Nacionaliniam vėžio institutui pradeda vadovauti Valdas Pečeliūnas

Nuo pirmadienio penkerių metų kadencijai Nacionaliniam vėžio institutui (NVI) pradeda vadovauti docentas, biomedicinos mokslų daktaras Valdas Pečeliūnas. Jis į NVI generalinio direktoriaus pareigas paskirtas laimėjęs viešąjį konkursą ir patvirtintas instituto steigėjų.

Valdas Pečeliūnas<br>NVI nuotr.
Valdas Pečeliūnas<br>NVI nuotr.
Valdas Pečeliūnas<br>NVI nuotr.
Valdas Pečeliūnas<br>NVI nuotr.
Valdas Pečeliūnas<br>NVI nuotr.
Valdas Pečeliūnas<br>NVI nuotr.
Valdas Pečeliūnas<br>NVI nuotr.
Valdas Pečeliūnas<br>NVI nuotr.
Valdas Pečeliūnas.<br>J.Kunigiškytės nuotr.
Valdas Pečeliūnas.<br>J.Kunigiškytės nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Nov 20, 2023, 11:00 AM

Kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija, Doc. dr. V. Pečeliūnas pareigose keičia laikinai institutui vadovavusį dr. Ernestą Janulionį, kuris ir toliau eis instituto mokslinio sekretoriaus pareigas.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys dėkoja laikinajam vadovui E. Janulioniui už atsakomybės prisiėmimą pereinamuoju laikotarpiu ir teigia, kad autoritetingo nuolatinio vadovo atsiradimas įneš pokyčių organizacijos veikloje.

„Institutas jau eilę metų buvo be nuolatinio vadovo, kas palieka žymę organizacijos veikloje. Tikiuosi, kad su naujojo vadovo atėjimu bus imtasi organizacinių pertvarkų, kurios sustiprins kolektyvą, o taip pat lūkestis yra didinti apčiuopiamą naudą pacientams – vėžio susirgimų dinamika rodo, kad šios sveikatos paslaugos aktualios kaip niekad“, – teigia ministras.

„(...) Naujajam instituto vadovui linkiu drąsos siekti dar didesnio mokslo proveržio gydant onkologines ligas ir ieškoti sprendimų vienam iš aktualiausių visuomenės iššūkių“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

„(...) Vėžio diagnozė visada didžiulis emocinis smūgis, todėl ypatingą dėmesį skirsiu pacientų patirtims įstaigoje, paslaugų prieinamumo gerinimui. Suprantu, kad tinkamą emocinį palaikymą ir aukščiausios kokybės gydymą pacientams gali suteikti darbuotojai, kurie patys gerai jaučiasi darbe, yra motyvuoti, turi galimybių nuolat kelti kvalifikaciją“, – sako naujasis NVI vadovas.

Naujasis vadovas yra sukaupęs daugiau nei dvidešimties metų praktikinio, mokslinio ir pedagoginio darbo patirtį. Pradėjęs savo kaip praktiko karjerą Kauno medicinos universitete, vėliau tęsė ją Santaros klinikose kaip gydytojas hematologas ir įvairių skyrių vadovas. Pastaruosius trejus metus jis ėjo Santaros klinikų direktoriaus medicinai pareigas, vadovavo klinikų Amiloidozės kompetencijos centrui.

V. Pečeliūnas yra baigęs Kauno medicinos universitetą, kur įgijo dvi – vidaus ligų ir hematologijos – gydytojo specializacijas. Vilniaus universitete jis yra apgynęs biomedicinos srities daktaro disertaciją, paskelbęs per dvidešimt tarptautinių mokslinių straipsnių.

Už pasiekimus ir aktyvią veiklą jam yra suteiktas Nusipelniusio gydytojo vardas. Jis priklauso keletui nacionalinių ir tarptautinių organizacijų, tarp kurių Lietuvos hematologų draugija bei Europos hematologų asociacija, Šiaurės šalių mielomos tyrimų grupėje užima valdybos nario pareigas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.