Nors laukuose sninga, ūkininkas jau sodina bulves – pasakė, kada laukti pirmojo derliaus

2025 m. kovo 18 d. 15:07
Nors antradienį, kovo 18 d., Lietuvoje vyrauja žvarbus šaltukas, o kai kur sukasi šlapios snaigės – Kėdainių rajone daržininkai jau sodina bulves. Ūkininkas Saulius Dambrauskas tikina, kad pirmasis bulvių derlius prekybos centrų lentynas pasieks jau Tėvo dienos proga – pirmąjį birželio savaitgalį.
Daugiau nuotraukų (4)
25 hektarai bulvių augs po specialia agro danga
„Šiandien Kaune sninga? Tai bus geras derlius!“, – su šypsena pokalbį pradeda patyręs daržininkas S.Dambrauskas.
Naujienų portalo Lrytas kalbintas ūkininkas vienas iš daržininkystės entuziastų, nebijantis permainingų pavasario orų, todėl jis bulves sodina vienas pirmųjų Lietuvoje. Anot pašnekovo, paruošiamieji bulviasodžio darbai prasidėjo dar vasario pradžioje. Šildomame šiltnamyje į dėžes sukrautos bulvės buvo daiginamos, perrenkamos ir šiandien jau bus vežamos į laukus.
„Šiandien bandome techniką, susireguliuosime mašinas. Iš ryto dar buvo šiek tiek sušalusi žemė, todėl dar turime palaukti. Ištestavę įrangą, ryt jau pradėsime bulviasodį. Šiemet ankstyvoms bulvėms esu numatęs skirti 40 hektarų, 25 hektarus dengsiu agroplėvelėmis“, – sako S.Dambrauskas.
Bulvių ankstyvumą lemia ne trąšos
Pirmąsias ankstyvąsias bulves ūkininkas tikisi kasti pirmą birželio savaitgalį. Jis sako, kad jau susiklostė nerašyta taisyklė jas vartotojams patiekti Tėvo dienos proga. Tiesa, pirmosios lietuviškos šviežios bulvės – nepigios, jų kilogramas praėjusiais metais vasaros pradžioje kainavo apie 1,49 euro.
Vieni pirkėjai pirmo šviežio lietuviškų bulvių derliaus labai laukia, kiti – skeptiškesni. Manoma, kad tokios bulvės yra brangesnės, nes joms užaugti padeda didesnis trąšų kiekis.
Tačiau ūkininkas S.Dambrauskas iškart išsklaido šį mitą – trąšos bulvių derliaus nepaankstina, o ir žemdirbiai jų nenaudoja daugiau, nei leidžia galiojančios tvarkos. Be to, trąšos brangios, todėl jas ūkininkai naudoja saikingai.
„Pilti bet kiek trąšų mums tiesiog neapsimoka. Bulvių ankstyvumą lemia jų išankstinis daiginimas ir agrodanga“, – paaiškina daržininkas.
Itin daug rankų darbo
Pašnekovas neslepia, kad ankstyvųjų bulvių auginimas – itin daug kruopštaus darbo reikalaujantis ir nepigus užsiėmimas.
„Mes su bulvėmis žaidžiame jau nuo vasario pradžios. Supilstome jas į dėžutes, tada nešame į šildomą šiltnamį. Dabar jas krauname ant palečių, vežame į lauką, rankom bulves išimsime, vėl jas rankomis dėliosime, kad tik nenulaužtume žalių daigelių...
Tam reikia labai daug rankų darbo. Jei paprastai bulvių per dieną pasodiname 10–12 hektarų, tai tokių pačių ankstyviausių pasodiname tik 2–3 hektarus. Be to, sodinant nedaigintas bulves mums reikia 2 žmonių – traktorininko ir bulvių pylėjo, o sodinant daigintas – 20, reikia žmonių, kurie renka, pila bulves, kloja agrodangą“, – ankstyvųjų bulvių savikainos dedamąsias vardija S.Dambrauskas.
BulvėsbulviasodisKėdainių rajonas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.