Mokyklinių prekių sąrašas: ko gali prireikti būsimam moksleiviui

Paskutinis vasaros mėnuo ragina vis dažniau pagalvoti apie artėjančius mokslo metus. Jie tiek moksleiviams, tiek jų tėvams suteikia nemažai rūpesčių: juk išauga ne tik atsakomybių sąrašas, bet ir būtinų daiktų poreikis. Sumaištį tėvų galvose ruošiant vaikus mokslo metams gali numalšinti pirkinių sąrašas, padėsiantis sutaupyti nemažai laiko ir išvengti streso.

Pradinių klasių mokiniai į mokyklą privalo neštis ir spalvinimo reikmenų.<br>Pranešimo spaudai nuotr.
Pradinių klasių mokiniai į mokyklą privalo neštis ir spalvinimo reikmenų.<br>Pranešimo spaudai nuotr.
Vaikų iki 13 metų amžiaus atveju kuprinės svoris neturėtų viršyti 10 % vaiko svorio, paaugliams (vyresniems nei 13 metų) skirtos kuprinės svoris negali būti didesnis kaip 15 % jų kūno svorio.<br> Pranešimo spaudai nuotr.
Vaikų iki 13 metų amžiaus atveju kuprinės svoris neturėtų viršyti 10 % vaiko svorio, paaugliams (vyresniems nei 13 metų) skirtos kuprinės svoris negali būti didesnis kaip 15 % jų kūno svorio.<br> Pranešimo spaudai nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Aug 25, 2021, 10:16 AM

Pirmiausia ieškokite kuprinės

Kuprinė – tai bene pagrindinis mokslo metų atributas: joje telpa vadovėliai, sąsiuviniai, pieštukai, rašikliai ir kiti būtini mokinio reikmenys. Renkantis kuprinę labai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jos dizainą ir vizualinį patrauklumą, bet ir funkcionalumą bei patogumą – juk nuo jos itin daug priklauso ir taisyklinga mokinio laikysena.

„Renkantis kuprinę labai svarbu atkreipti dėmesį į petnešas. Geriausia, kad jos būtų plačios, minkštos ir reguliuojamos. Ne ką mažiau svarbi yra pakietinta kuprinės nugara, leidžianti tolygiai paskirstyti svorį po visą vaiko nugaros paviršių. Papildomai kuprinėje ties stuburu turėtų būti įsiūta „pagalvėlė“, – patarimais dalinasi prekybos centro internete „Varlė.lt“ specialistė Laura Aksomitaitė.

Rekomenduojama rinktis kuo lengvesnę kuprinę – juk ji ir taip prikraunama knygomis, pratybomis ir kitais reikmenimis. Vaikų iki 13 metų amžiaus atveju kuprinės svoris neturėtų viršyti 10 % vaiko svorio, paaugliams (vyresniems nei 13 metų) skirtos kuprinės svoris negali būti didesnis kaip 15 % jų kūno svorio.

Kanceliarinės prekės – dominuojančios

Be jų mokinys – kaip karys be ginklų. Nors šiais laikais daug kas atliekama kompiuteriu, rašymo ranka įgūdžiai vaikams yra itin svarbūs. Pagrindinė rašymo priemonė, žinoma, yra rašiklis. Pradinių klasių mokiniams rekomenduojama rinktis kapsulinius rašiklius – plunksnakočius, o vyresnių klasių mokiniams, turintiems daug ir greit rašyti, patartina rinktis tušinukus.

Pradinių klasių mokiniai į mokyklą privalo neštis ir spalvinimo reikmenų – spalvotų pieštukų ar flomasterių. Pastarieji vaikų neretai yra mėgstami labiau dėl ryškesnių spalvų ir malonesnio spalvinimo proceso, mat jų nereikia reguliariai drožti.

Kad įvairūs rašymo ir piešimo reikmenys nesimėtytų kuprinėje, rekomenduojama į sąrašą įtraukti ir penalą. Geriausia rinktis kiek didesnį penalą, kad jame tilptų tiek senesni, tiek naujai įsigyti reikmenys. Penalų esama įvairių, tačiau patogiausi yra sudaryti iš kelių skyrių – tokiu atveju galima lengviau atskirsti rašiklius, pieštukus ir spalvinimo reikmenis.

