Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinė sąjunga: visuomenėje priešinami vaistininkai ir farmakotechnikai

Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinė sąjunga (LFDPS), vienijanti vaistininkus ir farmakotechnikus, kviečia ieškoti socialinio dialogo ir nekelti bereikalingo sąmyšio visuomenėje. Pasak jų, Lietuvoje vyksta vaistininkų ir farmakotechnikų (vaistininkų padėjėjų) priešinimas, politinių dividendų rinkimai bei racionaliu protu nesuvokiamos akcijos.

Vaistinė.<br>D.Umbraso nuotr.
Vaistinė.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 25, 2023, 9:17 PM

Jų manymu, vienas iš tokių būdų, tai Seime svarstomos Farmacijos įstatymo pataisos, kuriomis siūloma iki 2006 metų farmakotechnikos studijas baigusiems farmacijos specialistams leisti dirbti nuotoliniu būdu prižiūrimiems vaistininkų

„Šiomis dienomis, svarstant Farmacijos įstatymo pakeitimus, vietoj racionalių argumentų ir dialogo ieškojimo, stebime populistines akcijas, kai žmonės kviečiami nešti žvakutes prie vaistinių, svaidomasi grasinimais, neva leidus farmakotechnikams ir toliau dirbti vaistinės liks be vaistininkų. Tikrai galiu pasakyti, kad farmacijos sektoriuje nuotaikos yra slogios, o farmakotechnikai pagalbos ieško kreipdamiesi į mūsų profesinę sąjungą, kad vykstant įstatyminiams pokyčiams būtų atstovaujami ir jų teisėti interesai“, – pažymėjo Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Lina Ganatauskienė.

Ji pabrėžė, kad su nerimu stebi tai, kas vyksta paskutiniu laiku ir nesupranta, kokiu tikslu keliamas sąmyšis farmacijos specialistų bendruomenėje.

„Viešoje erdvėje pasirodantys komentarai yra neatsakingi, klaidinantys, o skaudžiausia – priešinantys vaistininkus su farmakotechnikais. Farmakotechnikai, kurie baigė studijas iki 2006 metų, turi ilgametę profesinę patirtį ir turėjo įgytas kompetencijas licencijuotai , savarankiškai farmakotechniko veiklai, puikiai geba suteikti farmacinę paslaugą, aptarnauti gyventojus, jie kvalifikaciją kelia kartu su vaistininkais, kartu dalyvauja mokymuose. Tačiau, dėl nepaaiškinamų priežasčių licencijos buvo anuliuotos. Jau dabar jie dirba vaistininko priežiūroje (tai yra nurodyta specialistų pareigybinėse nuostatose). Dirbame daugybę metų ir nematome problemos, kodėl staiga mūsų kolegos, farmakotechnikai, turėtų būti baudžiami. Miestų didelėse vaistinėse dirba ne vienas farmakotechnikas ir ne vienas vaistininkas kartu, tačiau mažesniuose miesteliuose ir mažesnėse vaistinėse neįmanoma, kad visą dieną vaistinėje būtų vaistininkas, nes jų labai trūksta ir jų tiek nėra, kiek reikėtų. Turėtume spręsti specialistų trūkumo problemą, o ne dar labiau ją aštrinti“, – sakė L. Ganatauskienė.

Profesinės sąjungos pirmininkė pažymėjo, kad farmakotechnikai tapo tarsi įrankiu kelti sąmyšį, erzinant pacientus, ypač regionuose, kitiems tiesiog siekiant tokiu būdu didesnių atlyginimų.

„Mūsų profsąjunga taip pat siekia, kad atlyginimai visiems farmacijos specialistams augtų, bet mums, atstovaujantiems vaistininkus ir farmakotechnikus, yra nepriimtinas toks neatsakingas elgesys, todėl raginame išgirsti mus, priimti socialiai atsakingus sprendimus bei nekelti sąmyšio visuomenėje“, – pabrėžė Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.