Siūlo iki 15 proc. mažesnes dujų kainas privatiems klientams

Gamtinių dujų tiekimo bendrovė „Lietuvos dujų tiekimas“, priklausanti „Lietuvos energijos“ grupei, antrąjį šių metų pusmetį siūlo taikyti 8-15 proc. mažesnes kainas bendrovės privatiems klientams. Siūlomas naujas kainas dar turės suderinti ir patvirtinti Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK).

Nuo 2014 metų pradžios galutinė dujų kaina privatiems klientams, nepaisant augusių infrastruktūros sąnaudų, mažėjo vidutiniškai 30 proc.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Nuo 2014 metų pradžios galutinė dujų kaina privatiems klientams, nepaisant augusių infrastruktūros sąnaudų, mažėjo vidutiniškai 30 proc.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 18, 2016, 12:39 PM, atnaujinta May 25, 2017, 5:12 AM

Galimybės mažinti kainas atsirado bendrovei diversifikavus savo gamtinių dujų portfelį, įsigijus suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) 2016 metams iš „Statoil“ palankiomis sąlygomis ir taip sumažinus prognozuojamą bendrą vidutinę 2016 metų importo kainą 15 procentų.

Be to, sėkmingos LITGAS derybos su „Statoil“ dėl geresnių paskirtojo tiekimo sutarties sąlygų padėjo šįmet apie 30 proc. sumažinti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo išlaikymo sąnaudas ir tuo pačiu mažinti tiekimo saugumo dedamosios dalį galutinėje kainoje.

„Aktyvūs „Lietuvos energijos“ grupės įmonių veiksmai ir racionalūs sprendimai derybose bei renkantis dujų tiekėjus, tinkamai išnaudotos susiklosčiusios aplinkybės rinkoje padėjo sukurti vertę – mažinti dujų kainas. Šiuo laimėjimu pavasarį jau pasidalinome su verslo klientais, o nuo antrojo pusmečio mūsų darbo nauda galės įsitikinti ir gyventojai“, – teigė „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Dalius Misiūnas.

Nuo 2014 metų pradžios galutinė dujų kaina privatiems klientams, nepaisant augusių infrastruktūros sąnaudų, mažėjo vidutiniškai 30 proc.

VKEKK patvirtinus siūlomas kainas, mėnesinis mokestis (pastovioji kainos dalis) išliktų toks pats visoms klientų grupėms.

Tuo tarpu suvartoto dujų kubinio metro kaina klientams, dujas vartojantiems maistui ruošti ir per metus suvartojantiems iki 500 kub. m. dujų, mažėtų nuo 0,66 iki 0,61 euro (8 proc.). Būstą šildantiems ir nuo 501 iki 20 tūkst. kub. m. per metus vartojantiems klientams kubinio metro kaina mažėtų nuo 0,42 iki 0,36 euro (14 proc.), o daugiau nei 20 tūkst. kub. m. per metus suvartojantiems privatiems klientams – nuo 0,41 iki 0,35 euro (15 proc.).

Skaičiuojama, kad tipinį namą dujomis šildantys gyventojai per antrąjį pusmetį dėl sumažintų kainų sutaupytų apie 50-75 eurus.

„Pastebime, kad ilgesnį laikotarpį išlaikius mažesnes galutines dujų kainas, dujinis šildymas tapo vienu pigiausių ir patraukliausių būdų, – teigė „Lietuvos dujų tiekimo“ generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas. – Įsigiję dujų palankiomis kainomis šiais metais galime ne tik sumažinti kainas mūsų privatiems klientams, bet ir tolygiai paskirstyti iš „Gazprom“ išsiderėtą kompensaciją, dalį jos perkeliant į 2017 metus kaip rezervą. Tai padėtų išlaikyti stabilias kainas žemesniame lygyje, jeigu dujų kainos rinkose augtų“.

„Lietuvos dujų tiekimas“ nuo kovo 1 dienos taip pat sumažino šių metų kainas savo verslo klientams vidutiniškai apie 16 proc.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.