Žinoma, joks mokinys mokykloje negali pasirodyti be sąsiuvinių. Renkantis sąsiuvinius reikia atsižvelgti į mokinio klasę, tačiau bendrai rekomenduojama rinktis geresnės kokybės popieriaus sąsiuvinius – jie patvaresni ir į juos maloniau rašyti. Vyresnių klasių moksleiviams patartina rinktis storus sąsiuvinius – taip didžiąją dalį reikiamos informacijos turėsite vienoje vietoje ir ruošiantis svarbiems atsiskaitymams ar egzaminams nereikės raustis užrašų krūvoje.

Kad sąsiuviniai, pratybos ir vadovėliai tarnautų ilgiau, juos būtina įvilkti į aplankus. Knygų aplankus geriausia pirkti jau gavus vadovėlius – žinodami jų išmatavimus, lengviau išsirinksite reikiamo dydžio aplankalus.

Saugoti knygas ir sąsiuvinius padeda ne tik aplankalai, bet ir įvairūs segtuvai ir aplankai. Segtuvai dėl savo dydžio ir griežtos formos labiau tinka dokumentų rūšiavimui namie, o kuprinėje patogiau nešiotis gumele ar lipdukais susegamus aplankus. Jei norite, kad daiktas tarnautų ilgiau, rinkitės iš kartono pagamintus atskirus aplankus sąsiuviniams ir pratyboms.

Klijai yra vieni iš svarbiausių kanceliarinių reikmenų, kuriuos vertėtų turėti kiekvienas mokinys.

„Vaikams saugiausia naudoti pieštukinius klijus, kurie nėra pavojingi, neturi stipraus kvapo ir jais paprasta naudotis. Vis tik lipalas arba skysti klijai padeda lengviau suklijuoti popierių ir kartoną, tad tokiais klijais vaiką vertėtų aprūpinti dailės ir rankdarbių pamokoms“, – teigia ekspertė L. Aksomitaitė.

Nepamirškite elektroninių prietaisų

Šiais laikais, ruošdami savo vaikus, o ypač – vyresnių klasių mokinius mokyklon, net ir norėdami tėvai negali pamiršti elektroninių prietaisų, iš kurių svarbiausias, žinoma, yra kompiuteris. Jo svarba ypač išryškėjo karantino metu, kai kiekvienas moksleivis žiniomis galėjo būti pamaitintas tik šio prietaiso dėka.

Prekybos centro internete „Varlė.lt“ specialistas Mindaugas Žylius sako, kad nors kompiuteris – nemaža investicija, šio įrenginio reikšmė mokymuisi pandemijos metu tapo itin didelė. Jis leidžia mokiniui reikiamu metu ieškoti informacijos, rašyti darbus ir atlikti užduotis. Kompiuteris šiandien yra būtinybė visiems, net ir pirmokams.

Taip pat labai svarbus prietaisas – USB laikmena, praverčianti įvairių pristatymų metu ir leidžianti lengviau pasidalinti didelės talpos failais. Esama skirtingos talpos laikmenų – nuo 16 GB iki 512 GB ir didesnės talpos, tačiau populiariausi yra išoriniai SSD diskai.

A
L
K
Y
G
L
V
A
D
O
R
U
D
U
O
A
V
O
M
V
R
M
I
A
I
N
I
K
E
Ė
U
G
S
Ė
R
K
E
R
G
L
O
S
I
J
A
P
S
I
Z
I
K
L
K
S
A
N
I
M
A
S
F
A
A
K
I
T
Y
M
A
K
I
S
L
R
Ž
A
M
E
T
L
Z
Ė
D
A
E
Ė
T
O
N
I
I
N
I
S
L
I
S
U
I
A
LINIUOTĖ
RUDUO
VALGYKLA
KLASĖ
MOKINIAI
EGZAMINAS
VADOVĖLIS
RUGSĖJIS
PARKERIS
MATEMATIKA
FIZINIS
DARŽELIS
Registruokite savo atsakymą https://plus.lrytas.lt/rugsejo1-2021/ ir laimėkite prizus!

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.