Klaipėdos rajone tėvai vaikams suteikė išskirtinius vardus: užregistruotas Trevoras, Keironas ir Deivė

Praėjusiais metais Klaipėdos rajone netrūko džiuginančių skaičių. Užregistruota daugiau santuokų nei 2020-aisiais, gimė daugiau nei pusė tūkstančio naujagimių. Rinkdami jiems vardus vieni tėvai dairėsi į populiariausiųjų sąrašus, o kiti pasitelkė originalumą, pavyzdžiui, suteikė Trevoro, Keirono ar Deivės ir Bonetos vardus, praneša Klaipėdos rajono savivaldybė.

Rinkdami jiems vardus vieni tėvai dairėsi į populiariausiųjų sąrašus, o kiti pasitelkė originalumą, pavyzdžiui, suteikė Trevoro, Keirono ar Deivės ir Bonetos vardus, praneša Klaipėdos rajono savivaldybė.<br>„Unsplash“ nuotr.
Rinkdami jiems vardus vieni tėvai dairėsi į populiariausiųjų sąrašus, o kiti pasitelkė originalumą, pavyzdžiui, suteikė Trevoro, Keirono ar Deivės ir Bonetos vardus, praneša Klaipėdos rajono savivaldybė.<br>„Unsplash“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 5, 2022, 10:27 AM

Dažniau tuokėsi pasirinktose vietose ir užsienyje

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Paslaugų ir civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, metai buvo gausesni santuokų. 2021-aisiais jos įregistruotos 273, o 2020-aisiais – 229.

Tiek pernai, tiek dar ankstesniais metais 44 poros nutarė susituokti bažnyčioje. Vis dažniau jaunavedžiai rinkosi užsienio šalis – 2021 m. jose tuokėsi 25 poros, o 2020 m. – 13. Taip pat daugiau porų aukso žiedus sumainė savo pasirinktose vietose. Pernai – net 74 poros, o 2020 m. – 47. Populiariausia vieta vedyboms išlieka pajūris – čia registruota 15 santuokų. Be to, jaunieji dažnai rinkosi ir įvairias Klaipėdos rajono sodybas.

Vedybų gausa išsiskyrė liepos 24-oji. Tądien Paslaugų ir civilinės metrikacijos skyrius įregistravo 10 santuokų.

Praėjusiais metais įregistruota 15 santuokų tarp Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių. 2020 metais – 10.

117 porų nutarė pasukti skirtingais gyvenimo keliais. 2020 m. ištuokų buvo kiek mažiau – 99.

Vaikams – ir populiarūs, ir reti vardai

Džiugu, kad 2021-ieji Klaipėdos rajone buvo gausesni ir gimusių vaikų skaičiumi – užregistruoti 544 naujagimiai. 2020 m. gimė 506 kūdikiai.

Pernai gimė daugiau berniukų – 289. Susilaukta 255 mergaičių. 2020-aisiais būta priešingai – registruota daugiau mergaičių.

2021 m. gimė 3 poros dvynukų, 2020-aisiais – 6 poros.

Populiariausias vardas tarp berniukų buvo Lukas. Jis suteiktas 11-ai vaikų. Po 9 berniukus pavadinta Mato ir Jono vardais, 8 kūdikiams suteiktas Beno vardas, tiek pat naujagimių pavadinti Dovydo vardu.

Populiariausi mergaičių vardai – Emilija ir Sofija. Taip pavadinta po 7 naujagimes. Po 6 kartus buvo suteikti vardai Lėja ir Patricija.

Kai kurie tėvai nutarė savo atžalas pavadinti ir retesniais vardais. Berniukams suteikti vardai Trevoras, Ilajus, Keironas, Jeronimas, o mergaitėms – Deivė, Madeira, Boneta, Neilė.

Netekčių – irgi daugiau

Deja, bet pernai mirė daugiau rajono gyventojų nei ankstesniais metais – 737. 2020 m. buvo 665 netektys.

Atkreipiame dėmesį, kad civilinės metrikacijos paslaugos suteikiamos nepriklausomai nuo deklaruotos gyvenamosios vietos, taigi šie duomenys tikrosios rajono demografinės situacijos neatspindi.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.