Kiekvieną šalies pirmoką pasieks leidinys apie pagrindines vaiko teises – Vaiko konstitucija

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kiekvienam šalies pirmokui dovanoja Vaiko konstituciją – knygelę, kurioje nurodytos pagrindinės vaiko teisės ir iš jų kylančios pareigos. Tokia dovana vaikai bus skatinami žengti pirmuosius žingsnius į pilietinį ugdymą ir susipažinti su pagrindinėmis savo teisėmis.

Kiekvienam šalies pirmokas gaus Vaiko konstituciją – knygelę, kurioje nurodytos pagrindinės vaiko teisės ir iš jų kylančios pareigos.<br>V. Ščiavinsko nuotr.
Kiekvienam šalies pirmokas gaus Vaiko konstituciją – knygelę, kurioje nurodytos pagrindinės vaiko teisės ir iš jų kylančios pareigos.<br>V. Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Aug 31, 2021, 8:37 AM

„Žmogaus teisių klausimai prasideda pirmiausia nuo to, kiek kiekvienas žmogus žino savo ir gerbia kitų žmonių teises ir laisves, tad vaikams jau ne pirmus metus daliname knygelę, kurioje paprasta, vaikams suprantama kalba paaiškinama, kas apima vaiko teises. Tikimės, kad Vaiko konstitucija padės vaikams geriau išmanyti savo teises bei iš jų kylančias pareigas, suprasti, nuo ko juos turi apsaugoti suaugusieji ir kur kreiptis pagalbos susidūrus su sunkumais“, – sako Tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.

Planuojama, kad Vaiko konstitucijos beveik 30 tūkst. šalies pirmokų pasieks rugsėjo pradžioje.

Knygelė skirta jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams, joje gausu iliustracijų, lengviau padedančių suvokti tekstą. Leidinys yra parengtas pagal Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvenciją, išsamiausią vaiko teisių dokumentą, kuriuo remiantis siekiama, kad visi pasaulio vaikai turėtų laimingą vaikystę.

„Vaiko konstitucija – ne tik naudingas žinių šaltinis vaikams, tačiau ir priminimas tėveliams rūpintis savo vaikais, saugoti juos bei užtikrinti gerą ir saugią vaikystę. Tad kviečiame ir suaugusiuosius kartu su vaikais perskaityti šią knygelę, ją aptarti ir padiskutuoti apie joje aprašomas teises ir kaip visa šeima kartu gali jas užtikrinti“, – pataria I. Skuodienė.

Spalvinga Vaiko konstitucija primena, kad kiekvienas vaikas, nepaisant jo lyties, tikėjimo, turtinės padėties, odos spalvos, turi lygias teises į vardą ir pilietybę, šeimą, sveikatos apsaugą, išsilavinimą, o jeigu turi negalią – į ypatingą priežiūrą. Vaikas turi patirti tikrą vaikystę, poilsį, žaidimus ir būti apsaugotas nuo sunkaus alinančio darbo. Taip pat jis turi teisę turėti savo nuomonę bei ją reikšti jam saugiomis formomis ir daugelį kitų teisių.

Svarbu pažymėti, kad Vaiko konstitucijoje numatytas teises papildo ir iš jų kylančios pareigos. Pavyzdžiui, kiekvienas vaikas turi teisę į švietimą, tačiau tai ir įpareigoja lankyti mokyklą ir mokytis.

Knygelėje vaikai ras ir pagrindinius pagalbos kontaktus, kuriais kiekvienas vaikas gali kreiptis susidūręs su savo teisių pažeidimais: www.vaikoteises.lt, www.pagalbavaikams.lt, www.bepatyciu.lt, Vaikų linijos tel. 116 111.

A
L
K
Y
G
L
V
A
D
O
R
U
D
U
O
A
V
O
M
V
R
M
I
A
I
N
I
K
E
Ė
U
G
S
Ė
R
K
E
R
G
L
O
S
I
J
A
P
S
I
Z
I
K
L
K
S
A
N
I
M
A
S
F
A
A
K
I
T
Y
M
A
K
I
S
L
R
Ž
A
M
E
T
L
Z
Ė
D
A
E
Ė
T
O
N
I
I
N
I
S
L
I
S
U
I
A
LINIUOTĖ
RUDUO
VALGYKLA
KLASĖ
MOKINIAI
EGZAMINAS
VADOVĖLIS
RUGSĖJIS
PARKERIS
MATEMATIKA
FIZINIS
DARŽELIS
Registruokite savo atsakymą https://plus.lrytas.lt/rugsejo1-2021/ ir laimėkite prizus!

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.