Joninių išvakarėse dūstančią dukrą į ligoninę atvežęs vilnietis – šokiruotas: „Neįmanoma, koks absurdas“ (10)

Į Vilniaus Santaros klinikų Skubios pagalbos skyrių sekmadienį atvykęs Vitalijus skundėsi, kad jo 15-metė dukra per 3 valandas nesulaukė net pirmosios medicinos pagalbos.

Santaros klinikos, skubi pagalba.<br>lrytas.lt koliažas
Santaros klinikos, skubi pagalba.<br>lrytas.lt koliažas
VUL Santaros klinikos<br>V.Ščiavinsko nuotr.
VUL Santaros klinikos<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Santaros klinikos<br>O.Gurevičiaus/ELTA nuotr.
Santaros klinikos<br>O.Gurevičiaus/ELTA nuotr.
Santaros klinikos<br>O.Gurevičiaus/ELTA nuotr.
Santaros klinikos<br>O.Gurevičiaus/ELTA nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

2024-06-23 19:31, atnaujinta 2024-06-26 17:13

„Vaikui silpna, jis dūsta, negali kvėpuoti“, – lrytas.lt pasakojo Vitalijus.

„Suprantu, kad trūksta daktarų, bet tegul ministras žiūri, taip būti negali“, – pridūrė vyras.

Jis paaiškino dukrą į gydymo įstaigą atvežęs sekmadienio popietę, kai ji ūmiai ėmė dusti.

„Nesu daktaras, negaliu pasakyti, kas vaikui. Yra temperatūra, kosulys ir dusulys“, – atžalos būklę apibūdino Vitalijus.

Jis pasakojo, kad atvykus į Santaros klinikas paauglė gavo palatą, tačiau tuo medikų priežiūra ir baigėsi – per 3 valandas nebuvo atlikti jokie tyrimai.

Vaikui net nebuvo pasiūlyta atsigerti vandens ar arbatos. 

„Neįmanoma, koks absurdas!“, – pyko Vitalijus. 

Vyras paaiškino, kad gydytojas atėjo tik tuomet, kai jis „pakėlė triukšmą“. Galop, padarytas rengteno tyrimas, paimtas kraujo mėginys. 

Pusdienį Santaros klinikose praleidęs Vitalijus pasakojo, kad nuotaikos gydymo įstaigoje slogios, koridoriuose aidi vaikų verksmai. 

„Palatoje yra kita moteris, kuri su mažu vaiku sėdi jau 4 valandas. Ar čia normalu?“, – retoriškai klausė vilnietis.

Ligoninė: eilė susidarė dėl didelio pacientų srauto

Santaros klinikų atstovai lrytas.lt nurodė, kad birželio 23 d. VUL Santaros klinikų Vaikų priėmimo-skubios pagalbos skyriuje apsilankė 96 pacientai. Tai daugiau nei įprasta, nes vidutiniškai per dieną jų sulaukiama 50–60.

„Šventiniu laikotarpiu didžiausio pacientų srauto sulaukta nuo 10 iki 13 val.: vien per tą laiką atvyko 38 vaikai, todėl apie 14 val. jau buvo susidariusi laukiančiųjų eilė.

Pacientų srautai Santaros klinikų Priėmimo–skubios pagalbos skyriuose yra dideli ir jie ypač padidėja savaitgaliais, nes tuo metu pirminės sveikatos priežiūros įstaigos dažiausiai nepriima savo ūmiai susirgusių pacientų.

Mūsų ligoninės Vaikų priėmimo-skubios pagalbos skyriuje aptarnaujami ir aplinkinių rajonų (pavyzdžiui, Šalčininkų, Trakų, Varėnos, Lazdijų, Pabradės ir kt.) pacientai, kurie neturi galimybės patekti pas savo rajono gydytojus dėl ambulatorinių paslaugų, todėl, atlikus pirminį būklės įvertinimą, savo eilės gali tekti laukti ilgiau (ypatingai savaitgaliais, per šventes, pirmadieniais bei penktadieniais po 15–16 val.).

Santaros klinikose, kaip ir daugelyje kitų ligoninių, taikoma pacientų būklės vertinimo sistema – dar kitaip vadinama „triažu“.

Ji padeda nustatyti, kurių pacientų sveikatos būklė reikalauja skubios, neatidėliotinos pagalbos, nes kyla pavojus gyvybei (tokie pacientai priskiriami raudonai kategorijai), o kurie gali be grėsmės gyvybei ir sveikatai jos palaukti (šie pacientai priskiriami žaliajai kategorijai).

Sunkiausių, nestabilių būklių pacientai visada konsultuojami pirmiausiai. Tais atvejais, kai paciento būklė nėra grėsminga ir yra daugiau sunkesnės būklės pacientų, laukimo laikas yra ilgesnis. Klinikose visada yra laikomasi griežto pacientų medicininių būklių identifikavimo algoritmo: per pirmąsias 15 min. atliekamas pats pirmasis vertinimas – „triažas“. Jo metu yra įvertinama paciento sveikatos būklė. Nuo to priklauso pirmos pagalbos teikimo pradžia ir nustatomas tolimesnės pagalbos skubumas.

Tie pacientai, kurių būklė nėra kritinė, yra stebimi, kol bus galimybė suteikti reikiamą pagalbą. Vaikų priėmimo-skubios pagalbos skyriuose stebimiems pacientams pasiūloma vandens, arbatos, sausainių.

Būna išskirtinių atvejų, kai to daryti negalima, pavyzdžiui, vemiantiems vaikams, turintiems chirurgines patologijas, ruošiamiems operacijoms ir tiems, kurie vaikų priėmime būna neilgai (iki 4 val.), ir kuriems nereikalingas stebėjimas 6–8–24 val. Visada rekomenduojame tėvams ar globėjams šventiniu laikotarpiu vykstant į priėmimo skyrių dėl neprognozuojamų srautų pasirūpinti būtiniausiais daiktais – įskaitant ir maistą, vandenį.

Informaciją apie pagalbos teikimo tvarką Santaros klinikų Vaikų priėmimo-skubios pagalbos skyriuje rasite čia.

Su šia informacija pacientų tėvai gali susipažinti ir laukimo salėje. Suprantama, kad ilgai laukti niekam nėra malonu, bet jeigu pacientams priskiriamas žaliajai kategorijai, pagalba jam, esant dideliam pacientų antplūdžiui, tikrai gali užtrukti. Apgailestaujame dėl to, tačiau labai prašytume supratimo tais atvejais, kai jūsų vaiko būklė nėra kritinė ir tuo metu mūsų medikai teikia pagalba tiems vaikams, kurių gyvybei yra kilęs pavojus.

Deja, kai pacientų artimieji kreipiasi į žiniasklaidą, tačiau nesuteikia galimybių komentuoti jautrių duomenų, negalime kalbėti apie konkretų atvejį, tik pristatyti bendras tvarkas ir tendencijas. Vis tik nuoširdžiai tikime, jog tiek artimųjų, tiek medikų pagrindinis tikslas, sutrikus vaiko sveikatai, yra kuo skubiau suteikti pagalbą“, – rašė VUL Santaros klinikų atstovai.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.