Prasmingas švenčių laukimas visai šeimai – Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia stebuklus kurti patiems

Ar tikrai reikia laukti stebuklų, kai jie gali vykti kasdien? Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia šventes pasitikti neskubant ir prasmingai, nes patys didžiausi stebuklai, kurių net nereikia laukti ar įsivaizduoti, jau yra kiekvieno mūsų kasdienybėje, nors jų ir nepastebime. Muziejaus padaliniai kviečia kurti stebuklus patiems ir siūlo dideliems bei mažiems skirtų renginių šventinę programą.

Pranešimo spaudai nuotr.
Pranešimo spaudai nuotr.
 Pranešimo spaudai nuotr.
 Pranešimo spaudai nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Dec 14, 2023, 10:11 AM

Šventinės dirbtuvės šeimoms

Gruodžio 27 d. 16 val. ir gruodžio 28 d. 16 val. Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia mažuosius Gedimino pilies bokšto lankytojus su tėveliais į kalėdines edukacines dirbtuvėles „Kalėdos su Geležiniu Vilku!“. Dalyviai išgirs legendą apie Vilniaus miesto įkūrimą, sužinos, kodėl būtent sausio 25 d. minimas Vilniaus gimtadienis, pamatys, kokios pilys kadaise stovėjo miesto širdyje. Be to, šiose dirbtuvėse savo rankomis bus galima pasidaryti dovanėlę-suvenyrą.

Kazio Varnelio namuose-muziejuje gruodžio 16 d. 12 val. rengiamos „Kalėdinės vitražo dirbtuvės“, kuriose menininkė Gintarė Lukšytė mokys susikurti šventinius papuošimus pasitelkiant vieną iš klasikinio vitražo technikų. Tai galimybė kartu prasmingai praleisti laiką su seniai matytais artimaisiais bei draugais, laukiamos ir šeimos su vaikais nuo 10 metų.

Vilniaus gynybinės sienos bastėja gruodžio 16 d. 12 val. šeimas su 5–12 metų vaikais kviečia dalyvauti šventinėse dirbtuvėse, kurių dalyviai sužinos, kaip sekėsi legendiniam Baziliskui surasti savo mamą ir tėtį – ar pavyko jam pajusti, ką reiškia švęsti Kalėdas. Dirbtuvių metu mažieji ne tik išgirs istoriją apie Bazilisko Kalėdų kelionę, bet pasigamins ir veikėjų lėlytes, kurias bus galima parsinešti namo.

Muziejus kviečia pasveikinti artimuosius

Signatarų namai kviečia susikurti originalius šventinius atvirukus ir juos tradiciniu paštu išsiųsti artimiesiems. Gruodžio 16, 17, 30 d. ir sausio 6, 7 d. 12 val. šventinėse dirbtuvėse „Laisvė kaip žaidimas: a(n)tspaudų kūrimas“ dalyviai galės pasijusti žaismingais FLUXUS menininkais ir susikurti asmeninį a(n)tspaudą, pavirsiantį išskirtiniu šventiniu sveikinimu, kurio išsiuntimu bus pasirūpinta.

Siūloma ir kelionė laiku

Šventiniu laikotarpiu įmanomi patys įvairiausi stebuklai, taip pat ir kelionės laiku. Signatarų namų rūsiuose gruodžio ir sausio mėnesį veiks kelionės laiku portalas, galintis lankytojus nukelti į 1917 metų gruodžio mėnesį, kai Lietuvos Tarybos nariai švenčių proga nusprendė pasveikinti Joną Basanavičių ir ilgai bei kruopščiai rinko ypatingą dovaną. O kas jai nutiko, lankytojai sužinos šventiniame pabėgimo kambario žaidime. Dalyviai narplios įvairius galvosūkius, ieškos paslėptų daiktų ir laiką leis išskirtinėje šio Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinio aplinkoje – šimtamečiuose Signatarų namų rūsiuose. Kviečiame užsisakyti pabėgimo kambario žaidimą „Dingusi signatarų dovana“ – jis puikiai tiks šeimoms, draugų ar kolegų grupėms iki šešių žmonių.

Išskirtinės ekskursijos

Šventiniu laikotarpiu penktadieniais 16.30 val. Vilniaus istorijos ir architektūros mėgėjai taip pat turės išskirtinę galimybę aplankyti vienus iš seniausių, XV amžių menančius gotikinius rūsius ir išgirsti mažai kam žinomas istorijas apie Signatarų namuose gyvenusias asmenybes ir bohemos šėlsmą. Pilies gatvėje 26 numeriu pažymėtą pastatą daugelis vilniečių žino kaip Signatarų namų muziejų, tačiau toks pavadinimas šiam namui prigijo dar visai neseniai. Vasario 16-osios Akto signatarai pastatą vadino Štralio namu, o XVII–XVIII amžiaus vilniečiai – Škoto namu. Šventinių ekskursijų metu lankytojai sužinos, kodėl taip keitėsi šio Lietuvos istorijai itin reikšmingo pastato vardas, ir pamatys skirtingų istorinių laikotarpių architektūrinį palikimą. Gruodžio 31 d. Signatarų namuose vyks specialios šventinės ekskursijos po gotikos laikų muziejaus rūsius.

Paskutinę metų dieną – galimybė muziejų aplankyti nemokamai

Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami prasmingai palydėti metus ir pasinaudoti galimybe gruodžio 31 d. aplankyti Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinius ir parodas nemokamai. Vilniuje lankytojų laukia Gedimino pilies bokštas, Istorijų namai, Kazio Varnelio namai-muziejus, Senasis ir Naujasis arsenalai, Signatarų namai, Vilniaus gynybinės sienos bastėja, Kudirkos Naumiestyje – Vinco Kudirkos muziejus, Palangoje – Jono Šliūpo muziejus ir Ožkabaliuose – Jono Basanavičiaus gimtinė.

Visa Lietuvos nacionalinio muziejaus šventinė programa „Stebuklus kuriame patys“ čia: https://lnm.lt/renginiai/stebuklus-kuriame-patys-sventine-renginiu-programa

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.