Seimas svarstys siūlymą didesnėse įstaigose įrengti vaikų kambarius

Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen iniciatyva valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose įrengti vaiko kambarius sulaukė Seimo palaikymo.

Seime veikia Šeimos kambarys.<br>D.Labučio nuotr.
Seime veikia Šeimos kambarys.<br>D.Labučio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Sep 23, 2021, 12:23 PM, atnaujinta Sep 23, 2021, 12:23 PM

Dėl jos ketvirtadienį pateikto Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo projekto vieningai balsavo 110 Seimo narių, susilaikiusių ir balsavusių prieš nebuvo. Projektas dabar keliaus į Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetą, į posėdžių salę jis sugrįš gruodžio 9 d.

Vaiko kambarių įrengimas būtų privalomas, jeigu institucijoje ar įstaigoje patvirtinta ne mažiau kaip 100 valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš valstybės biudžeto ar valstybės pinigų fondų, pareigybių.

Kitoms institucijoms, įstaigoms, organizacijoms ir įmonėms būtų rekomenduojama įrengti vaiko kambarį. Minimalius reikalavimus vaiko kambario įrengimui nustatytų Vyriausybė arba jos įgaliota institucija.

„Tokiame vaiko kambaryje tėvai galėtų palikti vaikus trumpalaikei priežiūrai. Juos prižiūrėti galėtų arba vienas iš tėvų, įtėvių, dirbančių atitinkamose institucijose ar įstaigoje, arba kitas šios institucijos darbuotojas. Vaiko kambariai yra ypač praktiški ir naudingi tada, kai vaikų pamokos baigiasi anksčiau nei tėvų darbo valandos.

Tada netenka rūpintis tuo, kas turėtų juos parvežti namo, ar su kuo palikti vaiką. Net neabejoju, kad visi, turintys vaikų, anūkų, su tokiomis situacijomis esate ne kartą susidūrę“, – pristatydama įstatymo pataisas, kalbėjo Seimo pirmininkė.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, tokio dydžio institucijos ar įstaigos paprastai turi pakankamai ir nenaudojamų patalpų, ir vidinių finansinių rezervų įrengti vaiko kambarį. „Prie vaiko kambario įrengimo, kaip rodo jau mūsų šalies praktika, mielai prisideda dažniausiai ir patys darbuotojai, paaukodami nereikalingų žaislų, knygų ar kitų priemonių“, – tvirtino Seimo vadovė. Ji teigė neabejojanti, kad viešojo sektoriaus pavyzdys paskatintų vaiko kambarius aktyviau įrenginėti ir privačiose įmonėse.

Siekiant sudaryti galimybes institucijoms ir įstaigoms pasirengti vaiko kambarių įrengimui, taip pat Vyriausybei suteikti pakankamai laiko parengti įstatymą įgyvendinančius teisės aktus, siūloma nustatyti, kad Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos įsigaliotų 2022 m. birželio 1 d.

Šiuo metu įstatymai ir poįstatyminiai aktai nereglamentuoja vaiko kambarių įrengimo ir veiklos.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.