Šiais metais GPM dalies skyrimo paramai terminas – gegužės 3 d.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog šiais metais dalį sumokėto pajamų mokesčio gyventojai gali skirti paramos gavėjams, meno kūrėjams, politinėms partijoms bei profesinėms sąjungoms iki gegužės 3 d. Saugiausias ir paprasčiausias būdas pateikti prašymus (forma FR0512, 4 versija) yra per VMI Elektroninę deklaravimo sistemą (EDS) (www.deklaravimas.vmi.lt).

Šiais metais GPM dalies skyrimo paramai terminas – gegužės 3 d.<br>V.Skaraičio nuotr.
Šiais metais GPM dalies skyrimo paramai terminas – gegužės 3 d.<br>V.Skaraičio nuotr.
Šiais metais GPM dalies skyrimo paramai terminas – gegužės 3 d.<br>V.Skaraičio nuotr.
Šiais metais GPM dalies skyrimo paramai terminas – gegužės 3 d.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Mar 10, 2021, 9:53 AM, atnaujinta Mar 10, 2021, 10:43 AM

„Nepatiriant papildomų išlaidų jau 22 tūkst. gyventojų šiais metais pateikė prašymus skirti GPM dalį paramai, o už 2020 m. GPM dalį skyrė 352 tūkst. gyventojų Privalantys deklaruoti pajamas gyventojai GPM paramą skirti galės tik pateikę pajamų deklaracijas. Teisingai ir laiku užpildytos metinės pajamų deklaracijos bus pripažintos ir prašymuose nurodyti paramos gavėjai sulauks skirtos paramos.

Taip pat prieš teikdami paramą gyventojai VMI internetinėje svetainėje gali pasitikrinti, ar norimai organizacijai, meno kūrėjui, politinei partijai bei profesinei sąjungai gali skirti paramą, t. y. ar pastarosios turi reikiamą statusą“, – teigia VMI mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė, pažymėdama, kad ir paramos gavėjai, norintys sulaukti skirtos paramos, privalo laiku pateikti Paramos gavimo ir panaudojimo ataskaitą.

2020 m. 470 tūkst. gyventojų skyrė daugiau nei 20,1 mln. eurų nuo sumokėto GPM: 18,5 mln. eurų sulaukė paramos gavėjai ir organizacijos, apie 1,1 mln. eurų – politinės partijos, 547 tūkst. eurų – profesinės sąjungos ir jų susivienijimai ir 205 tūkst. eurų – meno kūrėjai.

Net 88 proc. gyventojų praeitais metais GPM paramą skyrė e. būdu. Nuo 2022 m. GPM dalies skyrimo prašymą bus galima pateikti tik per EDS sistemą.

Paramos gavėjams, tarp jų ir meno kūrėjams, galima skirti iki 1,2 proc. GPM, politinėms partijoms – iki 0,6 proc., profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams – iki 0,6 proc. Pagal vieną pateiktą prašymą, pajamų mokesčio dalis gali būti pervedama penkis metus iš eilės – už praėjusius ir keturis vėlesnius mokestinius laikotarpius.

VMI atstovė primena, kad visos VMI teikiamos paslaugos ir konsultacijos šiuo metu vyksta tik nuotoliniu būdu.

Daugiau informacijos apie GPM skyrimą paramai galima rasti VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt > Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu > Paramos skyrimas arba paskambinus bendruoju Mokesčių informacijos centro telefonu 1882 (arba +370 5 260 5060) bei papildomais numeriais, kurie skelbiami VMI internetinėje svetainėje. Taip pat aktualios naujienos skelbiamos VMI Facebook paskyroje.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.