Klaipėdos rajone tėvai vaikams suteikė išskirtinius vardus: užregistruotas Trevoras, Keironas ir Deivė

Praėjusiais metais Klaipėdos rajone netrūko džiuginančių skaičių. Užregistruota daugiau santuokų nei 2020-aisiais, gimė daugiau nei pusė tūkstančio naujagimių. Rinkdami jiems vardus vieni tėvai dairėsi į populiariausiųjų sąrašus, o kiti pasitelkė originalumą, pavyzdžiui, suteikė Trevoro, Keirono ar Deivės ir Bonetos vardus, praneša Klaipėdos rajono savivaldybė.

Rinkdami jiems vardus vieni tėvai dairėsi į populiariausiųjų sąrašus, o kiti pasitelkė originalumą, pavyzdžiui, suteikė Trevoro, Keirono ar Deivės ir Bonetos vardus, praneša Klaipėdos rajono savivaldybė.<br>„Unsplash“ nuotr.
Rinkdami jiems vardus vieni tėvai dairėsi į populiariausiųjų sąrašus, o kiti pasitelkė originalumą, pavyzdžiui, suteikė Trevoro, Keirono ar Deivės ir Bonetos vardus, praneša Klaipėdos rajono savivaldybė.<br>„Unsplash“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 5, 2022, 10:27 AM

Dažniau tuokėsi pasirinktose vietose ir užsienyje

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Paslaugų ir civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, metai buvo gausesni santuokų. 2021-aisiais jos įregistruotos 273, o 2020-aisiais – 229.

Tiek pernai, tiek dar ankstesniais metais 44 poros nutarė susituokti bažnyčioje. Vis dažniau jaunavedžiai rinkosi užsienio šalis – 2021 m. jose tuokėsi 25 poros, o 2020 m. – 13. Taip pat daugiau porų aukso žiedus sumainė savo pasirinktose vietose. Pernai – net 74 poros, o 2020 m. – 47. Populiariausia vieta vedyboms išlieka pajūris – čia registruota 15 santuokų. Be to, jaunieji dažnai rinkosi ir įvairias Klaipėdos rajono sodybas.

Vedybų gausa išsiskyrė liepos 24-oji. Tądien Paslaugų ir civilinės metrikacijos skyrius įregistravo 10 santuokų.

Praėjusiais metais įregistruota 15 santuokų tarp Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių. 2020 metais – 10.

117 porų nutarė pasukti skirtingais gyvenimo keliais. 2020 m. ištuokų buvo kiek mažiau – 99.

Vaikams – ir populiarūs, ir reti vardai

Džiugu, kad 2021-ieji Klaipėdos rajone buvo gausesni ir gimusių vaikų skaičiumi – užregistruoti 544 naujagimiai. 2020 m. gimė 506 kūdikiai.

Pernai gimė daugiau berniukų – 289. Susilaukta 255 mergaičių. 2020-aisiais būta priešingai – registruota daugiau mergaičių.

2021 m. gimė 3 poros dvynukų, 2020-aisiais – 6 poros.

Populiariausias vardas tarp berniukų buvo Lukas. Jis suteiktas 11-ai vaikų. Po 9 berniukus pavadinta Mato ir Jono vardais, 8 kūdikiams suteiktas Beno vardas, tiek pat naujagimių pavadinti Dovydo vardu.

Populiariausi mergaičių vardai – Emilija ir Sofija. Taip pavadinta po 7 naujagimes. Po 6 kartus buvo suteikti vardai Lėja ir Patricija.

Kai kurie tėvai nutarė savo atžalas pavadinti ir retesniais vardais. Berniukams suteikti vardai Trevoras, Ilajus, Keironas, Jeronimas, o mergaitėms – Deivė, Madeira, Boneta, Neilė.

Netekčių – irgi daugiau

Deja, bet pernai mirė daugiau rajono gyventojų nei ankstesniais metais – 737. 2020 m. buvo 665 netektys.

Atkreipiame dėmesį, kad civilinės metrikacijos paslaugos suteikiamos nepriklausomai nuo deklaruotos gyvenamosios vietos, taigi šie duomenys tikrosios rajono demografinės situacijos neatspindi.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.