Administracinė našta verslui pernai mažėjo kone 104 mln. eurų

Praėjusiais metais administracinė našta verslui buvo sumažinta 103,9 mln. eurų, o tai leis daliai įmonių sutaupyti daugiau nei po 6 tūkst. eurų per metus, rodo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos skaičiavimai.

Didžiausią įtaką administracinės naštos palengvinimui pernai turėjo kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos pakeitimai.<br> T.Bauro nuotr. 
Didžiausią įtaką administracinės naštos palengvinimui pernai turėjo kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos pakeitimai.<br> T.Bauro nuotr. 
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 6, 2019, 3:01 PM

Šią sumą sudaro laiko ir finansų sąnaudos, kurių verslas nebepatirs dėl įsigaliojusių naujų taisyklių: pakeista kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarka, atnaujintos higienos taisyklės viešojo maitinimo įstaigoms, supaprastinta prisijungimo prie elektros tinklų tvarka.

„Administracinės naštos pokytį ministerija skaičiuoja penktus metus ir praėję metai tapo rekordiniais. Palyginti su 2017 metais įgyvendintais pakeitimais, pernai priimti sprendimai verslui padės sutaupyti 20 kartų daugiau lėšų.

Visgi administracinės naštos mažinimui dar yra pakankamai erdvės: nuo įvairių ataskaitų rengimo, pažymų teikimo ar žurnalų pildymo iki kitų pernelyg ilgų, sudėtingų ir naudos nenešančių biurokratinių procesų. Dėl to Ekonomikos ir inovacijų ministerija ir toliau teiks siūlymus kitoms ministerijoms, kaip būtų galima palengvinti naštą verslui, kad šis daugiau laiko ir lėšų galėtų skirti plėtrai“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

2018 metais didžiausią įtaką administracinės naštos palengvinimui turėjo kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos pakeitimai, kurie leis naujo modelio kasos aparatų naudotojams nebepildyti popierinių žurnalų.

Šie pakeitimai leis daugiau nei 43 tūkst. šalies verslų sutaupyti beveik po 1,7 tūkst. eurų per metus. Popierinių žurnalų pildymo leidžia atsisakyti ir atnaujintos gerosios higienos praktikos taisyklės, kurios daugiau nei 7 tūkst. Lietuvoje registruotų viešojo maitinimo įstaigų leis sutaupyti po 4,4 tūkst. eurų kasmet.

Nemažai įtakos administracinės naštos mažinimui padarė ir supaprastinta elektros energijos gamintojų ir vartotojų elektros įrenginių prijungimo prie elektros tinklų tvarka bei socialinio draudimo pranešimų teikimas.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija administracinę naštą pinigine išraiška apskaičiuoja vertinant vidutinį valandinį darbuotojo, atliekančio įpareigojimą, darbo užmokestį, taip pat užduočiai atlikti skiriamą laiką ir nustačiusi, kokiam skaičiui ūkio subjektų šis procesas yra privalomas. Ministerija administracinės naštos pokytį vertina nuo 2014 m. ir du kartus per metus informuoja Vyriausybę apie institucijų pasiektus rezultatus – teikia ataskaitą. Pagal pateiktus duomenis apskaičiuojama, kiek yra sumažinta (arba padidinta) administracinė našta, kokios institucijos ir kokie konkrečiai teisės aktai prie to prisidėjo.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.