Sostinės vaikų ir jaunimo centras atsinaujina – keičia pavadinimą ir plečia veiklą

Didžiausias šalyje būrelių vaikams ir jaunimui organizatorius – Sostinės vaikų ir jaunimo centras atsinaujina, keičia pavadinimą – tampa „Hobiverse“ (Hobby Universe arba hobių / veiklų visata).

Būreliai ar veiklos, kuriuos pasirenka pats vaikas, teikia žymiai daugiau džiaugsmo, už tuos, kuriuos išrenka tėvai.<br>123rf nuotr.
Būreliai ar veiklos, kuriuos pasirenka pats vaikas, teikia žymiai daugiau džiaugsmo, už tuos, kuriuos išrenka tėvai.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2023-09-07 16:14

Dovanoja veiklas

Naujasis centro vardas smagiai ir taikliai apibūdina tai, ką vaikai, jaunimas, suaugusieji čia iš tiesų veikia. Veiklų centre daugiau, negu visatoje žvaigždžių: apie 100 skirtingų vaizduojamųjų menų, šokio, vokalo, teatro, plaukimo, teniso, kovos menų programų – įvairiausių galių vaikams, jaunimui, suaugusiesiems. Šioje įvairovėje kiekvienas atranda sau patinkančią veiklą ir sąlygas pasinerti į ją, bandyti, bendrauti, atrasti kurti savo tobulėjimo ir draugystės istoriją.

Nuo šiol neformalaus švietimo veiklos vyks ne tik Konstitucijos pr. 25 – edukacijos pasieks pačias įvairiausias sostinės organizacijas. Centro direktorė Vilma Smaliukienė pasakoja, kad „Centras siekia tapti atviresne, lankstesne organizacija, buriančia ir auginančia skirtingų galių žmones bei skatinančia bendrystę. Norime prisidėti, kuriant atvirą ir draugišką Vilnių“.

Rugsėjį „Hobiverse“ pradeda nauja, skirtumus vienijančią iniciatyva – visą rudenį dovanoja tvarumą bei įtraukumą skatinančias veiklas: kūrybines, sportines ar koncertines edukacijas, įvairioms socialinėms sostinės organizacijoms – VšĮ „Senjorų avilys“, Lietuvos autizmo asociacijai „Lietaus vaikai“, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninei Santaros klinikos.

Su naujuoju vardu susiję ir paties centro erdvių pasikeitimai: Centre įsikūrė „Atvira jaunimo erdvė“ ir jaunimo „Informavimo ir konsultavimo taškas“, atnaujintas didysis ir mažasis baseinas, Sveikatingumo zona.

Būrelis tampa hobiu

Nuo rugsėjo centre duris atveria 12 naujų būrelių. Tai patiems mažiausiems skirta „Mamos ir vaiko valandėlė su moliu“, „Muzikinė karuselė“ ikimokyklinukams, Šokio fėja“– solo latino, tapybos studija „Paletė“, saviugdos ir gamtos patyrimų programa „Kodas Aš“, kviečianti pakeliauti po spalvingus ir gilius savęs bei supančios aplinkos pažinimo labirintus, patirti gamtos terapiją, stiprinti ryšį su laukine gamta.

V. Smaliukienė įsitikinusi, kad „būreliai yra geriausia prevencija prieš silpstančias akis bei krypstančius stuburus, taip pat prieš nenorą, abejingumą ir apatiją. Bendraamžių būryje paprasčiau nei namuose ugdyti(s) bendravimą, komandiškumą ir atsakingumą, kitus socialinius įgūdžius, geriau pažinti gerąsias savo savybes. Patirtos pergalės stiprina pasitikėjimą savimi, troškimas visur suspėti (pasiruošti pamokoms, dalyvauti būrelio pasirodymuose) – laiko planavimą, rezultato siekimas – kūrybingumą, kantrybę, ištvermę“.

Būrelyje pradėta veikla dažnai tampa hobiu ir lydi visą gyvenimą. Kaip pastebi emocinės sveikatos specialistai, sunku įsivaizduoti laimingą žmogų, kuris neturėtų hobio/ mėgstamos veiklos. Patyrusio pedagogo buvimas šalia pradedančiojo, didina sėkmingo starto ir augimo/ėjimo pirmyn galimybes.

Kaip išsirinkti?

Perleiskite šį rūpestį vaikui! Asmenine patirtimi grįstas pasirinkimas daug tvaresnis ir tvirtesnis. Bandytis įvairias veiklas – paprasta, nes pirmasis apsilankymas dažnai nieko nekainuoja. Ir verta ne tik tuomet, kai vaikas „nežino, ko nori“, bet ir tuomet, kai „žino“, nes praktinė patirtis dažnai šį „žinojimą“ keičia.

Būreliai ar veiklos, kuriuos pasirenka pats vaikas, teikia žymiai daugiau džiaugsmo, už tuos, kuriuos išrenka tėvai.

„Kiekvienais metais susiduriame su atvejais, kai mamos įsivaizduojama plaukikė iš tikrųjų trokšta šokti ar tapyti. Tuomet drąsiname ją atvirai pasikalbėti su savo tėvais. Dažnai tai pavyksta“, – dalinasi savo pastebėjimais V. Smaliukienė.

Šio rugsėjo vaikų ir suaugusiųjų būrelių pasirinkimai – labai įvairūs. Vaikai mielai renkasi ir judriąsias, ir kūrybines veiklas – mokymą(si) plaukti baseine, įvairiausių stilių šokius ir kovos menus, stalo tenisą, keramiką, tapybą, komiksus. Tarp suaugusiųjų populiariausias plaukimas ir šuoliai į vandenį, keramika bei teatro improvizacijos.

Tačiau renkantis veiklą po pamokų ir darbų svarbu suvokti ką norime išmokti ir išbandyti, kas teikia džiaugsmą ir suteikia malonumą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.