Seimui pasiūlyta nustatyti aiškesnius žemės ūkio kooperatyvų pripažinimo kriterijus

Antradienį Seime pateiktas Kooperatyvinių bendrovių įstatymo keitimo projektas, kuriuo siekiama nustatyti aiškesnius kooperatyvų pripažinimo kriterijus bei sukurti sąlygas pritraukti investicijas ir proporcingiau padalinti pelną tarp bendrovės narių.

Antradienį Seime pateiktas Kooperatyvinių bendrovių įstatymo keitimo projektas.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Antradienį Seime pateiktas Kooperatyvinių bendrovių įstatymo keitimo projektas.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Žygimantas Šilobritas

2024-03-12 13:03

„Už“ balsavo 65, „prieš“ – 5, susilaikė 68 parlamentarai.

Pagrindiniu komitetu svarstysiančiu projektą patvirtintas Kaimo reikalų komitetas. Projektas svarstymo stadijoje į plenarinių posėdžių salę turėtų grįžti parlamento pavasario sesijos metu.

„Mūsų nuomone yra tikslinga turėti įstatymą, kur turime aiškesnius kriterijus ir veiklos reglamentavimą ilguoju laikotarpiu. Atsiranda kooperatinės bendrovės investuotojo terminas. Ir nariai investuotojai gali pasirinktinai nevykdyti apyvartos. (...) Nustatomi aiškesni ir tikslingesni kooperacinių bendrovių pripažinimo kriterijai, paremti tuo, kad didesnė dalis gaunamų pajamų būtų iš žemės ūkio veiklos. Ir numatyti proporcingesni atsiskaitymo principai su nariais, pasitraukiančiais iš veiklos“, – Seimo plenarinio posėdžio metu pristatydamas projektą aiškino žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Projektą inicijavusi Žemės ūkio ministerija teigia, kad šiuo metu praktikoje išryškėjo problemos žemės ūkio kooperatinių bendrovių pripažinimo procese.

Šiuo projektu siekiama nustatyti aiškesnius, tikslingesnius ir piktnaudžiavimą užkardančius pripažinimo žemės ūkio kooperatinėmis bendrovėmis kriterijus, numatant kad daugiau kaip 50 proc. bendrovės praėjusiais metas gautų pajamų būtų iš žemės ūkio veiklos.

Be to siūloma kooperatinėms bendrovėms leisti pelną ar nuostolius skirstyti proporcingai, remiantis nario apyvarta ir išbūtu laikotarpiu. Tai užtikrintų, kad iš veiklos pasitraukęs kooperatyvo narys, gautų proporcingą tais metais sukurto pelno arba pasidalytų bendrovės patirto nuostolio dalį.

Taip pat siekiama numatyti kooperatinės bendrovės narių tapimo nariais investuotojais sąlygas ir sudaryti galimybę jiems nevykdyti apyvartos su kooperatine bendrove. Numatoma, kad narių investuotojų skaičius kooperatinėje bendrovėje turėtų būti mažesnis nei 20 proc.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.