Po gero darbo – į ligoninę: užklimpusį draugo automobilį stūmęs šiaulietis susilaužė koją

Netikėtai sugrįžus žiemai į Respublikinės Šiaulių ligoninės Ortopedijos traumatologijos centrą per savaitgalį plūstelėjo traumas patyrę pacientai. Net 73 žmonės, patyrę traumas, atvyko į ligoninę ieškoti medikų pagalbos. Dauguma susižalojo pargriuvę slidžiose gatvėse, keletas pateko į autoįvykius.

Respublikinė Šiaulių ligoninė.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Respublikinė Šiaulių ligoninė.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
gydytojas ortopedas-traumatologas Martynas Stančikas<br>Z.Katkienės nuotr.
gydytojas ortopedas-traumatologas Martynas Stančikas<br>Z.Katkienės nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Respublikinė Šiaulių ligoninė

Mar 14, 2023, 2:22 PM, atnaujinta Mar 14, 2023, 2:23 PM

Po skubiosios traumatologijos pagalbos kabineto medikų apžiūros net 15 pacientų paguldyti į Ortopedijos traumatologijos skyrių, kur atliktos operacijos. 57-iems pacientams buvo suteikta reikiama pagalba, sugipsuoti lūžiai ir skirtas ambulatorinis gydymas.

Gydytojas ortopedas traumatologas Martynas Stančikas, laikinai einantis Ortopedijos-traumatologijos centro vadovo pareigas, vardino savaitgalį įvykusias traumas: tai čiurnos kaulų lūžiai, riešo kaulų lūžiai, peties traumos, vienas pacientas guli su šlaunikaulio lūžiu.

Pasak vadovo, slidumo traumos standartinės. Yra viena ypač sudėtingos būklės pacientė, atvežta iš autoįvykio, kuri patyrė daugybines traumas. Tačiau dauguma į skyrių patekusių pacientų – paslydę ant ledo ar slidaus šaligatvio, ar net savo namų kieme.

Iš Šiaulių rajono atvykęs Julius susižalojo, eidamas padėti išstumti sniege užklimpusį draugo automobilį. Geras poelgis, deja, nebuvo palankiai likimo įvertintas – Julius paslydo ir susilaužė koją. Pirmadienį jau atlikta operacija ir laukia netrumpas gydymas.

Panaši situacija ištiko ir kitos palatos likimo draugą, pakruojietį Remigijų. Kaime gyvenantis žmogus ėjo šerti gyvulių. Apėjęs gyvulius nusprendė tuo pačiu ėjimu parnešti malkų.

Deja, nepavyko – slystelėjo koja ir pajuto didžiulį skausmą. „Gerai, kad buvo grįžusi dukra su žentu – nebūčiau iki namų parėjęs. Tai jie įtempė į kambarį ir atvežė į ligoninę, kur nustatytas kaulo lūžimas, atlikta operacija“, – pasakoja skyriaus pacientas.

Šiuo metu nors kalendorius jau ir rodo pavasarį, bet už lango dar tebėra ir sniegas, ir ledas. Dažnas į ligoninės Ortopedijos traumatologijos centro Skubiosios pagalbos apžiūrų kabinetą atvykęs pacientas susižalojo, paslydęs gatvėje ar ant ledo. Pasak laikinojo skyriaus vadovo M. Stančiko, paslydus labai svarbu tai, kaip žmogus griuvo. Dažniausiai krentama ištiesus ranką.

Todėl dažniausios traumos – riešo raiščio sužalojimas, riešo raiščio patempimas, riešo kaulų lūžiai, neretai įvyksta žąstikaulio viršutinės dalies lūžiai, išnyra žastikauliai. Griūvant nukenčia ir kojos, kurių traumos taip pat dažniausiai susijusios su paslydimais.

Pirmiausia nukenčia čiurnos – labai dažni čiurnos raiščių patempimai, kulkšnio lūžiai, kuriuos neretai tenka operuoti. Taip pat dažnos kelio sąnario traumos: sumušimai, raiščių patempimai. Paslydus vyresnio amžiaus žmonėms dažnai įvyksta šlaunikaulio viršutinės dalies lūžimai, dėl ko prireikia rimtos medikų pagalbos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.