauti siuntimą, jei jiems taikytas ambulatorinis gydymas būtų neefektyvus (dėl medikamentų neveiksmingumo ar netoleravimo). Taip pat tais atvejais jei pacientas prioritetą skirtų gydytis nemedikamentiniais gydymo metodais, kai ambulatorinė psichoterapija nepakankamai veiksminga dėl jos intensyvumo arba reikalingas tęstinis kompleksinis psichiatrinis-psichoterapinis gydymas po gydymo psichiatrijos stacionare.

* Tai požiūris, kuris supranta ligas ir sveikatą kaip veiksnių, apimančių biologinius, psichologinius ir socialinius veiksnius, rinkinį, todėl teikiant paslaugas svarbu taikyti metodus, stiprinančius psichologinį atsparumą, mažinančius socialinę atskirtį ir didinančius asmens gebėjimus gyventi pilnavertį gyvenimą.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.