Idėjų nestokojanti velžietė gimus dukrai atrado naujas veiklas: išsipildė svajonė

Velžietė Inga Kanišauskė – mama, knygų autorė, tinklaraštininkė bei Raguvos gimnazijos pavaduotoja ugdymui. Ji – moteris, kurią motinystė įkvėpė kurti, o kūrybos įkvėpėja – dabar jau šešerių metų dukra Tėja.

 Velžietę Ingą Kanišauskę motinystė įkvėpė kurti, o kūrybos įkvėpėja – dabar jau šešerių metų dukra Tėja.<br> Rimvydo Ančerevičiaus „Jūsų Panevėžys“ nuotr.
 Velžietę Ingą Kanišauskę motinystė įkvėpė kurti, o kūrybos įkvėpėja – dabar jau šešerių metų dukra Tėja.<br> Rimvydo Ančerevičiaus „Jūsų Panevėžys“ nuotr.
Inga Kanišauskė parašė knygą „Linksmorijos“.<br> Rimvydo Ančerevičiaus „Jūsų Panevėžys“ nuotr.
Inga Kanišauskė parašė knygą „Linksmorijos“.<br> Rimvydo Ančerevičiaus „Jūsų Panevėžys“ nuotr.
Velžietę Ingą Kanišauskę motinystė įkvėpė kurti, o kūrybos įkvėpėja – dabar jau šešerių metų dukra Tėja.<br> Rimvydo Ančerevičiaus „Jūsų Panevėžys“ nuotr.
Velžietę Ingą Kanišauskę motinystė įkvėpė kurti, o kūrybos įkvėpėja – dabar jau šešerių metų dukra Tėja.<br> Rimvydo Ančerevičiaus „Jūsų Panevėžys“ nuotr.
Inga Kanišauskė prisidėjo prie dviejų knygų gimimo.<br>Rimvydo Ančerevičiaus „Jūsų Panevėžys“ nuotr.
Inga Kanišauskė prisidėjo prie dviejų knygų gimimo.<br>Rimvydo Ančerevičiaus „Jūsų Panevėžys“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Samanta Ilonytė

May 10, 2022, 8:12 PM

„Tapus mama, pamačiau ir atradau tikrai daug. Kuomet Tėja buvo pusės metų amžiaus, su vyru nusprendėme išvykti pagyventi į Vokietiją. Pagyvenome, pabandėme, bet, deja, tai buvo ne mums. Grįžome kai Tėjai buvo 3 metukai. Augindami dukrą svetur daug laiko leisdavome namuose arba aplinkiniuose parkuose. Kadangi mano šeima, giminė labai norėjo matyti kaip auga Tėja, sukūriau uždarą šeimos grupę feisbuke, kurioje vyko augimo stebėjimai: pirmi ropojimai, burbuliavimai, žingsniai, žaidimai ir pan. Tad kai dabar pagalvoju, čia jau ir buvo tinklaraščio užuomazgos“, – pasakojo tinklaraščio „Linksmorijos“ autorė.

Įkvepianti motinystė

Dar nėštumo metu ji pabaigė ikimokyklinio ugdymo programą Panevėžio kolegijoje ir meninei paskaitai buvo sukūrusi pasakaitę bei spektaklį su vaikiškais dekoruotais batukais.

„Po šio pristatymo dėstytoja pasakė, kad tikrai galiu rašyti knygas vaikams. Pačiai ši mintis nė pro kur nebuvo šovusi į galvą. Taigi, jau būdama Vokietijoje aš atsiminiau tą idėją ir pradėjau ją rutulioti“, – atskleidė velžietė bei pridūrė, jog „motinystė įkvėpė išleisti knygelę vaikams „Linksmorijos“, rašyti tinklaraštį tuo pačiu pavadinimu, kuriame slepiasi knygų apžvalgos, kūrybinės veiklos ir eksperimentai su dukra“.

Tiesa, mamiška rutina jai leido atrasti ir kitokį hobį – fotografiją.

„Kasdien einant su dukra pasivaikščioti, kad ji numigtų, atradau ir fotografiją. Pradėjau matyti smulkmenas kitu rakursu, kampu. Rodos, kitiems tai nematoma, o aš, štai imu ir pamatau: bala širdelės formos, lietaus lašas gėlės viduje, dviratis atremtas į žalius krūmus ir t. t. Iš šio fotografijos įkvėpimo yra sukurta bei paruošta fotoparoda, kuri jau kelis metus keliauja po bibliotekas, kultūros centrus, kavinukes“, – sakė I. Kanišauskė.

Linksmorijos

Taigi, tinklaraštis gimė 2018 m. pavasarį, kuomet jau buvo prasidėję knygelės maketavimo darbai.

