Ant mamos kapo sukniubęs alytiškis įvarė baimės artimiesiems: dėkoja medikams ir nepažįstamiems žmonėms

„Už išgelbėtą vyro gyvybę nesurandu gražiausių padėkos žodžių medikams ir visiškai nepažįstamiems žmonėms“. Taip sako alytiškė Roma Babarskienė, pasakodama apie kovo 1-ąją ištikusią didelę nelaimę šeimoje.

 Kapinės.<br> 123rf asociatyvi nuotr.
 Kapinės.<br> 123rf asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Alma Mosteikaitė, alytausnaujienos.lt

Mar 21, 2023, 2:13 PM

Jos 62 metų vyras Raimundas tądien aplankė savo motinos kapą Pirmojo Alytaus kapinėse neeiline proga – kovo 1-ąją buvo Raimundo mamos gimtadienis. Ir, kaip vėliau paaiškėjo, čia jam pasidarė blogai su sveikata, nugriuvo tiesiog ant mamos kapo. Nesulaukdama sugrįžtančio vyro Roma kreipėsi į policiją, ten laukdama ateinančio pareigūno sugalvojo paskambinti į Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Priėmimo skyrių ir išgirdo, kad Raimundas vežamas į Kauno klinikas.

Diena prasidėjo Raimundo pasivaikščiojimu Vidzgirio miške

Kovo 1-oji buvo eilinė diena alytiškių Romos ir Raimundo Babarskų gyvenime. Tądien Roma apie 17 valandą turėjo vykti į Kauno klinikas iš anksto užsiregistruotam vizitui pas gydytojus. Pas medikus ją planavo lydėti ir vyras.

Kadangi Raimundas rytais mėgdavo nuvažiuoti pasivaikščioti į Vidzgirio mišką, tądien apie 9 valandą susiruošė į savo įprastinį pasivaikščiojimą.

Kaip sako Roma, po to jis apie 10 valandą aplankė savo tėvą, globojamą vienoje šias paslaugas teikiančioje Alytaus įstaigoje: „Žinojau, kad aplankęs tėvą važiuos į Pirmojo Alytaus kapines. Čia palaidota jo mama, o kovo 1-oji buvo jos gimtadienis. Nesulaukdama grįžtančio apie 13 valandą pradėjau jam skambinti. Neatsiliepia. Pagalvojau, gal negali kalbėti, gal kažką susitiko ir šnekasi, gal skambučio negirdi, dar yra laiko iki išvažiavimo į Kauną, pats man paskambins.“

Nesulaukusi vyro skambučio netrukus moteris ėmėsi Raimundo paieškos. Jai teko atšaukti iš anksto planuotą vizitą pas Kauno klinikų medikus.

Ji pirmiausia nuvažiavo į tą vietą prie Vidzgirio miško, kur vyras palikdavo automobilį. Čia automobilio nerado. Tada apsilankė kapinėse, pamatė, kad Raimundo mamos kapas sutvarkytas. Vadinasi, jis čia buvęs.

Ar prie kapinių stovi vyro automobilis, Romai jau nerūpėjo. Tuo labiau kad ji į Pirmojo Alytaus kapines atvyko iš kitos pusės nei į jas įprastai važiuodavo Raimundas.

„Gerai, kad kapinėse buvo gerų ir supratingų žmonių“

„Net nesuskaičiuoju, kiek kartų aš jam skambinau, bet jis neatsiliepė. Todėl tiesiai iš kapinių atvažiavau į policiją, tikėdamasi, kad ji galbūt pagal telefoninius skambučius galės nustatyti vyro buvimo vietą. Tačiau belaukdama tyrėjo sugalvojau paskambinti į Alytaus ligoninės Priėmimo skyrių ir pasiteirauti, gal Raimundas patekęs į šią įstaigą. Išgirdau, kad mano vyras jau vežamas į Kauno klinikas, liepė atvykti ir pasiimti jo čia likusius daiktus“, – pasakojo R.Babarskienė.

Pasak moters, ligoninės Priėmimo skyriuje ją pasitikusi gydytoja pateikė visą informaciją apie vyrą ištikusią nelaimę. Pasirodo, Raimundą į šį Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės skyrių greitosios medicinos pagalbos automobilis iš Pirmojo Alytaus kapinių atvežė kovo 1-ąją apie 14 valandą.

„Vyrą ištiko insultas. Mane gydytoja nuramino, kad į Kauno klinikas išvežtas sąmoningas. Alytaus ligoninėje jam buvo atliktas trombo tirpinimas, o Kauno klinikose, kaip sakė medikė, bus atliekamas trombo pašalinimas. Iš medikų sužinojau, kad greitoji jį rado nugriuvusį ant kapo. Man buvo viskas aišku – jis sukniubo ant savo mamos kapo“, – Roma ir šiandien negali apie tai kalbėti be jaudulio.

Iš medikų, o netrukus ir iš vyro moteris išgirdo, kad greitąją į kapines iškvietė čia tuo metu buvę žmonės.

„Pastebėję, kad Raimundui kažkas negerai, jie iš karto pasisiūlė iškviesti greitąją, bet jis to atsisakė, priešinosi. Tie žmonės kapinėse buvo netoli ir kai jis nugriuvo tuoj pat paskambino greitajai. Gerai, kad kapinėse buvo gerų ir supratingų žmonių. Visi suprantame, kokia svarbi kiekviena valanda insulto atveju. Kaip vyras man dabar pasakė, tai buvo du visiškai nepažįstami žmonės, o jis girdėjęs tik moterišką balsą. Galbūt perskaitę šį straipsnį supras, kam jie padėjo išgelbėti gyvybę kovo 1-ąją apie 14 valandą Pirmojo Alytaus kapinėse. Aš nesurandu tinkamų žodžių jiems padėkoti, pasakyti „ačiū“ už tai per mažai“, – kalbėjo alytiškė.

„Medikai dirbo kaip stipri komanda“

R.Babarskienė sako, kad šiandien, kai daugelis pagrįstai ar nepagrįstai skundžiasi medikais, juos pagirti tampa tarsi nemadinga, tuoj pat išgirsi įvairiausių išvedžiojimų, vyro ligos atveju pati įsitikino jų darbu: „Medikai dirbo kaip stipri komanda. Ir Alytaus ligoninėje, ir Kauno klinikų Neurologijos skyriuje. Nežinau visų mano vyrui padėjusių gydytojų pavardžių, todėl dėkoju visiems. Tik dėl jūsų profesionalumo mano vyras sėkmingai reabilituojasi, atgauna jėgas ir jau šmaikštauja.“

Už Raimundui suteiktą operatyvią pagalbą, už priimtus kvalifikuotus medicininius sprendimus medikams dėkingi ir trys Babarskų vaikai bei du anūkai.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.