„Supratau, kad šiuo reikalu reikia dalintis, o tam būtina tinkama erdvė. Tad pirmiausia buvo sukurta feisbuko paskyra, o po kurio laiko ir „Instagram“, – paaiškino kūrėja.

Tinklaraštyje pagrinde pateikiami vykdytų, išmėgintų kūrybinių, eksperimentinių veiklų su Tėja rezultatai.

„Veiklas kuriame pačios arba išmėginame tai, ką randame internete, o tuomet pasidaliname kaip mums sekėsi, ko pritrūkome, ką darytumėme kitaip. Kadangi pati labai mėgstu skaityti, tinklaraštyje tikrai rasite daug knygų apžvalgų. Jų nestigs, nes tinklaraščio dėka, bendradarbiauju su keliomis leidyklomis, kurioms rašau knygų apžvalgas. Po kurio laiko leidyklos pradėjo klausinėti ar mane domintų ir vaikiškos knygos. O kadangi Tėja taip pat mėgsta knygeles, pradėjome rengti ir vaikiškų knygų apžvalgas“, – dėstė moteris.

Tinklaraštininkės tikinimu, „Linksmorijos“ jai atnešė daug naujų patirčių: bendradarbiavimai su kūrėjais, leidyklomis, Velžyje įrengtas knygų namelis, organizuoti renginiai mamoms su vaikais, šeimoms, naujos pažintys.

Antroji dalis

„Linksmorijos“ knygelė yra dvylikos linksmų istorijų rinkinys.

„Negaliu sakyti, kad knygelė vaikams, nes mano teta skaitė ir sakė labai smagiai pasijuokė. Tad „Linksmorijos“ tinka visiems. Knygelės gale yra 12 kūrybinių veiklų paruoštų pagal pateiktas istorijas. Tiražas išleistas 2018 m. vasarą bendradarbiaujant su Šiaulių leidykla „Lucilijus“. Atsimenu, jog buvo labai smagu gauti dėžę savų knygų. Tai – nerealus jausmas. Knygos leidyba buvo savotiška svajonė, o ji ėmė ir išsipildė“, – aiškino I. Kanišauskė.

„Kadangi ieškant leidyklos savajai knygai buvo parašyta turbūt vos ne visoms Lietuvos leidykloms, atsirado ir kitų pasiūlymų. 2019 m. esu prisidėjusi prie knygos „365 pasakojimai prieš miegą“ kūrimo ir ten slypi dešimt manųjų pasakų, istorijų“, – kalbėjo kūrėja.

Knygos kūrimo procesas velžietei – patiko ir vos tik išleidus pirmąją, ji vis sulaukdavo klausimų – kada antra?

„Taigi, po 3 metų pertraukos kurpiama antroji dalis „Linksmorijos 2“. Ji dar pradinėje stadijoje, nes iliustratorė tik pradėjo darbus. Taip pat kuriama kūrybinių veiklų, idėjų knygelė vaikams, kurioje bus suguldyti mūsų eksperimentai, veiklos su dukra. Antroji dalis, labai tikiuosi, kad jau pasirodys šią vasarą, nes liko visai nedaug – sukurti Tėjos juokų skrynelės šaržą bei knygos viršelį“, – sakė knygų autorė.

Tai – kas miela širdžiai

„Linksmorijos“ yra I. Kanišauskės – meniškoji išraiška, kurioje ji rado tai – kas miela širdžiai. Na, o be viso to, ji dirba Raguvos gimnazijoje, kurioje užima pavaduotojos ugdymui pareigas. Čia, kaip tikino ji pati, kūrybiškumo – mažai.

„Tačiau džiaugiuosi, kad grįžusi į namus turiu kur pasireikšti. Laisvalaikiu taip pat labai mėgstu skaityti knygas, žiūrėti filmus, fotografuoti, keliauti su šeima, draugais“, – teigė ji.I. Kanišauskė yra ir bendruomenės „Mamos varom kavos“ narė.

„Šioje bendruomenėje, galiu sakyti, kad atsidūriau, taip pat „Linksmorijų“ dėka, nes bendruomenės įkūrėja Ieva Grigaitė organizavo Kalėdinę mugę Panevėžyje ir buvo paviešinusi skelbimą, jog kas nori, gali paaukoti prizą loterijai. Taigi, padovanojau savąsias knygeles, o prie to paties vedžiau ir kūrybinę-edukacinę veiklą. Taip ta pirminė pažintis ir užsimezgė. I. Grigaitė pakvietė prisijungti prie bendruomenės, o labiau susipažinus, pamatėme, kad galiu padėti kur kas plačiau: organizuoti renginius, ieškoti rėmėjų, priklausyti bendruomenės tarybai. Taip nuo 2019 metų draugystė tęsiasi iki šiol“, – pasakojo aktyvi Panevėžio rajono gyventoja.

Sekti Ievą galite www.facebook.com/Linksmorijos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.